Jakie studia wybrać?

Miszu879

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
Jeśli z matmy i fizy idzie mi całkiem dobrze, a z maturą też by poszło ok, to jakie są kierunki studiów, które polecacie???
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Jak mat to może bankowość, finanse, ekonomia, rachunkowość, zarządzanie, marketing coś z tego też można... xD
 

felek_pantofelek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mysle, ze krakow jest swietnym miastem dla studentow. Tu zycie studenckie jest na najwyzszym poziomie:)) a jesli chodzi o kierunki, to naprawde trudno tak z marszu trafic w czyjś gust, zwlaszcza, ze zwykle jest to decyzja, ktora moze zawazyc na calym przyszlym zyciu.
 

Leni_

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja pewnie z takimi zdolnościami szukałabym architektury na politechnikach - jeśli coś takiego w ogóle istnieje :lol:
 

miloszpolo

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraina piorunów...
sam jestem teraz niezadowolony z kierunku jaki studiuje (stosunki międzynarodowe-dyplomacja) dlatego chce go zmienic na coś praktyczniejszego... zdawałem maturę z angielskiego dwujęzycznego 60% (po przeliczeniu na rozszerzoną mam 80% do 90% w zaleznosci od przelicznika uczelni) język polski podstawowy na 60% i geografie rozszerzona na 40%
ukonczylem klase dwujezyczna
moje typy studiow to: Filologie (angielska, szwedzka, francuska), psychologia zastanawiam sie co jeszcze moze mi pasowac, lubie uczyc sie jezykow obcych i geografii przez ten rok dyplomacji zrozumialem ze nauka prawa tez jest przyjemna, potrafie tez rysowac (killka konkursow mam za soba) i fotografowac (kolejne konkursy) moze pomozecie mi dobrac jeszcze jakies ewentualne kierunki zastanawiam sie nad przyszloscia tzn ewentualna praca w zawodzie wyuczonym...

Bede wdzieczny za pomoc! ;)
 

Searcher

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałbym wybrać się na jakiś kierunek studiów, po którym będę mógł otrzymać w miarę dobrze płatną i stabilną(niekoniecznie) pracę. Otóż wybór mam niewielki. Jestem już prawie po maturze a kierunek o którym myślałem(ekonomia) jest raczej nieosiągalny... . Na maturze zdawałem standardowo pol- podst, ang- podst, wos- podst. Wyniki będę miał dość niskie(według moich przeliczeń) pol- ok 50%, wos- ok.30%, ang- ok.85/90%. Z przedmiotów szkolnych to oceny tak pół na pół- kilka trójek, czwórek i piątek(nie mam dopów), ale to raczej nie ma wpływu na dostanie się na studia:(. Co mi byście zaproponowali? Skoro ekonomia odpada to myślałem nad administracją, biotechnologią(ale to raczej też) i trochę nad filologią, ale raczej praca tłumacza czy nauczyciela nie jest w moim stylu(pomimo, że bardzo lubię rozwijać ten język bo przydaje się na co dzień:)), prawem zaocznym(ale tu znowu nasuwa się pytanie... czy nawet na zaoczne się dostanę a nawet jeśli to czy będę tam solidnie uczony?) Wiem, że jest już trochę późno, ale zależy mi na studiach. Jak chcę potrafię się poświęcić dla nauki pomimo niskiej inteligencji ;).
 
K

kinga_sc

Guest
Witam. Chciałbym wybrać się na jakiś kierunek studiów, po którym będę mógł otrzymać w miarę dobrze płatną i stabilną(niekoniecznie) pracę. Otóż wybór mam niewielki. Jestem już prawie po maturze a kierunek o którym myślałem(ekonomia) jest raczej nieosiągalny... . Na maturze zdawałem standardowo pol- podst, ang- podst, wos- podst. Wyniki będę miał dość niskie(według moich przeliczeń) pol- ok 50%, wos- ok.30%, ang- ok.85/90%. Z przedmiotów szkolnych to oceny tak pół na pół- kilka trójek, czwórek i piątek(nie mam dopów), ale to raczej nie ma wpływu na dostanie się na studia:(. Co mi byście zaproponowali? Skoro ekonomia odpada to myślałem nad administracją, biotechnologią(ale to raczej też) i trochę nad filologią, ale raczej praca tłumacza czy nauczyciela nie jest w moim stylu(pomimo, że bardzo lubię rozwijać ten język bo przydaje się na co dzień:)), prawem zaocznym(ale tu znowu nasuwa się pytanie... czy nawet na zaoczne się dostanę a nawet jeśli to czy będę tam solidnie uczony?) Wiem, że jest już trochę późno, ale zależy mi na studiach. Jak chcę potrafię się poświęcić dla nauki pomimo niskiej inteligencji ;).
powiem tak, o jakich uczelniach myślisz o dziennych czy zaocznych. na zaoczne się dostaniesz, bo tam wyniki nie są ważne


więc tak na ekonomie wymagana jest matematyka chyba nawet w rozszerzeniu
na administrację wos rozszerzony
biotechnologia- matematyka, chemia, fizyka w rozszerzeniu
filologia zależy jaka wymagany język obcy na wysokim poziomie, albo w rozszerzeniu zależy od uczelni
prawo... życzę powodzenia
 
K

klaidua

Guest
Jeśli myślisz o studiach na publicznej uczelni na jakimś popularnym kierunku to raczej możesz o nim zapomnieć z takimi wynikami, nawet na zaoczne na publicznych uczelniach brane są pod uwagę wyniki z matur... Zawsze możesz iść na uczelnię prywatną, tam dostaniesz się na co tylko chcesz, bo rekrutacja odbywa się na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" ;)
Co do kierunków studiów, które wymieniłeś:
ekonomia - jeśli to naprawdę twoje marzenie to na pewno dostaniesz się na jakąś prywatną uczelnię, jednak poziom nauczania na niej to już może być inna sprawa...
może dostałbyś się na jakąś małoobleganą filologię na uczelnie państwowej, jeśli naprawdę masz tak wysoki wynik z matury z angielskiego, przede wszystkim przejrzyj progi punktowe na uczelniach które cię interesuję
inna sprawa to taka że jeśli naprawdę potrafiłbyś się poświęcić dla nauki to wyniki z matur miałbyś trochę wyższe, a co do tego czy "nawet na zaoczne się dostanę a nawet jeśli to czy będę tam solidnie uczony?" -> raczej będziesz egzaminowany, jeśli się ma zajęcia raz na dwa tygodnie to chyba trudno wymagać od wykładowców żeby cię nauczyli tego, co studentów dziennych w ciągu dziesieciu dni, prawda? studia zaoczne to praca samodzielna
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Ja zawsze powtarzam-ale nikt mnie nie słucha :( :p, że zawsze wybiera się te przedmioty na maturze, jaki potem interesuje Cie kierunek-a tak to...
cóż, za rok też można poprawić maturkę :).

na prawo? to nie masz chyba szans, moja koleżanka która miała 100% z historii obawiała się czy się dostanie :p...
biotechnologia? w tym roku nie ma żadnych szans, bo nie zdawałeś tych przedmiotów co trzeba było(patrz powyżej)...
filologia? tu już bardziej :)
ekonomia? tu też masz szansę...
 

Searcher

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Studia niestacjonarne na państwowej uczelni(np. taki uniwerek) są bardziej prestiżowe od tych prywatnych? Warto jest w takim wypadku składać na nie papiery(kierunek- filo,eko,admi) z moimi wynikami? Nie wiem też czy ekonomia jest rozsądna ze względu na to, że z matmy jestem cieniutki. Co sądzicie o dziennikarstwie?
 
K

klaidua

Guest
No jasne, zawsze to lepiej o tobie świadczy jeśli skończysz uniwersytet czy politechnikę niż wyższą szkołę czegoś tam, papiery zawsze możesz złożyć ale sprawdź wcześniej progi punktowe, bo jeśli np. gdzieś z wosu próg był od 60% to szkoda ci wydawać kasę,
jeśli jesteś słaby z matmy to musisz to przemyśleć czy chcesz poświęcić kilka najbliższych lat na studia na kierunku na którym matma jest nieodzowna, a potem całe życie się tym zajmować...
a tak w ogóle to naprawdę ci obchodzi co jakieś anonimowe osoby z forum sądzą o dziennikarstwie, biotechnologii, filologii itp? To jest twoje życie i jeśli ty sam nie wiesz co cie interesuje i co chcesz robić to po prostu zrób sobie gap year i podwyższ wyniki w przyszłym roku i na pewno to będzie lepsze niż podejście typu "pójdę tam gdzie się dostanę"
 
K

kinga_sc

Guest
ale zauważ, że nie wszystkie kierunki są na uczelniach prywatnych



ja studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji, powiem tak... matematyka to czarna magia, na pierwszych 2 wykładach przerobiliśmy cały materiał szkoły średniej... a dalej to już tylko jedna wielka niewiadoma
 

Searcher

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze pytanie co do niestacjonarnych studiów na uniwerku. Czy te zaoczne studia też wymagają ostrej nauki w domu(podobnie jak zaoczne na wyższych szkołach) czy są bardziej zbliżone do stacjonarnych tylko z tą różnicą, że są odpłatne?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Studia zaoczne mają ci dać taką samą wiedzę, jak stacjonarne. Masz mniej godzin dydaktycznych, ergo: masz wiecej materiału do opanowania drogą samokształcenia. Układy na poszczególnych uczelniach, wydziałach, kierunkach, przedmiotach zależą oczywiście od prowadzących i władz uczelni.
Nie jest żadną tajemnicą, że mnóstwo wydziałów obniża wymagania, bo inaczej 70 % studentów wyleciałoby z wielkim hukiem po I semestrze.
Dziennikarstwo? Głównym tworzywem dziennikarza jest język polski. Jeśli oceniasz się tu na 50%...
 

Asiek_90

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Pomorskie
Ja ma pytanie czy na UG czy politechnice na kierunku ZARZĄDZANIE jest prost, tak jak słyszałam? I czy miożna się dostać na wybrany kierunek np. Ekonomię jeśli na maturze nie zdawałam wymaganej matmy??
 

Searcher

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Studia zaoczne mają ci dać taką samą wiedzę, jak stacjonarne. Masz mniej godzin dydaktycznych, ergo: masz wiecej materiału do opanowania drogą samokształcenia. Układy na poszczególnych uczelniach, wydziałach, kierunkach, przedmiotach zależą oczywiście od prowadzących i władz uczelni.
Nie jest żadną tajemnicą, że mnóstwo wydziałów obniża wymagania, bo inaczej 70 % studentów wyleciałoby z wielkim hukiem po I semestrze.
Dziennikarstwo? Głównym tworzywem dziennikarza jest język polski. Jeśli oceniasz się tu na 50%...
Czy jest sens pracować(by zarobić na studia) i uczyć się zaocznie na uniwerku? Czy ta praca nie zabierze czasu potrzebnego w domu na naukę(bądź co bądź na państwowym uniwerku UwB chyba są jakieś wymogi nawet na niestacjonarnych?) tak by czegoś się nauczyć i to zrozumieć by później zdobyć pracę?
 
A

andy andy

Guest
Polecam kulturoznawstwo. Bardzo przyjemne i ciekawe studia. Tylko ciężko po nich o pracę...
 
Do góry