hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Nie wiem w co już wierzyć, ludzie moim zdaniem zawsze będą robić sensacje i zmyślać różne historie żeby było ciekawiej, tak jak z końcem świata w grudniu i niby papieżem murzynem.
Jakiś prorok przewidział papieża murzyna i koniec świata, a teraz znów jakiś prorok przewidział diabła jako papieża ; x, ciekawe kiedy skończy się ten cyrk i kiedy ludzie zaczną zajmować się ważniejszymi sprawami, a nie pierdołami.
Jak długo będą znajdować się tacy którzy chętnie posłuchają i poczytają o tych bzdurach tak długo będą się pojawiały.
Cóż, całe życie musimy uczyć się oddzielać ziarno od plew czytając takie rewelacje.
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
spotkaliście w swoim życiu księdza który mówi dzień dobry ?

482689_267524753381870_608858959_n.jpg
 

Monarchy

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
15
Punkty reakcji
1
hannab1 napisał:
Jak długo będą znajdować się tacy którzy chętnie posłuchają i poczytają o tych bzdurach tak długo będą się pojawiały.
Cóż, całe życie musimy uczyć się oddzielać ziarno od plew czytając takie rewelacje.
Tak to jest, że niestety ludzie teraz wszędzie widzą zło i szatana : /.


luk1407 napisał:
spotkaliście w swoim życiu księdza który mówi dzień dobry ?

482689_267524753381870_608858959_n.jpg
O jaa! Będzie koniec świata z tego powodu, albo 3 wojna światowa...
To też jest człowiek, więc co w tym dziwnego?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to jakieś przestępstwo jest, gdy ksiądz zachowuje się normalnie, bez zbędnej emfazy?
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Brave napisał:
to jakieś przestępstwo jest, gdy ksiądz zachowuje się normalnie, bez zbędnej emfazy?
I chwała mu za to, że nie dostrzegł niczego złego w użyciu zwykłego pozdrowienia zwykłych ludzi zamiast nieustannie epatować swym posłannictwem, na przekór temu co kler katolicki ma we krwi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale są tacy, którym to przeszkadza...
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
nie przeszkadza to tym, którzy np. w kulcie maryjnym sprzecznym z Pismem Świętym nie widzą nic złego
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiara to wiara, ja nie uznaję kultu maryjnego, ale uznaję, że inni mogą mieć do niego prawo..., tak jak nie uznaję wielu waszych nauk, ale macie do nich prawo...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
makfil napisał:
I chwała mu za to, że nie dostrzegł niczego złego w użyciu zwykłego pozdrowienia zwykłych ludzi zamiast nieustannie epatować swym posłannictwem, na przekór temu co kler katolicki ma we krwi.


Nie tak dawno świeccy pozdrawiali się "Pochwalonym" i też nikogo to nie dziwiło.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
w takim razie recenzencie wypowiedz się, czy przyjmujesz kompromis wobec kultu maryjnego czy też nie. Bo jeśli uznajesz kompromis w tej sprawie to jaki z ciebie protestant ? raczej "krypto-katolik " i chyba nie ma w tym nic szczególnego bo jak mówią jezuici, którzy przejrzeli na oczy i opuścili zakon ( czasem kosztowało ich to życie ) - wszystkie kościoły protestanckie są dawno prze-infiltrowane przez jezuitów, opus dei itp. i z tej też racji już od dawna przestały być protestanckie, a w mniejszym lub większym stopniu są już nawet na usługach papieskich. To tylko kwestia czasu, że " Macierz " ich wchłonie jak to nieraz w historii bywało z różnymi jej przeciwnikami.
Typowym symptomem kompromisu jest ugoda i pogodzenie się ze status quo. Dzisiejszy protestantyzm to kompletna fikcja i widać jak na dłoni, że jako córa swej " Macierzy " nie wiele od niej odbiegł.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
ksiądz tez chłop i nie musi sie obnosic ze jest księciem czy Natanek nie mówił ze sie wstydza mówic -pochwalony.....
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Teksty tej wizjonerki możesz między bajki włożyć.

Póki co widzę drogę w kierunku przywrócenia tradycji.
Po wielkanocy się okaże.
 
W

wiki9969

Guest
luk1407 napisał:
spotkaliście w swoim życiu księdza który mówi dzień dobry ?

482689_267524753381870_608858959_n.jpg
Jak ksiądz idzie po cywilnemu ubrany i powie mu się "dzień dobry" to i tak samo odpowie. Natomiast jeśli chodzi o papieża to wydaje mi się, że witając się w ten sposób zwraca się nie tylko do katolików ale także do wyznawców innych religi. Ja w każdym bądź razie w papieskim "dzień dobry" nie widzę nic dziwnego ani złego. :)

A tak w ogóle gdzie bym nie weszła to niemalże pod każdym artykulem bądź też filmem pojawiają się wpisy o fałszywym proroku. Nie będę ukrywać, że mnie to zaczyna bawić. Jeszcze nie tak dawno niektórzy obawiali się ciemnoskórego papieża, który miał zwiastować nadchodzący koniec świata. Nie wybrali go, więc ci sami ludzie zaczęli doszukiwać się w nowo wybranym papieżu fałszywego proroka, który ma doprowadzić do upadku Kościoła Katolickiego. Zastanawiam się jakie "ciekawostki" pojawią się przy wyborze następnego papieża.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w takim razie recenzencie wypowiedz się, czy przyjmujesz kompromis wobec kultu maryjnego czy też nie. Bo jeśli uznajesz kompromis w tej sprawie to jaki z ciebie protestant ? raczej "krypto-katolik " i chyba nie ma w tym nic szczególnego bo jak mówią jezuici, którzy przejrzeli na oczy i opuścili zakon ( czasem kosztowało ich to życie ) - wszystkie kościoły protestanckie są dawno prze-infiltrowane przez jezuitów, opus dei itp. i z tej też racji już od dawna przestały być protestanckie, a w mniejszym lub większym stopniu są już nawet na usługach papieskich. To tylko kwestia czasu, że " Macierz " ich wchłonie jak to nieraz w historii bywało z różnymi jej przeciwnikami.
Typowym symptomem kompromisu jest ugoda i pogodzenie się ze status quo. Dzisiejszy protestantyzm to kompletna fikcja i widać jak na dłoni, że jako córa swej " Macierzy " nie wiele od niej odbiegł.
już się wypowiedziałem w tym temacie i w innych (wielokrotnie), rozbudowywał offtopu nie będę, chcesz podyskutować na ten temat czyń to w odpowiednim temacie (offtop jest nieregulaminowym zachowaniem) http://forumowisko.pl/topic/2323-katolicyzm-maryja/
lub stwórz inny temat, jeżeli się ma różnić od obecnego

tutaj piszemy o "fałszywym prorokowaniu w wykonaniu papieża w kontekście apokalipsy Jana"
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
benjamin.szot napisał:
w takim razie recenzencie wypowiedz się, czy przyjmujesz kompromis wobec kultu maryjnego czy też nie. Bo jeśli uznajesz kompromis w tej sprawie to jaki z ciebie protestant ? raczej "krypto-katolik " i chyba nie ma w tym nic szczególnego bo jak mówią jezuici, którzy przejrzeli na oczy i opuścili zakon ( czasem kosztowało ich to życie ) - wszystkie kościoły protestanckie są dawno prze-infiltrowane przez jezuitów, opus dei itp. i z tej też racji już od dawna przestały być protestanckie, a w mniejszym lub większym stopniu są już nawet na usługach papieskich. To tylko kwestia czasu, że " Macierz " ich wchłonie jak to nieraz w historii bywało z różnymi jej przeciwnikami.
Typowym symptomem kompromisu jest ugoda i pogodzenie się ze status quo. Dzisiejszy protestantyzm to kompletna fikcja i widać jak na dłoni, że jako córa swej " Macierzy " nie wiele od niej odbiegł.
Generalnie nie wtrącam się ale nie wytrzymałem. Według ciebie obiektywizm to krypto katolicyzm :mruga: Kojarzy mi się z tym , że np czarnemu nie można by zwrócić uwagi ,że sika na ulicy by nie być posądzony o rasizm. Wykorzystując takt i kulturę moderatora pan benjamin posługując się "dogłębną" wiedzą o protestantyzmie ,rodem ze Strażnicy lub innej "złotej" księgi ( czyli zlepkiem bredni, starych i zużytych dyrdymałów) używa sobie do woli próbując w ten sposób odbudowywać urażoną gdzieś tam dziecinną dumę.
Mam pytanie. Dlaczego nie jesteś równie aktywny w krytyce innych użytkowników i już sam sobie odpowiadam, ponieważ tam głos zabierają mniej powściągliwi w słowach i wolisz być wycofany na tzw " z góry upatrzone pozycje "
Sprytne ale mało chwalebne.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Sprawy zakulisowe konklawe :


Kardynał Szkocji i Edynburga Keith O'Brien - dymisja spowodowana zemstą gejowskiego spisku wśród katolickich duchownych za jego wypowiedzi anty-homoseksualne czy też by zapobiec większemu skandalowi po wpłynięciu do nuncjusza papieskiego Antonio Menniniego skargi czterech kleryków dotyczącej molestowania seksualnego przez kardynała ? Jeden z nich nazywany ojciec Piotr uważa, że należy oczyścić kościół. Drugi " Lenny " powiedział o takich duchownych, że są to ludzie sutanny, ale nie ducha świętego. "

http://natemat.pl/52015,kardynal-keith-o-brien-zrezygnowal-z-funkcji-arcybiskupa-st-andrews-i-edynburga

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Arcybiskup-Edynburga-Keith-OBrien-zrezygnowal-z-funkcji,wid,15362408,wiadomosc.html?ticaid=1104d7&_ticrsn=3

http://www.guardian.co.uk/world/2013/mar/24/keith-o-brien-accusers-deny-gay-cabal-claims


Jak informuje wyborcza.pl – najwyższy do niedawna hierarcha Kościoła katolickiego na Wyspach Brytyjskich , który kapelusz kardynalski otrzymał od Jana Pawła II w 2003 r., zwrócił się z prośbą o przebaczenie do tych, których obraził swoim postępowaniem. Przeprosił także kościół katolicki. O'Brien zapowiedział, że nie będzie udzielał się w życiu publicznymi resztę życia chce przeżyć w odosobnieniu.

Wcześniej kardynał twierdził, że nie weźmie udziału w konklawe, przez co Wyspy Brytyjskie nie będą miały podczas wyboru papieża żadnego przedstawiciela. O'Brien ogłosił w ubiegły poniedziałek, że rezygnuje z godności arcybiskupa St. Andrews i Edynburga. Stało się to tuż po publikacji przez brytyjski tygodnik „The Observer" listu czterech szkockich duchownych oskarżających hierarchę o molestowanie seksualne.

Molestowani księżą szczegółowo opisywali praktyki kardynała. Jeden z nich twierdzi, że do molestowania doszło podczas nocnych modłów w czasach, gdy był seminarzystą, a O'Brien jego przewodnikiem duchowym. Inny ksiądz mówi, że O'Brien wykorzystał go podczas wizyty w jego parafii. Kolejny ksiądz opisuje „niewłaściwe zachowanie" kardynała po suto zakrapianym wieczorze.
Sprawa jest o tyle szokująca, że kardynał O'Brien był znany z publicznego potępiania homoseksualizmu, związków partnerskich, homoseksualnych małżeństw i adopcji dzieci przez homoseksualne pary.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
benjaminie po co offtopujesz?
nowy papież jest akurat ostry względem pedofilów (inaczej niż poprzednicy)
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
są to sprawy zakulisowe odbytego konklawe, które doprowadziło do wyboru obecnego papieża - więc wszystko jest na temat. Czy aktualny papież okaże się wrogiem pedofilów - to się jeszcze okaże.

Stare powiedzenie powiada - " uderz w stół, a nożyce się odezwą " ! - Gdy coś się powie na kler - to natychmiast ujawniasz swoją twarz - jesteś najwidoczniej zakamuflowanym papistą i klerykałem !
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
benjamin.szot napisał:
Czy aktualny papież okaże się wrogiem pedofilów - to się jeszcze okaże.
Jeżeli ma się dopiero okazać to skąd te oskarżenia?
Czy ma udowodnić że nie jest wielbłądem? Tylko komu i po co.

benjamin.szot napisał:
zakamuflowanym papistą i klerykałem !
Tak trzymaj Benjaminie :310: :ganja:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
benjaminie zdecydowałem się ujawnić, jestem Generałem Zakonu Jezuitów
 
Do góry