Jest wyrok, Breivik w więzieniu o podwyższonym rygorze

kociokwik

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
tylko 21 lat za zabicie 77 osób, do tego będzie odsiadywał wyrok w fajnym więzieniu.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
tylko 21 lat za zabicie 77 osób, do tego będzie odsiadywał wyrok w fajnym więzieniu.
To już u nich najwyższy wymiar kary.
Ja też wierzę, że nie wypuszczą go nigdy na wolność.
On nie przejawia żadnej skruchy i bezczelnie się uśmiecha.
Okropność!!!
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Wyrok... conajmniej 21 lat !
to długi okres czasu , ale w tych okolicznościach....śmierć 77 osób , tragedia i smutek rodzin tragicznie zmarłych....
to wyrok wydany przez Sąd w Oslo to jakiś koszmarny sen.....zaledwie 21 lat za pozbawienie życia tylu ludzi ...!
Zdaje sobie sprawę, że Norwegia to kraj, w którym jest to bardzo wysoki wyrok, gdyż kładzie się tam nacisk na resocjalizację
skazanych i przygotowanie ich do powrotu do społeczeństwa, ale....zawsze jest jakieś ,, ale,, ....w tym wypadku uważam, że
jest to bardzo, bardzooo niska kara wręcz...........tym bardzie,że nie jest to człowiek psychicznie chory....
Jego zachowanie :,,... przepraszam,że nie zabiłem więcej osób .....,, straszne, niewiarygodne .....koszmar!!!
I zaledwie .... 21 lat !!!!!
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
..w tym wypadku uważam, że jest to bardzo, bardzooo niska kara wręcz......
Ten kraj nie przeżył nigdy takiej tragedii.
Dopiero teraz rozpocznie się dyskusja i zapewne zmienią wymiar kary za tak okrutne przestępstwa.
Breivik, jestem przekonana, nigdy nie wyjdzie na wolność.
I słusznie!
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
W zasadzie cały czas krążą informacje o tym, że mają mu później przedłużać ten wyrok.
Btw. mógłby coś nagrać w tym więzieniu... ^_^
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Oskarżony o zamordowanie 77 osób Anders Breivik został skazany na 21 lat więzienia z możliwością wcześniejszego opuszczenia aresztu za dobre sprawowanie. W ramach resocjalizacji będzie odwiedzany przez muzułmanki, które będą uczyły więźnia tolerancji dla imigrantów.

http://prawda.vot.pl...ym-rygorze.html

Tak niski wymiar kary za morderstwo tylu osób, to nieporozumienie, a na dodatek pan Breivik w więzieniu ma do dyspozycji sypialnię, siłownię oraz dostęp do komputera :/ Szok.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Tak niski wymiar kary za morderstwo tylu osób, to nieporozumienie, a na dodatek pan Breivik w więzieniu ma do dyspozycji sypialnię, siłownię oraz dostęp do komputera
Norwegia to taki kraj, w którym stawiają na resocjalizację osadzonych. Dlatego zapewniają takie dobre warunki.
Teraz przeżyli szok i już wiedzą, że muszą coś zmienić.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Madziu,

Tak niski wymiar kary za morderstwo tylu osób, to nieporozumienie, a na dodatek pan Breivik w więzieniu ma do dyspozycji sypialnię, siłownię oraz dostęp do komputera Szok

Z moich infromacji wynika, że ma małe szanse wyjść kiedykolwiek na wolność. Nieporozumienie z oceną warunków odsiadywania kary bierze się stąd, że w Norwegii wszystkie więzienne cele wyglądają podbnie do celi Breivika.

Jeśli zechcesz, posłuchaj rozmowy z karnistką panią prof. Płatek na ten temat:
http://www.tok.fm/TOKFM/0,88711.html
Możliwe, że dziś w audycji Babilon o 14,10 na TVN24, pani profesor będzie komentowała wyrok na Breivika.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wyrok najwyższy, jaki w tym kraju panuje, więc zadowalający. Mam nadzieję jednak, że ta sytuacja spowoduje zmiany w ich prawie. Nie wierzę w resocjalizację tej jednostki. W tym przekonaniu utwierdziła mnie także mowa końcowa tego człowieka, a właściwie jej fragment. Całe szczęście zareagowano wyłączeniem mikrofonu.

To, że w celi jest komputer - ok. Ale mam nadzieję, że bez dostępu do internetu. Chyba, że mają na celu śledzenie tego i owego.
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Za zamordowanie 77 osób dostał tylko 21 lat więzienia? To jedno wielkie nie porozumienie. Mam nadzieję, że po tych 21 latach przedłużą mu ten wyrok, chyba że nie będzie już takiej możliwości, w końcu to inny kraj. Komputer w celi? Można wywnioskować tylko to, że źle mu tam na pewno nie będzie. :sleep:
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Ponoć ma pisać książkę. Laptop więc mu dano. Nie wiem czemu ma ona służyć. Do badań ? :027:
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Pytanie brzmiało czemu ( komu) ma służyć jego książka ? Z laptopem już wszystko wyjaśnione.

Jak dla mnie rygor powinien być i już. Wiadomości raz dziennie w tv, by miał pojęcie co się dzieje.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Norwegia to taki kraj, w którym stawiają na resocjalizację osadzonych. Dlatego zapewniają takie dobre warunki.
Teraz przeżyli szok i już wiedzą, że muszą coś zmienić.

A co to za kraj, gdzie prawo nakazuje resocjalizować seryjnych morderców. To kpina <_<
 
S

*Solo Lee*

Guest


Facet chodzi sobie z karabinem zabijając 77 osób a potem wsadzają go do więzienia w celi z laptopem z dostępem do internetu by mógł dyskutować ze swoimi "wyznawcami". Co on powiedział na rozprawie? Że przeprasza "kolegów wyznawców&rdquo;, że zabił TAK mało osób!


Dostaje 21 lat i po 10 latach może się ubiegać o zwolnienie - pewnie go zwolnią, bo w cywilizowanym kraju po zabiciu kilkudziesięciu osób wystarczy posiedzieć 10 lat i powiedzieć "przepraszam".

Jeżeli miałaś na myśli Breivik'a to nie jest on seryjnym mordercą.

A kim?
 
Do góry