LEKCJA POMOCY BLIŹNIEMU

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
Skończ już z tą obłudą religijną i piętnowanie ma forum moich wypowiedzi
Nie pietnuję Twoich wypowiedzi. Po prostu mam inny pogląd na wpuszczanie uchodźców w granice naszego kraju. Mozna powiedzieć, że Ty piętnujesz moje wypowiedzi i na podstawie tego, co napisałam próbujesz pokazać jako niemiłosierną katoliczkę.

A moje obawy odnośnie uchodźców nie są wyssane z palca. Ale najlepiej je wyśmiać i pogrozić palcem miłosiernego chrześcijanina.
Wyssane z palca nie są. Każdy ma prawo do odmiennego zdania. Każdy ma prawo do widzenia kwestii inaczej. Jednak kiedy określasz się mianem ucznia JCH nie powinnaś pisać w takich kwestiach TAK JAK pisze i widzi to świat, ale TAK JAK uczy i widzi to Chrystus. W uczynkach rzecz ma ma się identycznie.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Niech na całym swiecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna. S. Wyspiański

Te czasy ninęły bezpowrotnie, czy chcemy, czy nie chcemy, czy nam się to podoba, czy też nie.
Kate nie jest w stanie zrozumieć, ze odwracając się od krzywdy wyrządzanej innym ludziom powoduje, że kiedyś ktoś odwróci się od niej. Twierdzi, że mając taką postawę, kieruje się dobrem i bezpieczeństwem swoich bliskich, tak jak gdyby jej postawa wobec pomocy uchodźcom mogła zagwarantować bezpieczeństwo w naszym kraju.
Co za naiwne myślenie podszyte ksenofobią i postrzeganiem rzeczywistości z " klapkami na oczach ".
Czy odmowa pomocy uchodźcom może zagwarantować, że jakiś europejski psychol, który przeszedł na islam, nie znajdzie się w naszym kraju i nie podłoży gdzieś bomby, albo nie owinie się materiałem wybuchowym i nie wysadzi się w powietrze w najbardziej zatłoczonej części jakiegoś miasta? Nie chcę być złym prorokiem i mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, wspomniałam o tym ponieważ taka teoretyczna możliwość istnieje zawsze, bez względu na to, czy pomożemy uchodźcom czy też nie, a myślenie o tych ludziach, którym udało się uciec z kraju gdzie życie jest gehenną, w kategoriach, że są takimi samymi terrorystami, jak ci przed, którymi ucielki - jest wstrętne.
( przepraszam, za grubą czcionkę nie mogłam jej zmienić )
 
K

kate2

Guest
Cała Europa skazana jest na wymarcie. Kiedyś zobaczycie skutki uprawianej polityki i narzucanych wytycznych. Moje myślenie nie ma nic wspólnego z ksenofobią ale rozumiem, że trzeba kogoś zaszufladkować i narzucić emocjonalny akcent, by pokazać swoje racje i swoją wyjątkowość.

NOWA EUROPA MA NIE BYĆ CHRZEŚCIJAŃSKA. CHRZEŚCIJAŃSTWO MA ZNIKNĄĆ. TAKI JEST CEL!!!!!!!!
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
A KTO TO ZAPLANOWAŁ? Jeżeli tak ma być i zostało to już gdzieś przesądzone to jaki mamy na to wpływ? Czy odwracając się od chrzescijańskich uchodżców nie dopomagamy w osiągnięciu takiego celu? Czy wedłu Ciebie Kate chrześcijańska Europa to, Europa ludzi białych tylko i wyłącznie, czy też CHRZEŚCIJAN jako takich ? Na koniec, to Twoje wypowiedzi zaszufladkowały Ciebie w tym temacie, i Ty także starasz się pokazać swoje racje, z wyjątkowością przesadziłaś, chyba, że mówisz o sobie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Co się dziwić.

Kiedy czytam w listach apostolskich 1 wieku ap. Pawła, to w jego duchu i wypowiedziach maluje się całkiem inny obraz uczniów i ich roli względem Państwa. Apostoł zachęca do modlitwy za władzę, nie przeciwstawiania się rządzącym w kwestiach światowych, ostrzega przez uczynkami niosącymi zniesławienie drogi Pańskiej i zgorszenie. Zachęca raczej do uległości i nie przeciwstawiania się np. niewolników swoim panom. Przypomina że władza jest z woli Biga dla prządku i ustrzega że nie na próżno nosi miecz. Czyń dobrze a będziesz miał u niej pochwałę - pisze.

Poźniej religie źle pojmowane stawły się już eskalacją konfliktów. Zwłaszcza gdy wlroczyła do nich polityka, manipulacja wierymi przez zaangażowanych politycznie tak samo jak wyborcami, wykorzystanie religii dla celów politycznych. Brak jedności w kwestii uchodźców nawet pośród chrześcijan też to uwydatnia.
 
K

kate2

Guest
bozena11 napisał:
Czy odwracając się od chrzescijańskich uchodżców nie dopomagamy w osiągnięciu takiego celu?
Ja nie mam pojęcia kim są ci ludzie. Ty wiesz? Być może jest w tej grupie pewna ilość chrześcijan ale czy wszyscy? Kim są pozostali? Media nazywają ich: ,,chrześcijanscy uchodźcy'' ale skąd mam pewność, że wszystkie media pracują dla dobra naszego kraju? A może to tania propaganda i manipulacja by zamnknąć właśnie usta tym, którzy chcieli by zaptotestować w tej kwestii?

Tacy jesteście chetni przyjmować ludzi, o których nie macie zielonego pojęcia? I tacy chetni do finansowania obcych, podczas gdy w naszym kraju spora część społeczeństwa znosi ubóstwo materialne? Jestem za zatroszczeniem się najpierw o swoich , potem po zbadaniu dogłębnie sprawy można zająć się kwestią pomocy potrzbującym z innego kraju.

Poza tym nasze dyskusje można do kosza wsadzić. Rząd i tak przyjmie wszystkie dyrektywy z góry. W tej kwestii akurat jesteście z rządem zgodni wiec będzie po Waszemu.



Kaznodzieya napisał:
. Zachęca raczej do uległości i nie przeciwstawiania się np. niewolników swoim panom. Przypomina że władza jest z woli Biga dla prządku i ustrzega że nie na próżno nosi miecz.
Pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz protestował przeciwko homoseksualistom i innym nacjom oraz wydarzeniom w kraju.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wiem że pewnie to dla wielu jakaś demagogia czy abstrakcja ale w istocie jest to duch NT względem Świata. Ma oddzielać uczniów żyjących w świecie. Oddzielać decyzjami i postawami względem różnych złych wartości i działań nie licujących z naukami JCH już tutaj jak w Królestwem Bożym.

Jak to mawiał Jezus:

- ... macie być na tym świecie ale nie z tego świata.
- ... macie być światłem dla Świata
- ... nie stawia się lampy pod stołem
i znowu:
- ... nie proszę Ojcze za światem ale za Nimi
oraz:
- nie proszę Ojcze być ich zabrał zabrał ze świata ale abys ich strzegł w świecie.


i wiele, wiele innych.

kate2 napisał:
. Zachęca raczej do uległości i nie przeciwstawiania się np. niewolników swoim panom. Przypomina że władza jest z woli Biga dla prządku i ustrzega że nie na próżno nosi miecz.
Pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz protestował przeciwko homoseksualistom i innym nacjom oraz wydarzeniom w kraju.
Kate :) Znowu jakiś naciągany przytyk. Czego ty odemnie chcesz ?

Ja nie protestuje. Nigdy nikt nie widział mnie na protestacji przeciwko. Czym innym jest mówienie i głoszenie o tym co jest z mojego czy biblijnego punktu widzenia dobre lub złe a czym innym aktywne protestowanie.

kate2 napisał:
Ja nie mam pojęcia kim są ci ludzie. Ty wiesz? Być może jest w tej grupie pewna ilość chrześcijan ale czy wszyscy? Kim są pozostali? Media nazywają ich: ,,chrześcijanscy uchodźcy'' ale skąd mam pewność, że wszystkie media pracują dla dobra naszego kraju? A może to tania propaganda i manipulacja by zamnknąć właśnie usta tym, którzy chcieli by zaptotestować w tej kwestii?

Tacy jesteście chetni przyjmować ludzi, o których nie macie zielonego pojęcia? I tacy chetni do finansowania obcych, podczas gdy w naszym kraju spora część społeczeństwa znosi ubóstwo materialne? Jestem za zatroszczeniem się najpierw o swoich , potem po zbadaniu dogłębnie sprawy można zająć się kwestią pomocy potrzbującym z innego kraju.

Poza tym nasze dyskusje można do kosza wsadzić. Rząd i tak przyjmie wszystkie dyrektywy z góry. W tej kwestii akurat jesteście z rządem zgodni wiec będzie po Waszemu.
Kate ejst sporo prawdy w tym co piszesz. Ale jaki mamy dobry wybór skoro chcemy mieć tożsamość za jaką mamy być widziani i otaczani szacunkiem i chwałą uczniów Pana Chrystusa ?

Czy Ci ludzie posłani przez Jezusa do wiosek wiedzieli coś więcej o nich gdy przyjmowali obcych pod dach z dziwną nauką i zawołaniem "przybliżyło się Królestwo Boże" ?
Czy w dawnym Izraelu gdy w mieście czy wiosce stawał ktoś na placu przed zmrokiem będać w podróży aby znaleść nocleg i schronienie był bardziej znajomy ?
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Jak to mawiał Jezus: - ... macie być na tym świecie ale nie z tego świata. - ... macie być światłem dla Świata - ... nie stawia się lampy pod stołem i znowu: - ... nie proszę Ojcze za światem ale za Nimi oraz: - nie proszę Ojcze być ich zabrał zabrał ze świata ale abys ich strzegł w świecie.
Powiedział też: ,,Oto ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie zatem uważni jak węże i czyści jak gołębie.''

Nie wszystko, co mi się podaje w świetlistych barwach mam przyjmować . Mam mieć oczy szeroko otwarte . I na tyle, ile to jest w mojej mocy dbać najpierw tam, gdzie mnie postawił Bóg. Uważam, że przyjmowanie uchodźców jest zagrożeniem dla naszego kraju . Koniec. Kropka.



Kaznodzieya napisał:
Ja nie protestuje. Nigdy nikt nie widział mnie na protestacji przeciwko. Czym innym jest mówienie o tym co jest z mojego czy biblijnego punktu widzenia dobre lub złe a czym innym aktywne protestowanie.
No widzisz. Ja czynie tak samo, to wtedy mi sypiesz cytatami o uległosci wobec władzy. Uległa jestem ale moje stanowisko w sparwie przyjęcia imigrantów jest chyba jasne. Tak jak wszyscy będę musiała dżwigać konsekwencje czynów, decyzji i postaw z którymi się nie utożsamiam.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
Ja nie protestuje. Nigdy nikt nie widział mnie na protestacji przeciwko. Czym innym jest mówienie o tym co jest z mojego czy biblijnego punktu widzenia dobre lub złe a czym innym aktywne protestowanie.
Tak jak wszyscy będę musiała dżwigać konsekwencje czynów, decyzji i postaw z którymi się nie utożsamiam.
Jednak postrzegasz tę kwestię po światowemu.

kate2 napisał:
Jak to mawiał Jezus: - ... macie być na tym świecie ale nie z tego świata. - ... macie być światłem dla Świata - ... nie stawia się lampy pod stołem i znowu: - ... nie proszę Ojcze za światem ale za Nimi oraz: - nie proszę Ojcze być ich zabrał zabrał ze świata ale abys ich strzegł w świecie.
Powiedział też: ,,Oto ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie zatem uważni jak węże i czyści jak gołębie.''

Nie wszystko, co mi się podaje w świetlistych barwach mam przyjmować . Mam mieć oczy szeroko otwarte . I na tyle, ile to jest w mojej mocy dbać najpierw tam, gdzie mnie postawił Bóg. Uważam, że przyjmowanie uchodźców jest zagrożeniem dla naszego kraju . Koniec. Kropka.
Bóg postawił CIebie w Kraju jakim mieszkasz. Ale to ty też decydujesz jak chrześcijan widzą inni. Czy służysz Krajowi czy Chrystosowi i Bożej chwale. Zadbajcie najpierw o Królestwo Boże a reszta będzie Wam dodan - nauczał. Każdy z nas decyduej któremu Panu służy - obojgu na raz na dłuższą metę nie da sie służyć uczciwie i aby nie wyszło to na jaw.

Natomiast cytaty jaki dałaś ma nas zachecać do roztropności a nie wykorzystwania wersetu dla usprawiedliwienia bezczynności. Nawet jak co wtycierpi ktoś w imię dobra to na chwałę Bożą. Lepiej jest bowiem cierpieć za chwałę i dobry uczynek niż za zło - pisał Paweł.
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Ale nie ma nas zniechęcać, zniczulać na czynienie dobra.
Mnie ani nie zniechęca, ani nie znieczula. Niosę pomoc i wspracie na tyle, na ile mam w sobie talentów, predyspozycji i siły. W omawianej kwestii dobrem dla mnie nie jest przyjmowanie obcych ludzi ( w kontekście dramatów pisanych reką islamistów, powtarzam : mamy przyjąć tysiące osób, nikt nie zwryfikował kim jest każda jednostka ludzka) podczas gdy nasz kraj kuleje z niejednej strony. Są panstwa które zamknęły drzwi pzred napływem uchodćów. Polska przyjmie wszystko, co się jej każe.



Kaznodzieya napisał:
W tym wypadku słowa weź swój krzyż i idż za mna są odpowiednie.
Biorę swój krzyż. I pewnie będzie mi dane wziąć krzyż konsekwencji wyborów które nie są moimi. I zapewne na nim umrę.


Kaznodzieya napisał:
Pan postawił Cię w tym kraju ale ty decydujesz jak masz wpływ na to jak posztrzegają Ciebie jako chrześcijankę
Ja nie żyję dla postzregania mnie. Wsłuchuję się w swoje sumienie, słucham głosu rozsądku i staram się na ile mogę odczytywać, czego oczekuje ode mnie Bóg. Jezus nie zył dla ludzkich opinii. Żył dla Boga Ojca i pełnił Jego wolę. Dla jednych był światłem, dla innych posmiewiskiem, głupcem i szaleńcem.

Przestań edytować i tym samym zmieniać swoje wypowiedzi bo takie konwersacje mijają się z celem. Dziesięć razy pomyśl zanim napiszesz w takim razie skoro co trochę poprawiasz. I to początek wypowiedzi.



Kaznodzieya napisał:
Natomiast cytaty jaki dałaś ma nas zachecać do roztropności
Otóż to.



Kaznodzieya napisał:
Natomiast cytaty jaki dałaś ma nas zachecać do roztropności a nie wykorzystwania wersetu dla usprawiedliwienia bezczynności.
Ja bezczynna nie jestem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nikt nie mówi o bezrozumnych działaniach Kate. Nie pisze też o ślepocie w dokonywaniu wyborów w kraju jakim żyjemy. Ale mało mnie obchdzi co robią inne kraje w sensie aby brać z tego przykład czy dyrektywy.
Kólestwo sumienia wypływajace z Ducha Bożego w człowieku jest ważniejsze dla jednostki. W konsekwencji także dla społeczności i kraju niż jakiekolwiek interesy polityczne obcych mocarstw.

kate2 napisał:
Pan postawił Cię w tym kraju ale ty decydujesz jak masz wpływ na to jak posztrzegają Ciebie jako chrześcijankę
Ja nie żyję dla postzregania mnie. Wsłuchuję się w swoje sumienie, słucham głosu rozsądku i staram się na ile mogę odczytywać, czego oczekuje ode mnie Bóg. Jezus nie zył dla ludzkich opinii. Żył dla Boga Ojca i pełnił Jego wolę. Dla jednych był światłem, dla innych posmiewiskiem, głupcem i szaleńcem.
Nie zrozumiałaś z tym postrzeganiem. Jak Cię widzą tak Cie piszą z tym, że nie tylko Cię. Chodziło raczej o niesienie światła a skoro dla tego nie żyjesz to już nie mamy o czym razmawiać. Jezus pr\yszedł także dla światła jak sam mawiał. A to że dla innych był pośmiewiskiem to także dla tego że nie chciał dwom Panom służyć.

kate2 napisał:
Natomiast cytaty jaki dałaś ma nas zachecać do roztropności a nie wykorzystwania wersetu dla usprawiedliwienia bezczynności.
Ja bezczynna nie jestem.
Nigdzie tak nie pisałem.
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Nie zrozumiałaś z tym postrzeganiem. Jak Cię widzą tak Cie piszą z tym, że nie tylko Cię. Chodziło raczej o niesienie światła
Skąd wiesz czy tego światła nie niosę? Pewnie nie tak, jakbyś tego chciał, oczekiwał i sobie wyobrażał ale nie znasz mnie i nie masz pojęcia kim jestem dla innych.


Kaznodzieya napisał:
a a skoro dla tego nie żyjesz to już nie mamy o czym razmawiać.
Światło uczynków i postaw wierzących jest skutkiem próby dopasowywania się do woli Boga, próby szukania jej i życia dla Boga.
Jednych moje postępowanie może poruszyć, zadziwić, zachęcić , u innych spowodować niechęć, nienawiść , obojętność. Pokarmem Jezusa było pełnienie woli Boga, jak mówił o Sobie. Wszystko inne z tego wypływało.

Ja kończę.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Kate, nie wiem czy pamiętasz czasy stanu wojennego, kiedy bieda u nas w kraju piszczała, a cały zachodni świat szedł nam z pomocą w postaci darów jakie słali nam ludzie zupełnie obcy. Oni także zamiast nam pomagać mogliby powiedzieć: pomóżmy najpierw swoim, a jak zostanie to dopiero Polakom. Każdy kraj ma swoich potrzebujacych pomocy, a mimo wszystko międzynarodowa ludzka solidarność wobec potrzeb innych ubogaca bardziej niż leżenie plackiem przed krzyżem. Nie posądzam Cię o taką bigoterię, dałam pierwszy przykład z brzegu. Wim, że nie zmienisz swojego zdania i nastawienia, i żaden argument Ciebie nie przekona, ale naprawdę dobrze, że są ludzie inaczej myślący, którzy przeciwstawiają się złu, chociażby pomagając potrzebującym. To tacy ludzie Kate, Boga mają w sercu i to im blizej jest do Jezusa niż niestety Tobie, ponieważ oni słowa przerabiają w czyn.
" Wszystko więc, co byście chcieli, żeby ludzie wam czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. "
Mat. 7; 12
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie ważne jest co ja chcę Kate w tym kontekście wypowiedzi. Zaryzykuję też twierdzenie że nie ważne co Ty chceszy. Ważne czy to co robimy jest dobre w oczach Bożych a tym samym dla Nas. Jak będzie zgodne z wolą Ojca względem nas wszystkich to będzie dobre i dla nas.



Co do tematu to od autora nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na pytanie,
czy organizacja do jakiej przekierowuje link w temacie z prośbą o podpis
robi coś jeszcze, oprócz zbierania podpisów i pisania petycji.
 
K

kate2

Guest
bozena11 napisał:
cały zachodni świat szedł nam z pomocą
Tak, tak, na pewno :przewraca:



bozena11 napisał:
To tacy ludzie Kate, Boga mają w sercu i to im blizej jest do Jezusa niż niestety Tobie, ponieważ oni słowa przerabiają w czyn.
No już spokojnie ....oddychaj głeboko :) Ulżyło po tym co z siebie wyrzuciłaś? :)


Swoją drogą tak czesto piszesz by nie oceniać innych podczas gdy bardzo często to właśnie Ty pozwalasz sobie na to, nie znając kompletnie człowieka po drugiej stronie monitora. Mnie to nie uwłacza ani nie umniejsza ale Twoja niekonsekwencja jest baaaaaardzo rażąca :)
 
S

Sa Mara

Guest
Nie pozabijajcie się tylko :)
Takie dyskusje i wzajemne pretensje są najlepszym dowodem na to jak bardzo religia jest szkodliwa. Poróżnia ludzi jeszcze bardziej niż inne kwestie te pozbawione zabobonów. Argumenty typu: <ja mam boga a ty nie> nigdy nie przestaną mnie bawić. Bo "oczywiście" da się to sprawdzić :D
 
Do góry