Iloraz Inteligencji

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tak, tak polerować :D Prawidłowa odpowiedź to, "nie pasuje wiercic" :D Chore co? Z tego wynika że jesteś nie-inteligentna wedlug nich:D (bo zapewne pozostałe czynności mają na celu ogólnie mówiąć wygładzanie)

Jeszcze ciekawostek pare,
Pare lat temu mój znajomy w poradni psyho był, załatwiać sobie zaswiadczenie o dysleksji.

I oto jakie pytania mu zadawali, sprawdzając intelekt (nie był to test IQ):
"Psycholog: Gdzie jest słońce w nocy ?
On: Tam, gdzie w dzień (chodziło o odpowiedź: na północy).

Psycholog: Kupiłeś trzy książki po 120 złotych, płacisz banknotem 500 złotych. Ile reszty otrzymasz?
On: Nie ma banknotów 500 złotych (okazało się, że pytanie było tłumaczone z jakiegoś obcego języka i tłumacz na to nie wpadł).

Psycholog: Dlaczego prawo wyborcze powinny być powszechne?
On: Nie powinno

Psycholog: Dlaczego nie można bić dzieci?
On: Można"
I psycholog wzieła go za idiote i nie chciała nawet początkowo dać mu tego papierka :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie róbcie tylko internetowych testów, nigdy ich śię dobrze nie robi, same nie są dobre a czasami tak debilne (jak np karykatura jakiejs aktroki z serialu na wspólnej powedz kto to... Jak ja tvnu nie nawidze to skad mam wiedziec...? a prawie zawsze jak sa testy robione przez program/gazete/co innego, potrzebna jest znajomosc tego programu/gazety/czegos tam ;/ Ja miałem test robiony jak miałem test na dysgrafie, wyszło mi 140 ileś... chyba 143... nie dostałem się do tych inteligentów... a ile to jest za mało XD?
PS na dysleksje nie mial testu IQ? mi dali klocki test ortograficzny test na IQ i wiele innych... XD sie chyba u Was facetka spieszyla XD
 
M

Mia

Guest
Jedyny wiarygodny test badający inteligencję to WAIS - R(PL), skonstruowany przez Wechslera i wykorzystywany w szpitalach psychiatrycznych ale także w trakcie psychologicznych badań w związku z zatrudnieniem na danym stanowisku pracy. Ja przeprowadzałam takie testy niejednokrotnie (jestem studentką psychologii), dlatego zaręczam, że one są całkowicie fair. Na kilkanaście zadań w bloku Arytmetyka wystarczy rozwiązać 3 pierwsze<najprostrze> żeby stwierdzić przeciętny iloraz inteligencji.


poprawcie mnie jeśli sie myle, ale ten test dzieli poziomy inteligencji na debilizm ,kretynizm itp, czyż nie/ to chyba troche nieaktualne ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie no to już lepsze są cyfry... jakbym trafił w podział debilizm czy kretynizm, to bardzo psychologicznie bym sie załamał... ;/
 
M

Mia

Guest
No wyobraź sobie ze pod nazwiskiem w diagnozie lekarskiej bądź psychologicznej widnieje adnotacja : debil ;)
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Wiec jak jest z tym testem macie jakiegos linka do dobrego testu na necie ja sobie robilem kiedys z tym narodowym testem na IQ w TV ale robilem ten test przez neta (to byl ten 1 test ktory byl w polsce) i wynik mialem jakies 36 czy 26 IQ potem jakies 2 czy 3 lata pozniej wyszedl ten test ktory jest dostepny pod http://iq.onet.pl/ no i wtedy w tym 2004 roku (cos polowa wyszlo mi 46 a teraz niedawno dokladnie to 19 kwietnia 2007 roku wszedlem na ta sama strone i zrobilem testa (niepamietalem juz odpowiedzi itd) i osiagnolem wynik taki ze moje IQ to 88 a teraz niewiem zrobilbym jeszcze raz ale jakis taki pewny test bo chcialbym wiedziec jakie na serio jest moje IQ (btw IQ 88 to jaki to poziom o_O ??)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
36 albo 26? albo robiłeś test mając goraczke, albo co zazwyczaj jest trafiłeś na badziewie, nie znam sie na srednich IQ, ale zazwyczaj ludzie maja troszke wiecej niż tam napisałeś... z IQ 26 człowiek nie byłby w stanie na forum się zarejestrować.
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Niektórzy po prostu nie rozumieją oczywistych spraw :] Moja siostra o rok młodsza nie jest w stanie zrozumieć nawet takiej transakcji że jak ja mam 5 złotych i chcę je w całości na coś wydać a ona ma 20 i zostanie jej z 18 reszty to ja jej dam te 5 złotych i zapłacę za nasze "zakupy" razem i reszta będzie jej :D Ona tego nie czai i myśli że ją oszukam :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja widzialem kolesia ktory na koniec gimnazjum mial problemy z najzwyklejszym mnozeniem, a jak mu sie podalo 2 daty i dwa zwiazane z nimi wydarzenia (jakies bardzo znane, jak wybuch 2 wojny swiatowej i np atak na WTC) juz po chiwli jak sie go pytano nie umial polaczyc daty z wydarzeniem.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jeśli rozmawiamy o inteligencji to zobaczcie tego gościa: http://sphere.pl/~kosowski/

21 lat i ma doktorat. Skończył 2 kierunki studiów, jest na 3. Mature zdał w wieku 13 lat (!!!) do liceum poszedl w wieku 10. Pierwszy kierunek studiow skonczyl majac lat 19... W poprzednim roku zdobyl (wraz w grupie z 2 innymi inform.) mistrzostwo swiata w programowaniu deklasujac konkurentów...

Facet jest odemnie rok starszy (a w zasadzie to 3 miesiace) i mnie uczy na studiach!

* born: 07.11.1986, Gdańsk
* Ph.D. thesis: defended at the Gdańsk University of Technology, June 2007 (title: Path Assignment with Wavelength Constraints)
* university education: 2000-2005 M.Sc. Eng. Comp. Sci. (Gdańsk Univ. Tech.), 2002-2006 M.A. Math. (Univ. Gdańsk), 2005-now Phys. (Univ. Gdańsk)
o awarded 1st place in Primus Inter Pares contest 2005 (best student of Poland)
o awarded 1st place in Primus Expert - Computer Science contest 2005 (best student of Computer Science in Poland)
o awarded 1st place in Red Rose Contest 2005 (best student of Gdańsk, Sopot, Gdynia)
o awarded 1st place in the contest for the best master's thesis in computer science organised by the Polish Information Processing Society, 2005
o 1st place as a team in the 6th International 24-hour Programming Contest challenge24.org, 2006
* secondary education: 1997-2000 (3rd Secondary School in Gdańsk)
o national olympiads: English (laureate, 1998), Physics (finalist, 1999), Mathematics (finalist, 1999)

Dla faceta by skali IQ zabrakło...

PS
Jak ktoś chce to może zmierzyć sie z zadaniami z 6th International 24-hour Programming Contest challenge24.org :D
http://challenge24.org/previous/ch24_2006/...blemset2006.pdf powodzenia :p
Macie 24h, kto rozwiaze pierwszy dostanie lizaka. Czas, start!
 

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Robiłem takie testy , na inteligencję przestrzenną, liczbową i jakąś tam jescze. Nie sprawdzają wiedzy tylko inteligencję, mój wynik we wszystkich to 129 pkt :D Myślę , że są wiarygodne jeśli ktoś chce się sprawdzić to czemu nie :) Ciekawe w jakim stopniu IQ zależy od wieku ... ;)
 

lilith7

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Poczta
Te testy inteligencji niczego nie odzwierciedlają. Raz sobie robiłam i oto wyniki: 148, 117,124,90,50 (w tym ostatnim trochę zgadywałam ale bez przesady). Największy iloraz inteligencji ma osoba, która się zorientuję że trzeba zapłacic 19zł (36 z VAT) za SMS-a z wyliczonym wynikiem. Niestety, sama na to nie wpadłam-moja siostra to geniusz :D
 
Do góry