Moda na totalitaryzm

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ale mordowali komuniści. I wszystko w temacie. Jak razi Cię określenie ofiary komunizmu zmieńmy na ofiary komunistów. I 100 mln dalej będzie. I tak nie jestem pewien czy nie więcej.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale mordowali komuniści. I wszystko w temacie. Jak razi Cię określenie ofiary komunizmu zmieńmy na ofiary komunistów. I 100 mln dalej będzie. I tak nie jestem pewien czy nie więcej.

Problem w tym, że jedynymi komunistami na świecie był Marx i Engels.
Trocki był trockistą, Stalin stalinistą, Lenin leninistą itd.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Czy wprowadzono nazizm ? Czy wprowadzono faszyzm ? Czy można ścigać za ideologie których nie wprowadzono ? Na jakiej podstawie skazuje się za salut rzymski skoro Imperium Romanum nie miało nic wspólnego z nazizmem ?
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Z dwojga złego wolę już zagubionych nastolatków, którzy ponoszą sobie koszulkę z Che i krzywdy nikomu nie robią, niż pewnych delikwentów, którzy nawet dobrze nie znają historii swojego kraju, a mimo to napier****ją każdego kto im się nie nawinie, tłumacząc, że to komuch, anarchista, murzyn, żyd, itd. <_< .
przpraszam, ale umknął mi ten post.
właśnie chodzi o to, ze ci "zagubieni nastolatkowie" nie poprzestają na noszeniu koszulek, kto wszczyna zamieszki w Grecji jak nie skrajna lewica.
Niektórzy delikwenci całkiem nieźle znają historię swojego kraju :p
Ale nie jest to ustrój komunistyczny.
Sam przecież przyznałeś, że nie da się komunizmu wprowadzić smile.gif
tym bardziej nie rozumiem te dzieci... i Ciebie też
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Hitler był hitlerowcem. Kto mordował żydów ?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Odeon Twoje rozumowanie nie ma głębszego sensu, al;e było zabawnie.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Wam brakuje zrozumienia pewnych kwestii, bo nie potraficie otworzyć umysłu, aby poznać stanowisko drugiej strony, tylko automatycznie przeciwstawiacie się mojemu stanowisku, bez głębszej refleksji. Dlatego nie będę uczestniczył w dalszej dyskusji na ten temat, a przynajmniej nie w zaprezentowanej przez was konwencji.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Może ktoś z Was zauważył, że ostatnio zrobiła się moda na czerwień. Na ulicach Warszawy pojawiają się dziesiątkami takie "indywidua".
specjalnie nie daje tego w dziale społeczeństwo i polityka, bo to dotyczy tylko młodych i jest swojego rodzaju modą. jak wyglądają... jak Guevara i to dosłownei(mam na osiedlu typka który ubiera się jak Che, ma identyczną fryzurę zarost, jedyną różnicą jest to, że el comandante nie nosił swoich podobizn na koszulkach), rosyjski marynarz, oczywiście zdarzają sie też mniejsi ultrasi, ci noszą tylko same podobizny Che. Średnia wieku tej subkultury chyba nie przekracza 14-16 lat.

Jak nieszczęśliwe są te dzieci niech świadczy ten filmik(uwaga tylko dla ludzi o mocnych nerwach):
http://pl.youtube.com/watch?v=BP3h-4eW9yI&...feature=related

idole młodzieńców(karty pokemonów?)
http://pl.youtube.com/watch?v=pxZ6OOlPoXs&...feature=related
A Wy jak sądzicie, kim są, czego chcą, co im zrobiła butelka, jakie błędy wychowawcze popełnili rodzice, państwo, szkoła(Kościoła nie obwiniam, bo to coś Boga w sercu nie ma)?
nie obrażaj pokemonów :p
ich poziom mnie przeraża, są na poziomie motłochu dawmego, tępi, co za jednym hasłem pójdą. śmierć burżujom, świetne. parę lektur szkolnych i człowiek wie jedno, że wszelkie rewolucje mające na celu równość niosą tylko ofiary i większą nie równość, zmienia się tylko oprawca. i jeszcze jedno, jakiego teraz motłoch ma oprawcę? jaką rewolucję chcą? gdzie tu burżuje arystokraci itp? kolejne wymyślone problemy. takie emo tylko że z 'wielkimi' hasłami. i gorszym image
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
nie obrażaj pokemonów :p
ich poziom mnie przeraża, są na poziomie motłochu danwego, tępi, co za jednym hasłem pójdą. śmierć burżujom, świetne. parę lektór szkolnych i człowiek wie jedno, że wszelkie rewolucje mające na celu równość niosą tylko ofiary i większą nie równość, zmienia się tylko oprawca. i jeszcze jedno, jakiego teraz motłoch ma oprawcę? jaką rewolucję chcą? gdzie tu burżuje erystokraci itp? kolejne wymyślone problemy. takie emo tylko że z 'wielkimi' hasłami. i gorszym image

Tobie przydałoby się przeczytać kilka lektur, chociażby celem poprawienia poziomu językowego własnych tekstów.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tobie przydałoby się przeczytać kilka lektur, chociażby celem poprawienia poziomu językowego własnych tekstów.
masz coś jeszcze do dodania? jak nie to wypad, bo mówiłeś że już rezygnujesz z dyskusji? chociażby? a jakiż to jeszcze inny cel? żebym czerwonych pokochał?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wam brakuje zrozumienia pewnych kwestii, bo nie potraficie otworzyć umysłu, aby poznać stanowisko drugiej strony, tylko automatycznie przeciwstawiacie się mojemu stanowisku, bez głębszej refleksji. Dlatego nie będę uczestniczył w dalszej dyskusji na ten temat, a przynajmniej nie w zaprezentowanej przez was konwencji.
Odeon jeśli druga strona pisze bzdury to tylko spożycie nadmiaru środka wprowadzającego element baśniowy do szarej rzeczywistości ( np. Sutter Home czy Blossom Hill ) może ją tłumaczyć.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Odeon nie wprowadzono komunizmu bo jest to niemożliwe jest to utopia i nic poza tym. Każdy komunista dąży do tego aby wprowadzić swoją ideologię w życie i sprawić aby świat był "lepszym" najczęściej drogą rewolucji w której dokonuję się rzeź tysięcy wystarczy spojrzeć na historię no ale. Co do tych nazw Stalinizm leninizm itd. to nadano je później najpierw byli oni komunistami a idąc tym tokiem myślenia to w III Rzeszy był hitleryzm a nie nazizm. (tak jak mówił Out)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Kajan z tego co czytam tu i po sąsiedzku to jakiś strasznie nawiedzony obywatel. Staż ma nie powiem spory, ale dawno go nie było. I szok. Jest inaczej. Trochę tu zmieniliśmy.
:D :D :D
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Hitler był hitlerowcem. Kto mordował żydów ?
Hitleryzm, Goebbelsizm, Rossendbergizm, Himmlerizm, a na koniec pewnie Mengelizm. Ty reprezentujesz outremerizm, więc tego nie zrozumiesz.

Odeon. Może dla wygody lepiej powiedzieć - Marksizm nikogo nie zabił i nie został wprowadzony? (chociaż prób było sporo, jeszcze 100 mln ludzi i może się uda :p)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
100 milionów w tą czy w tą, kogo takie malutkie liczby obchodzą.
jeśli już miałby być wprowadzony, cała ta rewolucja, mam nadzieję że pierwszymi ofiarami będą te wszystkie dzieciaczki.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Powtórzę się, bo zresztą wydaje mi się, że ten temat z czasem przeobrazi się w bliźniaka "Reklama z wizerunkiem Che Guevary", że pomimo lewicowych poglądów, mnie też drażnią tacy ludzie. Szanuję ich bardziej niż łysoli w glanach, z celtem wytatuowanym na łbie tak gładkim, jak pofałdowanie ich mózgów, ale mimo wszystko noszenia Che nie uważam za dobry pomysł. Myślę, że może się to jednak wywodzić z niewiedzy, a nie... hmm.. no nie wiem właściwie czego :/
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Szanuję ich bardziej niż łysoli w glanach, z celtem wytatuowanym na łbie tak gładkim, jak pofałdowanie ich mózgów, ale mimo wszystko noszenia Che nie uważam za dobry pomysł. Myślę, że może się to jednak wywodzić z niewiedzy, a nie... hmm.. no nie wiem właściwie czego :/
Szanujesz ? Żart chyba. Gdyby to było toleruję w znaczeniu olewam, ale nie kasuję to bym jeszcze zrozumiał.

Ty reprezentujesz outremerizm, więc tego nie zrozumiesz.
Ja reprezentuję templaryzm złośliwy, ewentualnie neocrusaderyzm.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Szanujesz ? Żart chyba. Gdyby to było toleruję w znaczeniu olewam, ale nie kasuję to bym jeszcze zrozumiał.
U mnie było raczej w znaczeniu "Jestem w stanie się z nimi zadawać pomimo różnicy poglądów". A to ze względu na to, że znałam kilku takich i poza niezdrową fascynacją Che byli, w moim odczuciu, fajnymi ludźmi.
 
Do góry