filmy science fiction

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
A ktoś już widział Johna Cartera? Ja się wybieram,, czytałam bardzo pozytywne recenzję, że to klasyka klasyki gatunku. Film powstał na podstawie książki z 1912 roku na której wzorowali się później wszyscy, motywy stamtąd były wykorzystywane w Gwiezdnych Wojnach, Conanie, Avatarze i wielu innych, więc głupio nie znać.
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Ja widziałem Johna Cartera w 3D w ten weekend i uważam że warto. Świetne kino fantasy/sf, piękne widoki marsjańskie i nieziemskie efekty specjalne. Dla smakoszy tego rodzaju kina film pierwsza klasa. Polecam się wybrać, nie żałuję poświęconego czasu i pieniędzy, czekam na kolejną część bo historia Cartera ma ogromny potencjał.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jakiś czas temu obejrzałem ,,Ukryty wymiar". Horror sf w kosmosie, o tyle dobry, że nie podaje od razu wszystkiego na tacy. Fabuła to standard: ekspedycja ratunkowa lecąca na statek, ale prowadzona nienagannie i z klimatem. Jak ktoś lubi tego typu motywy, to warto zerknąć.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
O dzieki, musze zerknac, ciezko u mnie z s-f bo wiekszosc juz wytluklem :)

Chociaz sam nie wiem czy juz nie widzialem, tych filmow z motywem "ekspedycji" bylo mnostwo.
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Kolejny film w którym ekspedycję naukową coś zżera albo atakuje ich tajemniczy wirus? No nie wiem, musiałabym mieć humor. A John Carter bardzo fajny, choć to drugi biegun zdecydowanie niż horror SF, to takie SF familijne.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Zgadza się, ale bardzo przyjemne w odbiorze :)

A widzieliście Igrzyska śmierci już? My byliśmy i oboje pod wrażeniem! Każdy miał jakieś swoje punkty zachwytu, ale oboje zgodziliśmy się, ze warto by to mieć na dvd, a nawet do kina się wybrać po raz drugi...
A naprawdę rzadko ogladamy cos dwa razy, bo tyle rzeczy do obejrzenia i przeczytania, że zawsze szkoda czasu na powroty do przeszłości ;)
A taki telewizorek, jak Katniss miała w hotelu, to ja bym chciała :D
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
polece wam film s-f mojego dzieciństwa pt Enemy Mine. opowiada o dwoch rozbitkach(jeden to czlowiek drugi zaś Drac) którzy mimo wrogiego nastawienia muszą odrzucić bojowośc miedzy sobą i stać sie przyjaciółmin żeby przetrwać.
film nie zawiera zadnych super efektów specjalnych ale jest za to bardzo budujący i wzruszajacy
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Dżizas ludzie! dlaczego nikt nie przeżywa Igrzysk śmierci?? ;]]]]
Przecież ten film jest fantastyczny. Pobił nawet i to z nawiązką drugi hicior do którego był błędnie porównywany, chodzi oczywiście o Zmierzch,
i to w jak krótkim czasie, Igrzyskom wystarczyło niespełna 2 tygodnie, a to jeszcze nie koniec ;]
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Igrzyska śmierci są rewelacyjne. Film był świetny, bardzo mi się podobał :) Te igrzyska...arena, ktora była kontrolowana. Śmierć, która miała cieszyć widza a przecież była tragedią. Dobry film, poruszający problemy społeczne.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Byłem i faworyt się sprawdził.:)
Od razu powiem, że część tych problem w podaje się prawie, że na tacy ale jak ktoś czytał książkę albo po prostu w trakcie filmu to już nie chce się wierzyć, że to z hollywoodu wyszło:p Zaczynam przez to wątpić w avengersów czy gniew tytanów. Też pójdę na nie ale jednak dobra fabuła plus efekty specjalne zazwyczaj wygrywa z tymi co mają tylko efekty. Ale poczekamy, zobaczymy i zjedziemy jak będzie trzeba.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Mnie Igrzyska Śmierci trochę zawiodły; może nastawiałem się na coś innego, ale film okazał się przewidywalną i nielogiczną przygodówką. 5,5/10.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Mnie Igrzyska też trochę zawiodły, w porównaniu z książką (która podobała mi się bardzo) wypadł średnio, ma dobre momenty, ale jak dla mnie trochę za bardzo spłycili ogólny przekaz. Poszłam do kina ze znajomymi i wszyscy mieliśmy podobne odczucia.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Ja polecam "Inwazja: Bitwa o Los Angeles" - o inwazji obcych na ziemię. Mnie osobiście powalił na kolana. Świetnie zrealizowany, a poza tym daje obraz tego, co może się zdarzyć, gdyby coś takiego się zdarzyło. ddaje do myślenia :)
 

RysiekZ

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
To będzie bezbłędny film "Nazi's At the Center of the Earth" - http://www.filmyfantastyczne.pl/2012/04/wideo-nazisci-zaatakuja-rowniez-z.html
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Ja niedawno widziałem na hbo "Incepcję" i "Jestem numerem cztery". Jak najbardziej polecam. Fajne filmy
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Wartymi uwagi filmami science-fiction może być cała seria Underworld jest wspaniała, chociaż ostatnia część torchę podupadła, ale tylko ciut. Następnie ciekawym filmem jest ekranizacja książki, Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000. Z ostatnich filmów tego typu oglądałem Johna Cartera, przyjemny film warty obejrzenia.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Iron Sky i Avengersi to był mój nr 1. Pod wpływem tych drugich obejrzałem Captain America, który znalazłem w vod NPremium. Całkiem dobry film, efekty, na które zawsze liczę najbardziej, na super poziomie.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Ostatnio oglądałem battelship i powiem że film niczego sobie, nie robi furrory ale ma swój klimat :)
 
Do góry