Jakie biurko wybrać dla dziecka ?

anija35

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
38
Punkty reakcji
0
To inwestycja na dłuższy czas to może i dobrze:). Ja też zastanawiałam się nad biurkiem, ale jednak pierwszą muszę zrealizować szafę dla dziecka a potem biurko.
 
O

onczao

Guest
mucha88 napisał:
Rozumiem. Fajnie, że zdecydowałaś się na ten regulowany blat. Wielu ludzi myśli, że to przesada, ja jednak sądzę, że pomoże to dziecku w uniknięciu różnych wad postawy, itp. Pamiętaj tylko, żeby dobrze dobrać również krzesło/fotel.
To nie tylko kwestia prawidłowej postawy, ale również uniwersalności mebla. Dzięki regulacji biurko będzie rosło wraz z dzieckiem i o to głównie chodziło. Zapomniałam jeszcze napomknąć, że szuflady będą na prowadnicach tandembox. Zazwyczaj nikt nie myśli o prowadnicach prawda? Ja miałam to samo, jednak projektant mnie poinstruował, że jest to znacząca kwestia. Jak będziecie kiedyś zamawiać biurka, czy szafy z szufladami to zwróćcie uwagę na prowadnice, bo użycie złych może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia :/
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Na jakie prowadnice się zdecydowałaś?
A co z oświetleniem biurka? Myślałaś już i jakiejś lampce? To też ważne.
 
O

onczao

Guest
Jestem w tej dziedzinie laikiem musicie to brać pod uwagę. Bazuję na słowach fachowca, który mi wyjaśnił różnice pomiędzy różnymi rodzajami prowadnic i szuflad. Najlepsze z tego co zrozumiałam są szuflady tandembox i właśnie na nie się zdecydowałam. Są one tak wykonane, że potrafią utrzymać naprawdę olbrzymi ciężar nawet 65kg(a wiecie pewnie ile potrafią ważyć książki). Poza tym niektóre modele charakteryzują się też dużą głębokością, dzięki czemu można naprawdę wiele rzeczy pomieścić. Największym chyba jednak plusem jest to, że pomimo olbrzymiego obciążenia można je zamknąć nawet jednym paluszkiem, praktycznie bez użycia siły. Jest też możliwość instalacji systemu tip-on czy blumotion. Co do oświetlenia to będzie raczej duża lampa, halogenowa, ale nie montowana na stałe by była możliwość wymiany w razie czego :)
 
O

onczao

Guest
Blumotion to inaczej cichy domyk. Innymi słowy możesz szufladę popchnąć z dużą siłą, a ona i tak wystopuje i się delikatnie domknie.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Aaa... wiem o co chodzi, nie wiedziałam tylko, że nazywa się to Blumotion. Myślę, że ten system jest teraz dość popularny, szczególnie w kuchniach. teraz już prawie każdy montuje sobie ten cichy domyk.
 
O

onczao

Guest
Owszem, nazwy są mylące, ale to jest naprawdę ciekawe :) Wystarczy sobie o tym trochę poczytać. Prawda jest taka, że nie wszędzie są montowane te systemy,a już na pewno nie w standardowych salonach meblowych typu ikea czy jysk.
 
P

pigra

Guest
W mojej szafie wnękowej mam zainstalowane 4 szuflady tandembox z cichym domykiem. Naprawdę jeśli chodzi o funkcjonalność to muszę dać 10 punktów. Szuflada płynnie jeździ, nawet przy dużym obciążeniu, a zarazem leciutko.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Onaczao pisała, że tandembox wytrzymują do 65 kg- jestem w szoku, że jakaś szuflada może wytrzymać aż takie obciążenie.
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
ja polecam biurka obejrzeć w agacie meble, bo można fajne ceny upolować tak jak ostatnio bydgoskich mebli. Ja nie mam żadnych mebli na cichy domyk i tez nie znałam tej nazwy,a le sądzę, ze jakbym wytłumaczyła w sklepei, ze chciałabym by mi się szuflady cicho zamykały to by wiedzieli o co chodzi :)
 

mgdz

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
mucha88 napisał:
Onaczao pisała, że tandembox wytrzymują do 65 kg- jestem w szoku, że jakaś szuflada może wytrzymać aż takie obciążenie.
Mucha, czemu nie wierzysz?
a - jak sa z dobrych materialow i odpowiednio zbudowane, tzn. odpowiednie prowadnice dobrane do szerokosci i wyoskosci szuflady oraz scianki tylnej to czemu nie?:)

b- jak są dobrze i profesjonalnei zamontowane?

Wiem, że firma Fawre w tych kwestiach jest niezawodna! a to bardzo w cenie w dzisiejszych czasach.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
mgdz- nie napisałam, że nie wierzę, tylko że jestem w szoku, bo nie słyszałam wcześniej o szufladach, które wytrzymywałyby aż takie obciążenie :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
To na pewno, i to tez jakieś cięższe sprzęty, albo na przykład talerze, które też przecież ważą swoje.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Dlaczego? Niekoniecznie luzem, bo to szuflada i będą latać, ale są takie specjalne uchwyty do talerzy, które trzymają stos talerzy, aby nie latały przy otwieraniu i zamykaniu.
 
Do góry