ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
bozena11 napisał:
Angel, nie rozumiem co chciałaś w ten sposób powiedzieć, czy możesz rozszerzyć swoja wypwiedź?
Poprostu trochę zasmuca mnie to , że pomimo, że Bóg dał nam 10 przykazań a Jezus mówił " Miłujcie się" , to dalej mamy morderców, kary smierci itp. Czy człowiek nigdy nie zrozumie tego?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Zrozumie. Spokojna Twoja rozczochrana :)


Ci co nie zechcą i kochają przemoc będą izolowani aby nie czynili zła.
Ale to przyszłość jak napisano: Oto wszytko nowe czynię.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Ci co nie zechcą i kochają przemoc będą izolowani aby nie czynili zła. Ale to przyszłość jak napisano: Oto wszytko nowe czynię.
I oby ta przyszłośc nastała jak najszybciej :)
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Kaznodzieyo, jaja sobie ze mnie rbisz? Napisałeś, że kiedy mordowano ludzi w imię Boga, to ja także się do tego przyczyniłam. A to w jaki sposób? Mówisz, że jesteś ponad wyznaniowy, ale piszesz o sobie, że jestes filarem Światyni Bożej, wiec jak to jest? Napisałeś także, że jeżeli nie zgadzam się z naukami zawartymi w N.T. to nie mamy o czym rozmawiać, to są Twoje, a nie moje słowa, więc utożsamiasz się z Biblią i zawartymi w niej naukach, czy też nie?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
bozena11 napisał:
Kaznodzieyo, jaja sobie ze mnie rbisz? Napisałeś, że kiedy mordowano ludzi w imię Boga, to ja także się do tego przyczyniłam.
Napisałem inaczej. Nie wypaczaj moich słów - proszę.

bozena11 napisał:
Mówisz, że jesteś ponad wyznaniowy, ale piszesz o sobie, że jestes filarem Światyni Bożej, wiec jak to jest?
Każdy człowiek pozostający pod wpływem ducha Bożego, Chrystusowego nauczania, wydający owoce Ducha Bożego w swoim życiu jest filarem świątyni Bożej.
Biblia nazywa ich Synami Najwyższego. (oczywiście dotyczy to równoznacznie kobiet wyjaśniam zanim mi coś zarzucisz :) bo to potoczne oddanie tej prawdy) U Boga nie ma względu na płeć i osobę w ocenie postępowania.

bozena11 napisał:
Kaznodzieyo, jaja sobie ze mnie rbisz?
Nie śmiałbym. Zresztą po co skoro już mam ? :)

bozena11 napisał:
Napisałeś także, że jeżeli nie zgadzam się z naukami zawartymi w N.T. to nie mamy o czym rozmawiać, to są Twoje, a nie moje słowa, więc utożsamiasz się z Biblią i zawartymi w niej naukach, czy też nie?
To czy utożsamiam się z Biblią i naukami NT wynika z wszystkich moich postów i wypowiedzi. Jest to oczywiste. Dziwi mnie Twoje pytanie.
Ale czy napisałem że ty się "nie zgadzasz" z NT czy raczej inaczej to oddałem ? Sprawdź sobie proszę - to istotne.
 
N

Naxxramas

Guest
Kaznodzieya
Zamknij się ze mną na 24 h a złamie Ci życie. Złamie Ciebie, twoją wiarę czy wiedzę jakąkolwiek posiadasz.
ok - mieszkam w Warszawie. Zapraszam: ) Może chcesz się spotkać w OOBE np: na księżycu wielki mistrzu co oświeci Devów :D Chyba, że w tym przypadku nie złamiesz mojej wiedzy i złamanie polegać będzie na cytowaniu książki - to wtedy sorry Vinetoo - ale co Ty tak w ogóle potrafisz oprócz przytaczania cytatów ? xD

Używasz statystycznych szablonów i podłych narzędzi Naxx
Podłych, okropnych, nienawistnych, złych, kaleczących : ) Mnóstwo wypowiedzi słyszę w tym tonie od Kościoła. Nie używam żadnych narzędzi - to słowa jednego z ojców Radia Maryja, który kiedyś na antenie wyraził się, że kiedy najdzie chwila zwątpienia i słabości należy być silnym i zaufać Chrystusowi.

Kaznodzieya
Ale ja tego nie potrzebuję, ja to wiem i nie muszę się karmić cudzym kosztem
Ja się nie karmię cudzym kosztem. Ja nauczam jak kiedyś nauczal Jezus a to, że tacy jak Ty i Kate2 plują na mnie mimo, że tak naprawdę stoję po waszej stronie to inna sprawa xD Wybaczam wam gdyż nie wiecie co mówicie czynicie i piszecie :kiss:


Kaznodzieya
Może Nax nie czyta też ze zrozumieniem przykazań dekalogu. Nie odróżnia w nich "Nie zabijaj" od "Nie morduj". Tak mu wygodniej
Wiesz może faktycznie :D W Polskiej wersji Biblii użyte jest słowo NIE ZABIJAJ.
Mam nadzieję, że umiesz zrobić użytek z mózgu:
http://www.synonimy.pl/synonim/zabi%C4%87/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Synonim

Ja akurat nie rozumiem różnicy między mordować a zabijać, ale katolicy najwidoczniej tak. Skoro nie można zabijać to mordują :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
W Polskich przekładach mamy "nie zabijaj" gdyż z założenie kontekst wskazuje na ludzi i jest to logiczne. Ale powinno być tłumaczone nie "morduj".
Dla uczciwie myślącego nie jest to trudne do zrozumienia ze nie zabijaj może dotyczyć także i zwierząt oraz wyklucza działania wojenne :)
Morderstowo jest czym innym.

Dlatego w poprawnym tłumaczeniu dekalogu mamy poprawnie "nie będziesz mordował".

Naxxramas napisał:
Ja nauczam jak kiedyś nauczal Jezus
Musiałbym być ślepy na jedno oko i ucho ..... :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Ja akurat nie rozumiem różnicy między mordować a zabijać, ale katolicy najwidoczniej tak. Skoro nie można zabijać to mordują :D
Praktycznie jej nie ma.

Jednak w momencie gdy czytasz te oba słowa, to doznajesz innych emocji. Kiedy czytam " Zabić" przed oczami widzę sytuację:
Policjant wyciąga pistolet ze swojej kabury i oddaje strzał prosto w głowę porywacza. albo Drogą jedzie rozpedzone audi r8v10. nagle na drogę wybiega dziecko. Kierowca gwałtownie naciska nogą na hamulec. GŁOŚNY PISK OPON!. Koła zablokowane, ślizg po drodze rozpedzonego pocisku na czterech kołach. BACH! Auto trąca dziecko. Dziecko zostaje zabite!

Gdy jednak czytam słowo "mordować" , widze przed oczami np. taka scenę: Czterech bandziorów jedzie autem. Auto zatrzymuje sie w lesie. Oni wysiadaja. Podchodzą do bagaznika i wyciagają około 30 letniego męzczyznę. Związuja go. Zaklejaja jego usta taśma by nie krzyczał. Wyciagają noże, zadaja mu rany, potem duszą a na koniec wrzucają do jeziora z ciężarkiem uczepionym ku nogi by nie wypłynął i uciekają. Ofiara ledwo żywa topi się a ciężarek uniemożliwia jej wypłyniecie. Masakra!.

Fu! Takie niezafajne przykłady , no ale cóż... wymyslone na poczekaniu :D
 
N

Naxxramas

Guest
Kaznodzieya
Musiałbym być ślepy na jedno oko i ucho
Jesteś. Kiedy powiedziałby Ci to ksiądz dający ekskomunikę lub sprzedający odpust - wtedy z racji autorytetu byś nie miał wątpliwości iż "głosi słowo Jezusa". Niestety wy ludzie jesteście jeszcze dla nas na poziomie zwierząt a każdy z was pcha się do raju - ale - prędzej przez ucho igielne przejdzie wielbłąd niż jakiś katolik dozna raju przed oświeceniem na Ziemi. Nie zrozumcie mnie źle - nie mam o was złego zdania, ale to tak jakby biedronka chciała pracować w NASA przy misji lądowania na Marsie - jeszcze nie ten poziom gdzie słowo jeszcze jest tu kluczowe xD


ActiveAngel - dla mnie nie ma dla Ciebie nie ma, wg słowników to synonim, ale jak widzisz dla Kaznodziei ma : ) On jak nie może zabić czarownicy to ją zamorduje bo tak mu Jahwe napisał - jakby mu Jahwe napisał, że ma sobie obciąć jeden palec też by to zrobił i kłóciłby się nadal, że Bóg to miłość :D . Tak właśnie działa fanatyzm i trzymaj się zdala od Kościoła, sekt i jakichkolwiek zgrupowań. Wiedza jest tylko i wyłącznie w Tobie i jedyne co musisz się nauczyć to wydobyć ją z siebie.

Tak jak widzisz każdy inaczej postrzega prawdę, miłość, dobro i zło dlatego nie ma zewnętrznej, jedynej, empirycznej prawdy, dobra i miłości dla wszystkich. Są pewne grupy energetycznie zbliżone, które z racji postępowania mogą założyć nową kolonię i szybciej doświadczać siebie poprzez kreację.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
ActivAngel słusznie piszesz. Praktycznie nie ma efekt taki sam. Śmierć. Ale są inne pobudki i cele.

Czym innym jest zabicie z konieczności dla ochronie życia lub w trakcie obronnych działań wojennych a czym innym morderstwo. Naxx zdaje się przez swój fanatyzm nie oddzielać tego lub porostu bawi go nakręcenie postów na forum :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
On jak nie może zabić czarownicy to ją zamorduje bo tak mu Jahwe napisał - jakby mu Jahwe napisał, że ma sobie obciąć jeden palec też by to zrobił i kłóciłby się nadal, że Bóg to miłość...
Sądzę, że Kaznodzieya nie doprowadziłby do zgonu czarownicy.Jest człowiekiem wierzącym , ale i kieruje się też własnym rozumem i moralnością. Jeśli uznałby , że oprócz tego , że dziewczyna czaruje, jest dobrą osobą nie skazałby jej na śmierć. Może gdyby to ona na niego targnęła, to może wtedy w obronie własnej, ewentualnie.



Naxxramas napisał:
Tak właśnie działa fanatyzm i trzymaj się zdala od Kościoła, sekt i jakichkolwiek zgrupowań. Wiedza jest tylko i wyłącznie w Tobie i jedyne co musisz się nauczyć to wydobyć ją z siebie.
Bóg mnie prowadzi , więc nie bój się o mnie :)



Naxxramas napisał:
Tak jak widzisz każdy inaczej postrzega prawdę, miłość, dobro i zło dlatego nie ma zewnętrznej, jedynej, empirycznej prawdy, dobra i miłości dla wszystkich. Są pewne grupy energetycznie zbliżone, które z racji postępowania mogą założyć nową kolonię i szybciej doświadczać siebie poprzez kreację.
Dlatego mamy dekalog , by na ziemi nie było czegos takiego jak to że dla jednego zdrada to nic, a dla innego to złamanie prawa moralnego. Jeśli wszyscy by respektowali prawo, które zabrania zdradzania życiowego partnera/partnerki, to nie było by rozwodów, dzieci , które jednego z rodziców pamietaja tylko ze zdjęcia, kiedy to jeszcze nie postanowił/a zdradzić. Nie byłoby prostytucji, zazdrości, lęków o partnera itp. Ludzie nie hajtali by sie pod wpływem impulsu, a byłaby to przemyślana sprawa. Zwiazek kobiety i mężczyzny miałby większe znaczenie. A w czasach kiedy każdy inaczej postrzega prawdę mamy haos, bez ładu i porządku.



Kaznodzieya napisał:
Praktycznie nie ma efekt taki sam. Śmierć. Ale są inne pobudki i cele. Czym innym jest zabicie z konieczności dla ochronie życia lub w trakcie obronnych działań wojennych a czym innym morderstwo.
Dokładnie :)



Kaznodzieya napisał:
Naxx zdaje się przez swój fanatyzm nie oddzielać tego lub porostu bawi go nakręcenie postów na forum ...
Ma własną filozofię prawdy. :D
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Jak wielu ale choć powinna kończyś się tam gdzie rozpoczyna się czyjaś.
Powiem ci tak. Każdy ma prawo do własnej filozofi. Jednak nie powinno sie innych strofować i poniżać, pokazywać jakim się jest "wielkim". To mnie właśnie zasmuca u Naxxa. Swoją filozofię ma ciekawą, ale nie można innym nażucać czegoś na siłę, a jak ktoś nie chce przyjąć pewnego toku myślenia, nazywać go nieświadomym :(
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Prawda. Pozatym Anglel zobacz jak powstają "różne światy" i bałagan jednostkowy mylący prawdy z punktami widzenia tego samego.


Naxxramas napisał:
Tak jak widzisz każdy inaczej postrzega prawdę, miłość, dobro i zło dlatego nie ma zewnętrznej, jedynej, empirycznej prawdy, dobra i miłości dla wszystkich.

Kto zna dobro i je miłuje - będzie czynił dobro.
Kto zna miłość - będzie czynił miłość.
Kto miłuje prawdę - będzi chodził jej drogami.

Empiryzm nie ma tu zbytnio nic do tego. Natomiast przez takie pseudo wolnomyślicielstwo jak zacytowałem, uniwersalistyczne podejście do prawdy,
usprawiedliwiane względnocią oraz wolnością osobistą myślenia, rozprzetrzenia się tak naprawdę głupota ludzka i własne chciejstwo jak gangrena.
Zaciera się granica pomiedzy prawdą a fałszem oraz własnym ego a poświęceniem. Nie poparte własnym doświadczeniem miłości, dobra i miłości
owe "punkty widzenia" i odnisieni są chwiejne, słabe, ulegaja zmianom i dewaluacji. Wprowadzają w i tak już słabych morlanie ludziach sporą dezorientację.
Chcę przez to powiedzieć także, że przez to mamy tyle nie zgody politycznej, odłamów religijnych i całego zgiełku.

Przecież miłość to miłość a dobro to dobro. Dlatego Jezus nauczał: ... niech wasze Tak będzie TAK a wasze NIE - NIE ... co ponadto (pomiędzy tym) od złego pochodzi.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Prawda. Pozatym Anglel zobacz jak powstają "różne światy" i bałagan jednostkowy mylący prawdy z punktami widzenia tego samego.
A potem mamy dziwne konflikty, których mogłoby wogóle nie być...



Kaznodzieya napisał:
Przecież miłość to miłość a dobro to dobro. Dlatego Jezus nauczał: ... niech wasze Tak będzie TAK a wasze NIE - NIE ...
Popieram :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak naprawdę wszytko jest zdecydowanie prostsze ale ludziska same komplikują życie sobie i innym.
I żeby to zrozumieć nie jest potrzebana wiedza o kosmitach, czarnych dziurach, telekinezie czy kwarkach i gluonach.
 
N

Naxxramas

Guest
Active
Swoją filozofię ma ciekawą, ale nie można innym nażucać czegoś na siłę, a jak ktoś nie chce przyjąć pewnego toku myślenia, nazywać go nieświadomym :(
Narzucanie na siłę - czyż to nie jest przemoc fizyczna ? czy ja stosuję gdzies przemoc fizyczną ? używacie pewnych słów, które przestaję rozumiec !


Kaznodzieya
Zaciera się granica pomiedzy prawdą a fałszem oraz własnym ego a poświęceniem.
Śmieszy mnie trochę nazywanie czegoś prawdą lub fałszem od przedstawiciela gatunku produkującego widły, oceniającego wyższe wymiary a samemu żyjąc w czterech. Zbadanie prawdy lub fałszu doskonale może sprawdzić się w tym czego jesteś świadomy czyli materii barionowej. Możesz stwierdzić, że rozbicie doniczki z wysokości 4m jest prawdziwe a zawiśnięcie jej w powietrzu jest fałszywe - i też za chwilę znajdą się ludzie, którzy Twoją prawdę obalą.

Ja wam nigdy nie mówiłem co jest prawdziwe oprócz tego, że jedyną prawdziwą rzeczą jest Bóg a cała reszta jest prawdą wg nas wszystkich.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Narzucanie na siłę - czyż to nie jest przemoc fizyczna ? czy ja stosuję gdzies przemoc fizyczną ? używacie pewnych słów, które przestaję rozumiec !
Poczytaj sobie o przemocy symbolicznej :D
 
Do góry