Narkotyki i inne środki pomagające w nauce

lejek56

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ale kofeina ma też swoje minusy gdyż początkowo owszem wzmacnia koncentracje i podnosi ciśnienie, to jednak po niedługim czasie ciśnienie nam spada a zdolność koncentracji maleje. Ja znalazłem naturalny zamiennik ma podobne działanie do kofeiny ale nie powoduje późniejszego spadku ciśnienia. Nie pamiętam już nazwy ale wiem że znajduje się w herbacie Yerba Mate poza tym zawiera ona witaminy i minerały w tym np.Magnez, Żelazo i wiele innych. Naprawde polecam. A poza tym nie wiem czy wiecie że kofeina to narkotyk i powoduje z czasem uzależnienie a także coraz większą tolerancje organizmu więc musimy zażywać jej coraz więcej, a na dodatek tu zachodzi pewna sprzeczność w zażywaniu np. Plusza bo tyle magnezu ile dostarczymy organizmowi to tyle samo wypłucze nam go kofeina więc nie wiem czy ma to sens.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ale kofeina ma też swoje minusy gdyż początkowo owszem wzmacnia koncentracje i podnosi ciśnienie, to jednak po niedługim czasie ciśnienie nam spada a zdolność koncentracji maleje. Ja znalazłem naturalny zamiennik ma podobne działanie do kofeiny ale nie powoduje późniejszego spadku ciśnienia. Nie pamiętam już nazwy ale wiem że znajduje się w herbacie Yerba Mate poza tym zawiera ona witaminy i minerały w tym np.Magnez, Żelazo i wiele innych. Naprawde polecam. A poza tym nie wiem czy wiecie że kofeina to narkotyk i powoduje z czasem uzależnienie a także coraz większą tolerancje organizmu więc musimy zażywać jej coraz więcej, a na dodatek tu zachodzi pewna sprzeczność w zażywaniu np. Plusza bo tyle magnezu ile dostarczymy organizmowi to tyle samo wypłucze nam go kofeina więc nie wiem czy ma to sens.

kofeina to nie narkotyk, lecz używka. Ale faktem jest, że uzależnia ;)

no to teraz patrz - zwłaszcza na kofeinę:
1 tabletka Plusssz Active, czyli 1/2 zalecanej dziennej dawki:
kofeina - 100 mg
l-karnityna - 50 mg
magnez - 45 mg
witamina C - 9 mg
fosatydyloseryna - 100 mikro g
i jeszcze 8 innych witamin, kwas foliowy and so on ;)
więc jak taka sesja ma konkurować z działaniem Plusssza? :p jak tam tej kofeiny tyle co kot napłakał... to ile tych tabletek trzeba łyknąć żeby to poczuć? bo 1 tabletka Active ma tyle kofeiny co jedna filiżanka parzonej kawki :)

kofeina w sesji nie odgrywa głównej roli, lecz ma tylko delikatnie stymulować uczucie zmniejszenia senności. W sesji główną rolę odgrywa ekstrakt z miłorzębu, lecytyna i magnez :)
W jakiej ilości wody rozpuszcza się tabletkę Plussszu ? Bo chcę jeszcze porównać z napojem energetyzującym.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
kofeina w sesji nie odgrywa głównej roli, lecz ma tylko delikatnie stymulować uczucie zmniejszenia senności. W sesji główną rolę odgrywa ekstrakt z miłorzębu, lecytyna i magnez :)
W jakiej ilości wody rozpuszcza się tabletkę Plussszu ? Bo chcę jeszcze porównać z napojem energetyzującym.


Plusssz rozpuszcza się w szklance wody. A ekstrakt z lecytyny i magnezu działa, ale przy regularnym stosowaniu(słyszałem, że minimum 1 miesiąc). I tutaj pojawia się przewaga plusssza, bo bazuje na innych składnikach i działa po prostu szybciej. A kawa działa różnie na różne osoby. Jedni po kubku kawy mogą pół dnia się uczyć, inni pójdą spać:p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Plusssz rozpuszcza się w szklance wody. A ekstrakt z lecytyny i magnezu działa, ale przy regularnym stosowaniu(słyszałem, że minimum 1 miesiąc). I tutaj pojawia się przewaga plusssza, bo bazuje na innych składnikach i działa po prostu szybciej. A kawa działa różnie na różne osoby. Jedni po kubku kawy mogą pół dnia się uczyć, inni pójdą spać:p
Czyli w 200ml.
No to już wiem dlaczego nic nie poczułem po zażyciu 20 tabletek. :)
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Co do kofeiny polecam raczej picie spożywanie mniejszej ilości a częściej.Lepiej wypić taką primę śniadaniową co jakiś czas (nawet ik 5 dziennie) niż sobie walnąć jedno mocne kawsko,bo rzeczywiście chwilę potrzyma,a potem człowiek czuje sie jak wypluty.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
u mnie kofeina z kawy nie działa tak jak np w połączeniu z guaraną w plussszu up. guarana jest silniejsza niż kawa a do tego jeszcze z kawą to naprawdę może dać niezłego kopa.
a kawę lubię pić ze względów smakowych.. uwielbiam smak białej kawy..
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Czyli w 200ml.
No to już wiem dlaczego nic nie poczułem po zażyciu 20 tabletek. :)

To może być to ;) Znalazłem gdzieś w necie artykuł, w którym naukowcy poddawali w wątpliwość działanie ekstraktu z miłorzębu. A poza tym mało kto półtorej miesiąca przed sesją myśli o kupieniu w aptece jakiś tabletek. Prędzej pójdzie tydzień przed i kupi sobie plusssz active, bo działa szybciej.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
no tak...
trzeba to jasno powiedzieć - student nie przewiduje, że przed sesją będzie ślęczał nad książkami i modlił się o wenę do nauki :p
student się bawi, a potem trzęsie portkami ;)
i już nie ma czasu na długotrwałe zażywanie preparatów powoli działających, bo potrzebuje efektu tu i teraz :)
i tu się pojawia Plusssz :)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A szczególnie, że zazwyczaj miesiąc przed sesją wypadają juwenalia więc już całkowicie nie myśli się o tym, co będzie za miesiąc na sesji, tylko stara się o tym zapomnieć :p
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
no racja!!! przecież, juwenalia...
wiecie, ja próbowałam zapomnieć o mgr :p więc co dopiero sesja :p
 

Gluciu666

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
105
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
B-B'a
@topic
kumple uczyli się przy małych dawkach efedryny zawsze na koniec roku ;)
 

Ziel4rz

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Skierniewice
Efedryna wbrew pozorom strasznie rozkojarza, w małych ilościach nie stymuluje. To raz. Tussipect jest już na receptę, to dwa.
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Po efedrynie można miec różne sprzeczne ze sobą myśli, ale wystarczy odrobina silnej woli, aby swoją energię i wszystkie myśli przerzucić na jedną czynność. Jeśli to nie pomaga to najlepiej wypić kawę lub szklenkę wody mineralnej, można też zjesć coś lekkiego, porzuć gumę, jeść cukierki... pobudzenie fizyczne zostanie, a rozkojarzenie minie.
Tussipect jest na receptę chyba od roku, ale wystarczy dobrze pokombinować i efedrynę może zdobyć każdy, tylko że na ogół ludziom się nei chce, a to nawet dobrze.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
wiecie, już mi słów brak, by określić waszą głupotę.
witaminki, trochę ruchu, kawa, nawet energetyk jakiś - ok. broń b. narkotyki, czy inne substancje nie mające nic wspólnego ze wspomaganiem pracy mózgu!!!
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
wiecie, już mi słów brak, by określić waszą głupotę.
witaminki, trochę ruchu, kawa, nawet energetyk jakiś - ok. broń b. narkotyki, czy inne substancje nie mające nic wspólnego ze wspomaganiem pracy mózgu!!!

Nie widzę przeciwskazań do czasowego wspomagania sie w nauce. Pochłonęłam tyle tych wszstkich 'wspomagaczy' ze nie sposob tego policzyc, powinnam nie moc normalnie sie uczyc, a jakos potrafie. Oczywiscie idzie ciezej bez pomocy chemicznej, ale po calej chemii ktora zazylam nic sie nie zmienilo. Nie popieram codziennego wspomagania sie efedryna, pseudoefedryną i amfetaminą (w tym ostatnim przypadku całkowicie odradzam naukę). Ale raz na jakis czas mozna wyciagnac wiecej z tych 24 godzin ktore zawiara doba i wspomoc sie. Nie jestesmy wszyscy idealni, silni... czasem trzeba znalezc na wszystko czas, a organizm jak na zlosc domaga sie snu.
 
Do góry