Filmy w stylu...

diilgang

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
no jasne ze moga byc takie wlasnie o czarnuch gdzie rzadzi przomoc, narkotyki, wojjny gangow itp. streetballers tez moga byc dawaj jakie znasz bede wdzieczny ;p
 

billy1920

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
99
Punkty reakcji
0
- 8 Mila
- Get rich or die tryin
- 13 Dzielnica
- Chlopaki z sasiedztwa
- Menace II Society
- Colors
- Blood In Blood Out
- Above the rim
 

xxkonisxx

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siemka. Poszukuję filmów takich.. o pierwszych razach, dziewczyny, ewentualnie chłopaka, gdzie jest to dosyc pokazane. Moze to wydaje sie dziwne, ale hm..moze cos typu American Pie 1 , tylko ostrzejsze. z gory dzieki.
pozdro!
 

błyskawica

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Nie może być nudny, nie może być byle jaki, musi wpływać tak czy inaczej na kulturę, musi budować wnętrze
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Siemka. Poszukuję filmów takich.. o pierwszych razach, dziewczyny, ewentualnie chłopaka, gdzie jest to dosyc pokazane. Moze to wydaje sie dziwne, ale hm..moze cos typu American Pie 1 , tylko ostrzejsze. z gory dzieki.
pozdro!

To poszukaj sobie trochę starszy ale swego czasu było o nim głośno - Kids
 

dewot1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
"Wypisujcie filmy związane z freeridem na deskach albo na nartach ;)

Ja zacznę:

That's It That's All
Neverland

Lawina
Stromy zjazd
Into The White
Polish Kiełbasa

No i teraz się kręci The Emotions ;d polski ;p póki co jest blog ;p (www.theemotions.pl)"
 

paula296

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
1 651
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Szczecin
Poszukuję filmów dotyczących traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, które maja wpływ na dorosłe życie danego bohatera. Tzn. w takim filmie postać musi być ukazana jako dziecko, a następnie osoba dorosła. Zatem Cześć Tereska, Leon zawodowiec, Boże skrawki odpadają. Do głowy przychodzą mi tylko Pręgi. Może macie jakieś inne pomysły?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Mystic River" - idealnie pasuje do opisu, ale na pewno widziałaś (jak nie to to jest film o który ci chodzi)

Poza tym z takich trochę mniej standardowych:
"Weiser" i "Pająk"
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
 Z seriali to oczywiście "Dexter", z tym że jego dzieciństwo zostało ukazane retrospektywnie, niechronologicznie. No, i może "Sierociniec"?
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Nieudolnie od pewnego czasu szukam wyreżyserowanych filmów związanych bezpośrednio z II WŚ. Oczywiście rozchodzi mi się o takie produkcje na które warto rzucić okiem, które zachęcą do ponownego odtworzenia, i które pozwolą odczuć na sobie rzeczywiście to, że podczas oglądania filmu rzeczywiście odnosi się wrażenie uczestnictwa w fabule. Zasadniczo takowy film powinien w większym stopniu opierać się na autentycznych faktach, pochłaniających walkach o przechylenie szali zwycięstwa, sabotażach w celu osłabienia sił wroga, zdradach narodu, a przede wszystkim nie zaszkodzi też nieco komizmu, jak i zarówno powagi u bohaterów.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
Nieudolnie od pewnego czasu szukam wyreżyserowanych filmów związanych bezpośrednio z II WŚ. Oczywiście rozchodzi mi się o takie produkcje na które warto rzucić okiem, które zachęcą do ponownego odtworzenia, i które pozwolą odczuć na sobie rzeczywiście to, że podczas oglądania filmu rzeczywiście odnosi się wrażenie uczestnictwa w fabule. Zasadniczo takowy film powinien w większym stopniu opierać się na autentycznych faktach, pochłaniających walkach o przechylenie szali zwycięstwa, sabotażach w celu osłabienia sił wroga, zdradach narodu, a przede wszystkim nie zaszkodzi też nieco komizmu, jak i zarówno powagi u bohaterów.


to może 11 odcinkowy serial "Karny Batalion"
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
Nie jestem kinomanem wiec zwracam sie do was, a mianowicie poszukuje filmow w ktorych glowny bohater jedzie, podrozuje do jakiegos celu w filmie czesto pokazywane sa krajobrazy, po drodze spotyka duzo ciekawych osob, cos jak np. Prosta historia czy Into the Wild
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nieudolnie od pewnego czasu szukam wyreżyserowanych filmów związanych bezpośrednio z II WŚ. Oczywiście rozchodzi mi się o takie produkcje na które warto rzucić okiem, które zachęcą do ponownego odtworzenia, i które pozwolą odczuć na sobie rzeczywiście to, że podczas oglądania filmu rzeczywiście odnosi się wrażenie uczestnictwa w fabule.
Do tego fragmentu idealnie pasuje "Das Boot" - mój ulubiony film o 2WŚ (choć w zasadzie to w jakiej wojnie uczestniczymy jest mało znaczące - klimat łodzi podwodnej za to - imponujący)

Aha, prawie zapomniałem:
Nie do pogardzenia moim zdaniem jest jeszcze "Tora! Tora! Tora!"


Nie jestem kinomanem wiec zwracam sie do was, a mianowicie poszukuje filmow w ktorych glowny bohater jedzie, podrozuje do jakiegos celu w filmie czesto pokazywane sa krajobrazy, po drodze spotyka duzo ciekawych osob, cos jak np. Prosta historia czy Into the Wild
Nie jestem fanem filmów drogi, ale z tego co widziałem, pasuje do opisu i mogę polecić to:

"Broken Flowers" - jest podróż, są ciekawe postacie(to przede wszystkim).
"Bracie, gdzie jesteś?" - to w wersji lekkiej-komediowej. Podróż i ciekawe postacie.

Klasyka i legenda - "Easy rider"

Z filmowych dziwadeł, ale również do kina drogi się kwalifikujących:
"Las Vegas Parano" i "Dzikość serca"

Mi się nie podobało, ale sporo osób lubi "Thelma i Louise"
Jeszcze mi się kojarzy taki tytuł: "Kumpel do bicia" Ale to raczej przeciętniak.

Ale i tak "Prosta historia" (przez ciebie wymieniona) jest dla mnie najlepszym filmem tego gatunku.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Wspaniale. Nie pozostało mi właściwie nic innego oprócz tego, aby wam stokrotnie podziękować. Jeszcze dziś zdołam rzucić okiem na któryś z filmów, bo widząc po kadrach, to zapowiada się wyśmienicie. A z nowszych produkcji wojennych moglibyście coś polecić?
 

moras_20

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam prośbę do wszystkich forumowiczów. Mianowicie potrzebuje tytułów filmów walki. Coś typu Fighting, Champion 1/2, Hooligans. Chodzi mi o walki uliczne, walki w klatkach, jakieś ustawki czy coś pod ten kontekst. Nie żadne filmy karate. Znacie jakieś??
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
"Walki uliczne", ale wg.angielskiego tytułu "Confessions of a Pit Fighter", bo zdaje się, że jest jeszcze jakiś inny film o tak samo przetłumaczonym na polski tytule.
 

Privsand

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
1
Witam. Mam prośbę do wszystkich forumowiczów. Mianowicie potrzebuje tytułów filmów walki. Coś typu Fighting, Champion 1/2, Hooligans. Chodzi mi o walki uliczne, walki w klatkach, jakieś ustawki czy coś pod ten kontekst. Nie żadne filmy karate. Znacie jakieś??

Z nowych tytułów chyba to wszystko, ale ze starszych, jeśli jesteś zainteresowany to dwa filmy Coppoli:
Outsiderzy oraz Rumble Fish

Zawsze warto powspominać klasykę :)
Pozdrawiam
 
Do góry