Metal- od czego zaczynaliscie

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
zakładam nowy temat wątek taki jak w tytule...Od jakich kapel zaczynaliście, w jakim wieku , przez co przechodziliście...zadałem juz to pytanie w dziale subkultury ale ponieważ byl mały odzew licze ze tutaj sie rozkręci... :) piszcie też wszystkie kapele rockowe jakie wam pomogly "dojść" do metalu...pozdrawiam

OD MODERATORA: UWAGA! W ostatnim czasie zmieniło się trochę, więc proszę nie wypisywać kapel rockowych, lecz tylko metalowe, przy okazji pamiętajcie, że nu metal i metalcore nie jest uważany za metal, a pisanie o nim tutaj będzie karane 20%.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Najpierw był Queen, potem Guns n' Roses - "Appetite for Destruction" wydawała się jazdą na maksa:) Axl i Slash byli wtedy królami rockowego panteonu :) Potem czarna Metallica i wszystkie inne, a królem stał się thrash - Testament, Megadeth, Slayer.... Kiedy to było.... lepiej nie pisać, żeby tu nikogo nie przestraszyć ;) W każdym razie po wielu perypetiach nadal słucham metalu i rocka - kto naprawdę pokochał tą muzę, będzie jej wierny do końca :)
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Quueen to ja słuchałem jak miałem 4 lata :D potem byłem tym HH bo inni byli :zdegustowany: ehh...

Potem zaczełem z Metallica, LP, BFMV, Iron Maiden, KoRn [takie słabsze :p]... najczesciej to w grach albo na filmach jakichś było... no trudno mi powiedziec teraz^^ później zaczełem słuchać prawie wszytkiego^^ As i Lay Dying , As blood runs black, bleed the sky, trivium, CoB, Manowar... no można sporo wymieniać^^ to tylko takie przykłądy^^
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
No to chyba nie będę oryginalny jeśli powiem że zaczynałem od Queenu również. Tzn, nie tylko od niego, ale był jednym z początkowych.
A później to już tak poszło z rytmem czasu, nowi znajomi, nowe zespoły.
 

Posępny_Rzygacz

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Muzyką rockową zacząłem się interesować jak miałem 13 lat (teraz mam 20). Pierwszym zespołem był The Offspring. Mniej więcej w tym samym czasie zainteresowałem się nu metalem (limp Bizkit, Linkin Park). Gdzieś tak rok później zacząłem słuchać grupy Guns N' Roses. Sprawiło to że zacząłem grzebać w starociach i tak trafiłem na NWOBHM. Dalej domyślacie się jak sie potoczyło. Dziś słucham praktycznie wszystkich odmian metalu. Najbardziej lubie heavy (Iron Maiden, Judas Priest, Manowar, Manilla Road, Cirith Ungol, HammerFall, Saxon, DragonForce itp) ale nie gardze też cięzszymi rzeczami (Vader, Mortification, Emperor, Graveland, Kreator)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zaczynałem od genialnej klasyki jaką jest Pink Floyd czy Queen. To jednak było niezależne ode mnie, gdyż taka nuta nieraz leciała w domu-wtedy oczywiście nie byłem w stanie odpowiednio jej docenić. W liceum zacząłem na własną rękę drążyć temat i już się samo potoczyło-zafascynowany taką muzyką przebrnąłem przez wiele różnorodnych zespołów i stylów. Jeśli chodzi o metal to obecnie: Slayer, Annihilator, Metallica, Helloween, Judas Priest, Pantera, Manowar i inne.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
pamietam ze jak mialem 4 lata to moj brat zawsze puszczal jakis rock i zaczelo mi sie to podobac wtedy to on puszczal RHCP pózniej sluchalem KoRn
i jeszcze jakies inne zespoly które byly wtedy na czasie :)a i jaeszcze zawsze lubialem jak tata puszczal taki zespól Nazaret tez extra zespól :p
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Moja przygoda wogóle z muzyką rockową zaczęła się gdzieś, jak miałem 8 lat (bo wcześniej za bardzo nie interesowałem się muzyką). Zacząłem słuchać Queen, Pink Floyd, Aerosmish, Scorpions itp. ogólnie klasyka rock and rolla i hard rocka. I tak było przez parę lat, czasem bardziej, czasem mniej, aż w wieku gdzieś 14 lat (teraz mam 19), zacząłem się interesować heavy metalem, bo w zasadzie to od małego rajcowała mnie ostre i żywiołowa muzyka. I wtedy pierwsze zespoły metalowe, jakie poznałem to
Metallica i Iron Maiden (dużo osób od tego zaczynała, bo najbardziej znane), a potem zacząłem zapuszczać włosy, szukać po sklepach ciasnych dżinsów, czarnych koszulek z zespołami, skórzanych kurtek itp. Kupować płyty i kasety. Wkrótce znałem już nie tylko Metallicę i Iron Maiden, ale tesz Vadera, Destruction, Kreatora itd.
Pamiętam reakcję mojego ojca, gdy powiedziałem, że zapuszczam włosy i nie chodzę więcej do fryzjera. Ojciec powiedział, że chyba zwariowałem, ale potem się ostatecznie zgodził.
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
dla mnie OGROMNYM skokiem naprzód było obejrzenie koncertu Maidenów : "Rock in Rio 2001"...Normalnie szok ,az nie moglem usnąć z wrażenia... :D
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
mniej wiecej do 8 roku zycia wogole praktycznie nie interesowalem sie muzyka, do piero potem zaczalem posluchiwac troche Floydow i jak tata sluchal to Pearl Jam czasem wpadl mi w ucho. A wiec sluchalem ale tak pobierznie paru kapel. Takie powazne sluchanie mocniejszych brzmien zaczalem od LImp Bizkit (na kasecie jeszcze) potem bylo Bon Jovi i Linkin Park, i tak jaKos polecialo :p
 

Trucizna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
W sumie to długa historia więc opowiem w skrócie.
Zaczynałam tak jak większość w wieku 8 lat wogóle się nie znałam na muzyce a wszysto co leciało w telewizji w radiu mi się nie podobało... usłyszałam Chyliską nawet mi wpadła w ucho potem zaczęłam wyszukiwac w interecie zespołów rockowych i pukowych lecz to robiło mi się monotonne i zbyt ,,lekkie,, zaczęłam sie interesowac muzyką gotycką jak i metalem pokochałam tą muzykę całym sercem, calą sobą ... jest wspaniała i nie ma nic piękniejszego na tym świecie od niej.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Od czego zaczelam? :D ( pewnie to zaczynanie wciąz trwa :x) A noooo poznalam wspanialego chłopaka, ktoremu od poczatku powiedzialam, ze ma mnie nie zmuszac do sluchania metalu... a tym czasem jak mi puscil kawalek "Nothing else matters" Metallicy... to bedac w domu sciagalam kawalki sama...az w koncu poprosilam lubego o wszystkie plytki... i tak sobie zaczynam... ;)
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
U mnie to dość zabawne... Miałam 16 lat i się wciągnęłam w pewne forum, na którym tak się złożyło, że pisało dużo metali/ludzi słuchających metalu, a co za tym idzie było też dużo pozakładanych tematów o tej muzyce... Poza tym gadałam z kilkoma osobami stamtąd na gg więc powyciągałam od nich trochę nazw zespołów, a trochę sama znalazłam w sieci i tak wyszło. Co śmieszne najpierw zaczynałam od Vadera i Slayera. I nie podobało mi się, ale coś mnie podkusiło, żeby trochę jeszcze się z tym przemęczyć, czułam, że to moze być to jeśli się wyleczę z Christiny Aguilery :D i stało się - nagle zaczęły mi się podobać 2,3 piosenki, potem więcej. Później przeszłam na lżejsze zespoły więc już bezproblemowo potrafiłam się w nie wkręcić, nie wydawały mi się "ciężkie " po takim starcie. No i tak oto trzeci rok pałam miłością do tejże muzyki i jakoś nie wydaje mi się bym miała przestać ;]
 

Ameba

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
99
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Wychowałam się na muzyce Manowara. Mój wujek usypiała mnie ich utworami^^
Ale teraz, kiedy mam 16 lat wolę bardziej rocka, punk rocka itd....
 

Ameba

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
99
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Jakby śpiewał, to by mnie tu nie było. xP
Puszczał, a ja umiałam większość słów na pamięc- ale to w późniejszym wieku, 4-5 lat.xD
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wychowałam się na muzyce Manowara. Mój wujek usypiała mnie ich utworami^^
Ale teraz, kiedy mam 16 lat wolę bardziej rocka, punk rocka itd....
Pozazdrościć wychowania.
Po czymś takim powinnaś wyrosnąć na kogoś podobnego do nordyckiego wojownika ;) .
 

Ameba

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
99
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Niestety, nie wyrosłam. Ale czasem lubię ich posłuchać- razem z wujkiem oczywiście xD
 

Wiinor

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
łódź
Ja zaczynałem od Korna a potem odkryłem takie kapela jak Soad , Slipknot , Machine head itp.
 
Do góry