filmy science fiction

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Gdybym ja miała dać taką recenzję " W Pierścieniu Ognia" jaką mam teraz w głowie to wzięlibyście mnie za podekscytowaną nastolatkę :D Mówiąc krótko i treściwie, ten film ma u mnie 11 na 10 :D
 

Barbarella

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Hah, także jestem świeżo po obejrzeniu "W Pierścieniu Ognia". xD
Bardzo mi się podobało, uważam, że film jest zdecydowanie lepszy niż pierwsze Igrzyska.
Cieszę się, że postawiono na wątek polityczno-społeczny. :)
No i te efekty + gra aktorska, mega!
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Rozwonęli wątek bo i w ksiazce był rozwniniety ;) akurat to wiernie, ładnie przedstawli. Choć piersze igrzyska bardoz mi się podobały, to nie mogę się nie zgodzić, że W pierścieniu ognia jest jeszcze i to sporo lepsze. Raz, że fabuła, a dwa realizacja - muzyka, dynamika akcji, aktorzy - fajny ten Finnick i Johanna, bardzo ważne postaci w tej czesci. A to jak pokazali przmeianę suknie - bajka dosłownie <3
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Coś temat przycichł, może przy okazji nowych Igrzysk odżyje - trochę się wkurzyłem, że chcą go dzielić na dwie części, choć trailer zapowiada coś fajnego.

Obejrzałem z scie-fi ostatnich X-menów. Zaczęło się też spoko, ale zasnąłem. ;) I czekam na walking deada, ale to już raczej nie scie-fi. A może troszkę?
 

Monika Domaska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mrówa85 napisał:
nowych Igrzysk odżyje - trochę się wkurzyłem, że chcą go dzielić na dwie części, choć trailer zapowiada coś fajnego.
jak dla mnie to dobre rozwiązanie - będzie więcej do oglądania a zarazem będzie więcej fajnych detali z książki
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Monika Domanska napisał:
jak dla mnie to dobre rozwiązanie - będzie więcej do oglądania a zarazem będzie więcej fajnych detali z książki
Zdecydowanie popieram. Podobny zabieg zastosowano przecież w Insygniach Śmierci, a skutki były przecież więcej niż zadawalające. I dla producenta, który więcej zarobił i dla widza, który więcej obejrzał, nie omijając wielu wątków książkowych.

Osobiście również nie mogę się doczekać nowych Igrzysk. Jeżeli ktoś lubi ten klimat, polecam także film "Niezgodna". Również na podstawie książki i również całkiem przyjemny, chociaż mimo wszystko, chyba trochę słabszy niż wspomniany wyżej.

Na drugim biegunie "Niepamięć", która była najnormalniej w świecie nudna. Nie podobała mi się kreacja świata, bohaterów. Nic w sumie mi się nie podobało.

Jeżeli chodzi o SI-FI, a raczej postapokalipsę, to jeżeli ktoś nie widział, to radzę zobaczyć "Book of Eli". Świetna produkcja. Zaskakująca, trzymająca w napięciu.
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
Bok of Eli oglądałam świetne, a Im więcej dobrego tym lepiej, ja nie ma nic przeciwko, że będą dwie części Kosogłosa, jak dobrze zrobione, to "why not", po zwiastunie i piosence Lord do filmu , jestem jak najbardziej na tak.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Walden - mam tak samo. :)
Monika- a mi to już obojętnie, w ilu % będzie jak w książce. Mam to gdzieś, wolę dobry film niż na siłę wierny, a kiepski.
 
D

Dobrawa

Guest
Z fajnych filmów fantasy jest Valhalla:Mroczny wojownik. Jest to opowieść o naturze dobra i zła. Film z 2009 roku i widziałam go kilka razy, ale na Ale kino+ puszczają go dziś o północy, więc obejrzę sobie z przyjemnością jeszcze raz.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Już po obejrzeniu Kosogłosa mogę powiedzieć, że był wierny, jeżeli chodzi o wizje świata - książkowo ponoć też, ale to już moje znajome lepiej oceniły.
Z tych wszystkich dystopii, ta wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Może dlatego, że podobne momenty w historii już przeżywaliśmy i przeżywamy -wyzysk, niewolnictwo, manipulacja i tricki propagandowe.
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
z science-fiction polecam "na skraju jutra" z tomem cruisem i "stażników galaktyki".
 
Do góry