Hipisi

agapeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
200
Punkty reakcji
0
Miasto
$-)JuNgLe(-$
Yhm sama nie wiem :]. Hipsi w XXI wieku to nie hipisi według mnie.
Myślą , że jak przyczepią sobie do plecaka miśka , włożą kwiecistą spódniczkę i do tego kolorową bluzkę z pacyfką i są hipisami.
Szczerze-to nie wierzę w autentyczność współczesnych hipisów :].
A mogłabyś teraz podać mi definicje PRAWDZIWEGO hipisa?? Tak jakbyś powiedziała, ze nie wierzysz we współczesnego chrześcijanina... Nawet jak cały świat będzie obrośnięty miejska architektura (blokami) to hipis sie do niej będzie musiał (niestety) przystosować, tak samo jak do naszego współczesnego świata... Każda subkultura sie rozwija, zmienia, ma swoje odłamy, autorytety, zasady, charakterystyczne zachowanie, ubiór itp itd... Ale każda sie na pewno jakoś zmienia, przystosowuje do współczesnego świata, nie da sie inaczej... Niestety... Ja znam kilku hippisów i w żadnym stopniu nie uważam, ze są oni gorsi lub lepsi od tamtejszych, z lat 60/70 hipów...
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hippisi ze swoimi szczytnymi ideami i infantylizmem, byli i są łatwo manipulowani przez czerwonych.Ich radosna bezmyślność [nastolatki zachwycające się Che Guevarą] jest młynem na wodę tychże.Owocem działalności hippisów są tysiące ofiar i długie lata zniewolenia np. wojna w Wietnamie.

Mam nadzieję że ci, którzy tak opiewają hippisów i chcą do nich przystąpić mają pewne pojęcie o historii, szczególnie historii komunizmui i postaci Che Guevarze podobnych.W przeciwnym razie staną się kolejnymi "pożytecznymi idiotami".
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
a może być tak podał wiecej przykładów ? bo jak narazie to to co napisałeś nie ma praktycznie żadnego uzasadnienia. jeden przykład to dla mnei za mało.
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
hipisi to bardzo fajni ludzie :D są strasznie pozytywnie nakręceni i pokojowo nastawieni do świata. są przyjazni i pomocni. cenię ich za ich poglądy i osobowość. po prostu make love not war :D

No widzisz ja jestem hipisem i jest mi dobrze
i znow to samo.. zgadzam się x)
znam nieweilu bo w moim mieście przewazają dresy ihh myślę ze można ich jak najbardziej zaliczyc do subkultury x)

Masz okazje :p
Kamil jestem :D
Hippisi ze swoimi szczytnymi ideami i infantylizmem, byli i są łatwo manipulowani przez czerwonych.Ich radosna bezmyślność [nastolatki zachwycające się Che Guevarą] jest młynem na wodę tychże.Owocem działalności hippisów są tysiące ofiar i długie lata zniewolenia np. wojna w Wietnamie.

Mam nadzieję że ci, którzy tak opiewają hippisów i chcą do nich przystąpić mają pewne pojęcie o historii, szczególnie historii komunizmui i postaci Che Guevarze podobnych.W przeciwnym razie staną się kolejnymi "pożytecznymi idiotami".

:cenzura: nie obrażaj mnie powiedz mi czy ja mam może 3 wojne światowa wywołać ??
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Kambodża.
2.powstały ruchy terrorystyczne-np.Włochy.Ruchy te miały hippisoeskie korzenie.
 

agapeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
200
Punkty reakcji
0
Miasto
$-)JuNgLe(-$
Hippisi ze swoimi szczytnymi ideami i infantylizmem, byli i są łatwo manipulowani przez czerwonych.Ich radosna bezmyślność [nastolatki zachwycające się Che Guevarą] jest młynem na wodę tychże.Owocem działalności hippisów są tysiące ofiar i długie lata zniewolenia np. wojna w Wietnamie.

Mam nadzieję że ci, którzy tak opiewają hippisów i chcą do nich przystąpić mają pewne pojęcie o historii, szczególnie historii komunizmui i postaci Che Guevarze podobnych.W przeciwnym razie staną się kolejnymi "pożytecznymi idiotami".
I co, teraz resztę hippów będziesz znieważał za to co kiedyś zrobili ich przodkowie?!? A powiedz, byłeś tam, widziałeś to wszystko?!? Na papierze można wiele rzeczy napisać, rzeczywistość jest zupełnie inna... No i prosze, zaraz się z kimś pokłóce, a tego nei chcę... No pseplasam, ale jak można Skreślać od razu całą subkulture za (nie do końca) sprawdzony fakt, wojne... Jasne... Aha, a takie coś, jak nie będe znała wszytskich regułek, dezyderaty to już nie jestem hippis?!? Przecież hippy to lenie i nieuki to jakim cudem mamy znać kilkanaście/dziesiąt stron CZEGOŚTAM... Ah :/
:cenzura: nie obrażaj mnie powiedz mi czy ja mam może 3 wojne światowa wywołać ??
No jasne, 14-15 Kraków, już mamy wszytsko ustalone, zaczynamy od zburzenia Wawela, potem Mont Everest, a na koniec Mur chiński :p
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
I co, teraz resztę hippów będziesz znieważał za to co kiedyś zrobili ich przodkowie?!? A powiedz, byłeś tam, widziałeś to wszystko?!? Na papierze można wiele rzeczy napisać, rzeczywistość jest zupełnie inna... No i prosze, zaraz się z kimś pokłóce, a tego nei chcę... No pseplasam, ale jak można Skreślać od razu całą subkulture za (nie do końca) sprawdzony fakt, wojne... Jasne... Aha, a takie coś, jak nie będe znała wszytskich regułek, dezyderaty to już nie jestem hippis?!? Przecież hippy to lenie i nieuki to jakim cudem mamy znać kilkanaście/dziesiąt stron CZEGOŚTAM... Ah :/
:mruga: Mniej prochów/alko :eek:czko:
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
o rany... niektórzy to mają fioła na punkcie histori. nic tylko agenci, sb, ipn i ruchy o róznorakich podłożach. przecież tak naprawdę dobrze wiemy , ze to co keidys robili nasi pradziadowie nie ma już żadnego znaczenia. ważne jest to co sami sobą reprezentujemy.
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
o rany... niektórzy to mają fioła na punkcie histori. nic tylko agenci, sb, ipn i ruchy o róznorakich podłożach. przecież tak naprawdę dobrze wiemy , ze to co keidys robili nasi pradziadowie nie ma już żadnego znaczenia. ważne jest to co sami sobą reprezentujemy.
Doroti:historia to doświadczenie dla nas.Dzięki niej możemy uniknąć powtarzania błędów, dostrzec do czego zmierza sprawa, lub wykazać błędność jakiś założeń [gdyż historyczne fakty je dyskredytują].Historia to naprawdę morze ludzkiego doświadczenia.Nic tylko czerpać i wykorzystywać.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
noo wreszcie w czymś sie zgadzamy Kloner :). wiesz, ja nie mowię, ze historia jest całkowicie niepotrzebna, ale nie chciałabym by doszło do tego, aby oceniano mnie na podstawie przeszłości mojej rodziny , mojego narodu itp.
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
noo wreszcie w czymś sie zgadzamy Kloner :).
Nie do wiary :lol:
Bez uprzedzeń-też tak uważam.Tylko w praktyce to w zasadzie nie możliwe.Zawsze cos się skojarzy, nawet nieświadomie.Bez świadomych uprzedzeń więc. :papa:
 

homo hipisus

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Hippisi ze swoimi szczytnymi ideami i infantylizmem, byli i są łatwo manipulowani przez czerwonych.Ich radosna bezmyślność [nastolatki zachwycające się Che Guevarą] jest młynem na wodę tychże.Owocem działalności hippisów są tysiące ofiar i długie lata zniewolenia np. wojna w Wietnamie.

Mam nadzieję że ci, którzy tak opiewają hippisów i chcą do nich przystąpić mają pewne pojęcie o historii, szczególnie historii komunizmui i postaci Che Guevarze podobnych.W przeciwnym razie staną się kolejnymi "pożytecznymi idiotami".

Witaj. Wybacz, że zwracam Ci uwagę, ale w przypadku powoływania się na historię, trzeba ją poznać dokładnie - owszem wszelkie grupy i ruchy lewackie wywodzą się takze m.in. z tamtych lat ale z kontrkultury, podkreślam raz jeszcze z kontrkultury - nie z ruchu hipisowskiego, który był częścia tejże, tak jak np. Ruch Jezus People czy Czarne Pantery, Ruchy feministyczne, Ruch Indian itd. - mylisz pojęcia i dopasowujesz argumenty do własnej teorii nie majacej wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiscie masz do tego prawo, ale nie pisz, że taka jest historia - tylko - że tak jest Twoim zdaniem, podobnie jeśli chodzi o infantylizm, manipulację itp. Polecam "Zniewolony umysł" Cz. Miłosza. Pozdrawiam.
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Wg. każda subkultura z ideologiami to już styl życia. A co do ogólnie hipisów - nigdy nie potrafiłbym nim być. Za dużo pozytywizmu.
 

nie.mam.pidzamy

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
chcieć chcę.
Z tego co mi wiadomo, a może nie wiadomo, subkultury niejako wyznaczają, opisują styl życia ich chłonka. Zatem pytanie jest troche masłem maślanym, bo jedno wiąże się z drugim. Czytając wypowiedzi poprzedników, dodaję ot komentarz: hippisi w dzisiejszych czasach nie są pozerami. Po prostu SĄ. Tak samo jak kiedyś. Pewnie, są ludzie i ludzie, acz ja znam hippisów żyjących zupełnie bez elektroniki, grających bluesa i żyjących w malutkich mieszkankach z podstawowym wyposażeniem oraz zdjęciem swoich autorytetów z tamtych lat. Wolne chwile na piwie, zajęte chwile przeżyte na maksymalnym luzie. Koncerty, muzyka, zmysły...
 

anka1992

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
402
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Subkultura to według mnie taki jakby sznurek którym związuje się (nie chodzi mi tu o to że po to aby ich ograniczać) ludzi o podobnym stylu życia i poglądach żeby ułatwić rozpoznawanie (właściwie nie wiem jak to określić... poprostu ułatwić i już :p)

więc hipisi to ludzie podobni do siebie "przywiązani sznurkiem" subkultury i nazwani hipisami ;]
 

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
mi hipisi kojażą się z ludżmi cieszącymi się życiem a to że się ubierają po swojemu dla mnie nie ma znaczenia..

wedłóg mnie jest to po prostu styl życia, bardzo optymistyczny
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Zabrze
No moim zdaniem jest to styl życia. Cóż, gdyby prawdziwi Hipisi jeszcze byli, to bym na pewno do nich należał. Po prostu imponowali mi swoim sposobem odbioru życia, byli zawsze tacy wyluzowani...
 
Do góry