Na co do kina?

Proper

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
38
Punkty reakcji
2
Mrówa85 napisał:
Proper - też czekam na Miasto44, ale sami twórcy mówią, ze im bardziej zależy na fabule niż na robieniu filmu historycznego. I dobrze, w końcu będziemy mieli film z fajerwerkami, ale to przecież się niemusi wykluczać z prawdą historyczną.
Dla mnie najważniejsza będzie rzetelność w realizacji i to ,że Komasa wniesie swoją świeżą wizję kina. Nie możemy znowu sobie pozwolić na przewidywalność w kinie.
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
Z zagranicznych filmów polecam LUCY, bardzo fajny film, ciekawy, zawiera w sobie elementy dotyczące faktów na temat wykorzystywania mózgu
 

lillianna

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2014
Posty
28
Punkty reakcji
0
Proper napisał:
Proper - też czekam na Miasto44, ale sami twórcy mówią, ze im bardziej zależy na fabule niż na robieniu filmu historycznego. I dobrze, w końcu będziemy mieli film z fajerwerkami, ale to przecież się niemusi wykluczać z prawdą historyczną.
Dla mnie najważniejsza będzie rzetelność w realizacji i to ,że Komasa wniesie swoją świeżą wizję kina. Nie możemy znowu sobie pozwolić na przewidywalność w kinie.
Ja czekam na film, jakoś podoba mi się wizja Komasy (mówię o trailerze) pełna emocji. Nie oczekuję filmu wojennego, ale trochę wyciskacza łez :)
 

Monika Domaska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
lillianna napisał:
Ja czekam na film, jakoś podoba mi się wizja Komasy (mówię o trailerze) pełna emocji. Nie oczekuję filmu wojennego, ale trochę wyciskacza łez
Ja mam nadzieje że właśnie będzie mało tych łez. I mimo ciężkiego tematu liczę na "w-miarę-możliwości-szczęśliwe-zakończenie"
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Oglądałam ostatnio Dawcę Pamięci - spoko filmik.

W piątek idę na premierę "Miasto 44" - moje oczekiwania są duże a intuicja mówi mi, że się nie rozczaruje. Opinie dam, jak wrócę i nie zapomnę ;)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
No właśnie- pożyjemy zobaczymy. Tyle mam nadziei, że to będzie dokładnie jak w zapowiedzi - nie jak lektura szkolna o czasach powstania.
Monika- trochę bohatersko - owszem, ale całkiem happy end, to chyba nie jest możliwy. :)
 

glamanna

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Konstancin
Magdalena, jak wrażenia po premierze? Dla mnie chyba za mocny film. Widziałam zapowiedź i ledwo przeżyłam :/
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Przepraszam, że tak długo Was trzymałam w niepewności - ostatnio sporo pracy. Pierwszy weekend wolny.

Film rzeczywiście jest mocny, aczkolwiek same wrażenia po seansie naprawdę pozytywne. Prawdę mówiąc ciężko mi ocenić film w kilku zdaniach, najlepiej będzie go obejrzeć - a zapewniam, że warto. To co mi się podobało najbardziej, że nie jest to kolejny nudny film o faktach historycznych ala dokument dla historyków. To jest film o ludziach, którzy przechodzili przez to piekło. Ich emocjach, ideach, poświęceniu. Wartości, które dzisiaj powoli zastępuje konsumpcjonizm, lans i próżność.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
A to ze mnie zimny drań, bo nie płakałem na filmie, ale moja dziewczyna owszem. :) Kawał dobrego kina i chyba najlepsza produkcja z polskiej ręki po wieloletniej przerwie.
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
A to ze mnie zimny drań, bo nie płakałem na filmie, ale moja dziewczyna owszem. :) Kawał dobrego kina i chyba najlepsza produkcja z polskiej ręki po wieloletniej przerwie.
Kobiety z natury jakieś wrażliwsze :p
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
W ostatnich dniach byłem na filmie "Sedzia" - serdecznie polecam. Dramat, doskonały, jeden z lepszych filmów ostatnich lat.
 

lillianna

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2014
Posty
28
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o zapowiadanej szumnie, ostatniej części Hobbita?
Uważacie, że Jackson podoła aby (jak sam mówi) epicko zakończyć przygodę ze Śródziemiem? Nie rozczaruje widzów?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Na pewno da radę, mnie żaden film związany ze Śródziemiem nie zawiódł. Czekam z niecierpliwością. A dzisiaj wybieram się na Igrzyska śmierci :)
 
M

Mother Russia

Guest
Na co do kina? Na nic. Sam szrot. Szrot na szrocie i szrotem pogania. Szmira współczesna.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jakieś godne uwagi premiery jesteście w stanie polecić ? Interesuje mnie wrzesień, listopad, grudzień tego roku. Gatunki praktycznie wszystkie poza komediami romantycznymi i romansami.
 

ance

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
33
Punkty reakcji
2
Wiek
33
lillianna napisał:
A co sądzicie o zapowiadanej szumnie, ostatniej części Hobbita?
Uważacie, że Jackson podoła aby (jak sam mówi) epicko zakończyć przygodę ze Śródziemiem? Nie rozczaruje widzów?
no podobno film ma wieńczyć 45minutowa scena walki. Myślę, że Jackson nie da się nudzić :D
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
O na pewno nie rozczaruje mogę się zakładać o całe złoto Smauga tak, tak. będzie zwieńczenie dzieła niczym wisienką na Hobbitowym torcie. Już nie mogę się doczkać. A w Teatrze graja jeszcze Przez Park na Bosaka - świetna komedia byłam na tym na wiosnę.
 
Do góry