Jest wyrok, Breivik w więzieniu o podwyższonym rygorze

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Moim zdaniem to, gdzie on będzie siedział, to żadne "więzienie", skoro ma kontakt ze światem. Skoro w Norwegii mogą mu dać najwyżej 21 lat zamiast dożywocia, to niech przynajmniej uniemożliwią mu kontakt ze światem. Co prawda nie będzie już tak niebezpieczny dla otoczenia, ale niech chociaż poniesie jakiekolwiek konsekwencje za swoje czyny, a nie, że ląduje w celi, która dla Polaków byłaby luksusowym apartamentem.
Ale w praktyce on może dostać dożywocie. Po odbyciu tej kary istnieje możliwość jej przedłużenia. Tak po prostu jest skonstruowane tamtejsze prawo. Stąd te 21 lat, które jeszcze może się wydłużyć. Norwegoiwe to nie idioci, którzy szafują małymi wyrokami, bo mają miękkie serca. Tamtejsza litera prawa po prostu po raz pierwszy spotyka się z tego typu wypadkiem. W krajach skandynawskich ludzie żyją w mniejszych, hermetycznych społecznościach. Na ogół jest tam spokojnie i rzadko dochodzi do poważnych przestępstw. A samych zabójców warto przynajmniej spróbować zrozumieć; to działanie zaradcze, na takiej samej zasadzie jak nauka obsługi pistoletu.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Nie wiem po co mamy zacząć ich rozumieć. Dla mnie ci ludzie są chorzy psychicznie i motywy ich działania są mi bliżej nieznane, po prostu nie da się przewidzieć tego, co są w stanie zrobić. Jak ktoś jeszcze będzie próbował ich zrozumieć i mu się to uda, to sam zacznie działać na tej samej zasadzie albo rozpowszechni swoje wnioski w Internecie i ktoś inny zacznie to naśladować. Jeżeli ktoś jest szkodliwy dla otoczenia, to należy go od niego odizolować, więc dobrze by było, gdyby w praktyce Breivik dostał dożywocie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Czyli równie dobrze można całą psychologię jako naukę wyrzucić do kosza. Istniało wielu inteligentnych socjopatów, gdzieś nie tak dawno o tym pisałem, może nawet w tym temacie. Klasycznym błędem jest przypisywanie cech wariata osobie, która zrobiła coś tak złego, że nie sposób tego ogarnąć własną moralnością. Tak łatwo nam o nim myśleć, jednak zazwyczaj prawda jest bardziej skomplikowana.

Jak ktoś jeszcze będzie próbował ich zrozumieć i mu się to uda, to sam zacznie działać na tej samej zasadzie albo rozpowszechni swoje wnioski w Internecie i ktoś inny zacznie to naśladować.
Mocno naciągane.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Breivik musiał mieć uczciwy proces sądowy, byśmy się dowiedzieli, że jest winny masowego morderstwa.
Starożytni już za swoich czasów przewidywali nastanie przeludnienia i dlatego mieli bardzo surowe kary.
Policja z większą atencją podchodzi do mordercy niż do uczestnika nielegalnej demonstracji.
Historia kołem się toczy - niektóre fragmenty koła toczonego zdążają ku dołowi ...
Szerzy się poszanowanie astrologii ...
Niedługo przywrócimy Kodeks Hammurabiego! I z Breivikiem bedzie spokój.
 
M

magda13130

Guest
dla takich ludzi to tylko 4 ściany, brak okien i najlepiej jedzenia.. lub kara śmierci ;/
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ale obostrzony rygor go dotknął - ma gorszy papier toaletowy i ręczną regulację temperatury wody w bidecie.
A dobrze mu tak!
 
Do góry