Metal- od czego zaczynaliscie

razgriz

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Hmmm...zaczynałem od Pink Floydów :p Później KoRn, SlipknoT.....MetallicA.....a teraz jak narazie stoje na Gothic/Symphonic Metalu...heh....Epica, Nightwish te sprawy :D
 

RoMMiE

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
31
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Miasto
B-tów
U mnie zaczęło się od Nickelbacka.. później Green Day w między czasie Scorpionsi.. i na tym się urwało aż do grudnia zeszłego roku, gdy to kuzynka pokazała mi Blind Guardianów, Metallice, System Of A Down, The Cure, Qeen, Aerosmith i brne w to dalej, poznając kolejne wspaniałe zespoły.. :)
 

dark_bullet

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Zaczelam w wieku 13 lat od SOADu :D (to metal), bo rock to od 10 lat (LP,P.O.D.< lubie do tej pory ;) ). Pozniej przerzucilam sie na BFMV,KsE,COB,36 Crazyfists,Atreyu,Gorgoroth,Lamb of God,Shadows Fall :) . I jeszcze baaardzo lubie Lao Che :D . To zespoly,ktorych najczesciej slucham.
 

alizei

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
A ja zaczęłam od Nirvany :) siedziałam sobie przed tv, a tu "Smells like teen spirit". Od razu mi się spodobało. Potem, zaczęłam się interesować innymi bandami. Może jeszcze nie metal, ale jakiś wstęp. A teraz tak skaczę: Behemoth/ Metallica :)
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
A ja zaczęłam od Nirvany :) siedziałam sobie przed tv, a tu "Smells like teen spirit". Od razu mi się spodobało. Potem, zaczęłam się interesować innymi bandami. Może jeszcze nie metal, ale jakiś wstęp. A teraz tak skaczę: Behemoth/ Metallica :)

nie no z tym behemothem to mnie rozwaliłaś...;] pewnie usłyszałaś ich nazwe na forum i stałaś się ich wielką fanką ;]

Jestem Alizei (cóż, moja właściwa ksywka zajęta).

Urodziłam się w 1992 roku i jestem o 8 dni starsza od Blog 27, mam urodziny 5 dni po Edycie Górniak, 6 po pani od matematyki, 15 po P. Diddym, ale mniejsza z tym.

Lubię słuchać muzyki rockowej i trochę metalu. Co nie znaczy, że lubię Szanghaj Pensjonat, bo to jest pop. Kocham Nirvanę, Metallica dopiero zaczyna na mnie działać.

Jeżeli masz 15 lat, metallica jeszcze do Ciebie nie całkiem trafia ale "czasem skaczesz po Behemocie" noo too jesteś pewnie metalką ,czyż nie ?? ;)

ŻAL.PL
 

zielona15

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
466
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
Metal..hmmm pierwsze co zaczęłam słuchać to Slipknot i Behemoth\m/nie zapominając o Kornie i Linkinie..a teraz wszystkiego co mi w ucho wpadnie....ostatnio odkryłam fajny zespół Downset i piosenka Jumpin...za:cenzura:ioza znacie?
 

stupido

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
U mnie się zaczęło od Slipknota i "Heretic Anthem".Potem już poleciało...i trwa do dzisiaj(i będzie trwać na wieki wieków.Amen :D)!^^^
 

Fretka92

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Qmple słuchali i tak sie wciągłam że słucham tylko tego :D
 

davidoff

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
ja kiedys słuchałem techno dopiero gdzies tak w gimnazjum usłyszałem slipknota, potem korn a potem zracalem do starszych kapel
 

khan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Ja zaczynałem od Ironów (Best...), następnie multum heavy i power, aż doszedłem do thrashu i tak mi zostało :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
W wieku 9 lat pod wpływem kuzynów zacząłem słuchać punk rocka. mając 11-12 lat słuchałem BIG CYCa do 12 roku życia praktycznie tylko szedł rock, czasem słuchałem techno lub hip hopu ale przez krótkie okresy.
Mając 12 lat kumpel zapoznał mnie z Metalem. Zaczynałem od powiedzmy że takiej mega składanki... było coś ze 100 piosenek różnego pokroju od heavy do black metalu. Najlepsze kawałki zespołów takich jak np. metallica, soad, agathodaimon, amorphis, apocalyptica, stratavarius (wiele zespołów nie pamiętam już) . Później dużo muzyki dostarczały mi moje kuzynki (zawdzięczam im dostarczanie mi wszelkiej muzyki metalowej przez prawie 3 lata, dopiero od lutego mam neta i co za tym idzie mogę sciagac muzykę :D :D ). Po za tą składanką co wspomniałem ostro słuchałem black sabbath i apocalyptica, slayer. Później w ruch poszła ostrzejsza muzyka- death metal. Poźniej (w wieku 14 lat) zacząlem sluchać my dying bride i amorphis, ToN, in flames, paradise lost, kat. pół roku później opuściłem na lżejsze gatunki metalu. Dużo zaczęłem słuchać apocalypticy, ozzy osbourn, merlin menson, rob zombie, tiamat (płyty nowsze). Pierwszą połowę 2006 roku spędziłem na słuchaniu w wiekszości Nirvany (wiem że to nie metal:D ) Z tego co pamiętam, tamte wakacje spędziłem słuchając haggard, therion, opeth, SOAD i nieco black metalu. W tym roku wiosną zacząłem słuchać dużo chrześcijańskiego metalu- illuminandi, holy blood, elgibbor, abdijah. Obecnie mam prawie 16 lat i od pewnego czasu wróciłem się do takich zespołów jak my dying bride, paradise lost, anathema i Type o Negative- czyli krótko mówiąc doom metal. Od czasu do czasu takim przerywnikiem (aby nie słuchać tylko doom metalu) jest Hunter i turbo.

troszkę nie z tematem bo miały być same początki:D ale co ja poradzę że tak się rozpisałem i przedstawiłem całą moją historię słuchania metalu :D :D :D Jak widać przebijałem się przez wiele gatunków metalu. Był taki czas że przez kilka miesięcy słuchałem w większości Nirvany (może na 4 piosenki nirvany była 1 metalowa ;) )

P.S: Czasem mogłem popełnić literówkę przy nazwach zespołów więc odrazu sorry za te błędy:)
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja jak miałem około 11 lat(tera mam 16) zasłuchałem u siostry System of a Down. Po prostu uwielbiałem ten zespól, słuchałem go dzień w dzień przez rok i nie dopuszczałem innych zespołów do siebie. Później poznałem Huntera(koncert 30,11,2007 w Zabrzu razem z Frontsidem-Będzie jazda!!), Iron Maiden, Hammerfall, Dope, Slipknot, In Flames, Vader, behemoth, Dżem:),. Muszę dodać, że nigdy nie przepadałem za Metalica(nawet nie wiem jak się to piszę-nie bić!)
Obecnie wróciłem do zespołów z którymi zaczynałęm, bo...zaczęły mnie na nowo pociągać, a myślałem, że miłość do nich się już wypaliła...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
i jesli słuchasz piosenek z lat 70 czy 80 to wcale się nie gasisz, a słuchaj sobie techno z 2005 roku a cie wysmieją ze nie w temacie itp.
 

andrzej3393

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gliwice
no to tak: metallica -> lordi (to bardziej hard rock) -> ac-dc -> sepultura -> behemoth -> cradle of filth -> chainsaw
no i to by było na tyle. wszystkiego słucham cały czas, bo metal sie nie nudzi, jak ktoś już wcześniej wspomniał
 

baba_z_jajam

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Od czego hm.... od Kata i Turbo, Helloween, Iron Maiden, Destroyer, a potem był Venom,Burzum,Mayhem, Bathory, Einherjer.....
 

GunsNRoze

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Zaczynałem od kapel typu slipknot, linkin park, green day, ewansence, limp bizkit, rammstein, marylin manson itp. Potem był black, death metal typu. behemoth, burzum, mayhem, bathory, dimmu borgir, canibal corpse Aż w końcu przeszedłem do tych klasycznych gatunków metalu...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Zaczynałam od Metallicy, Linin Park (nie wybaczę sobie :D), HIM (tym bardziej sobie nie wybaczę), Evanescence, Iron Maiden, Soad (do dzisiaj lubię :))
 
Do góry