EMERYTURY

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Niestety składki emerytalne są obowiązkowe. Większość składek i tak niestety nie idzie później na Nasze emerytury.

Dla kogo obowiązkowe to obowiązkowe. Ja nie znam wielu moich rówieśników, którzy dochrapaliby się umowy o pracę i którym ktoś chciałby płacić składki. Czasem się zastanawiam dlaczego państwo na to pozwala, zatrudnianie bez końca na umowy śmieciowe to przecież strata dla budżetu państwa.
 
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wybór OFE jest oczywiście ważny jednak słysząc z każdej strony że zabraknie pieniędzy na wypłatę świadczeń emerytalnych, nie zachęca do rychłej decyzji. Jednak zamiast narzekać warto pomyśleć co doprowadziło obecny system emerytalny do stanu zapaści i co możemy w tym zakresie sami zrobić. Dlaczego u nas ciągle rośnie zadłużenie ZUS i brakuje pieniędzy na wypłatę emerytur, a nasi zachodni sąsiedzi bazując na tym samym systemie mogą sobie pozwolić na podróże i inne luksusy? Zapraszam do lektury mojego artykułu Emerytura JTB- czyli "jakoś to będzie"...
http://niewiadomski.nazwa.pl/?p=98
 

milusińska11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Kochani, praca jak jest powinna dawać szczeście, będzimy żli dłużej, więć to oczywiste, ze musimy dłużej pracować
 
D

Dorka123

Guest
optymistyczne podejście ;)
Jak tam u Was na froncie OFE? Ktoś zmienia w tym roku?
ja zostaje przy swoim, z tego co widziałam Generali ma najlepsze wyniki roczne wg gazety.
 

allego

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dla kogo obowiązkowe to obowiązkowe. Ja nie znam wielu moich rówieśników, którzy dochrapaliby się umowy o pracę i którym ktoś chciałby płacić składki. Czasem się zastanawiam dlaczego państwo na to pozwala, zatrudnianie bez końca na umowy śmieciowe to przecież strata dla budżetu państwa.

Dlaczego Państwo na to pozwala? - Państwo tak okrada przedsiębiorców z każdej możliwej strony (zwłaszcza najmniejsze firmy), że ich po prostu nie stać na normalne zatrudnienie pracowników. Jak zmuszą przedsiębiorców do zatrudniania wszystkich na umowy na stałe i opłacanie ZUS-u pracownikom to automatycznie jeszcze wiecej osób nie będzie miało pracy.

Polski system jest chory i nie można tutaj winić przedsiębiorców - bądźcie wdzięczni naszym politykom, którzy tworzą prawo pod siebie..
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Odnośnie emerytur, to w tym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, na której nasz minister pracy informował o tym, że uruchomiono specjalną usługę dotyczacą informowania o zmianach w systemie emerytur na Zielonej Linii. Jakby ktoś nie wiedział, Zielona Linia to taka infolinia urzędu pracy (te.19524) i właśnie jak się tam zadzwoni i wybierze usługę emerytury (na klawiaturze chyba 2) to osoby z minisiterstwa wyliczają nam, kiedy będzie nam przysługiwać prawo do emerytury. Mozna skorzystać, ale to chyba bardziej dla tych, którym niewiele brakuje do emerytury (teraz już więcej), bo z tego co widzę, wiele osób chce uciekać z tego kraju i od takich emerytur. Mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle..
 

kubaa538

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja już nie wierzę w emerytury. Wolę sam sobie odkładac pieniądze na starość.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
tylko nie wszyscy mają z czego odłożyć. Musiano by w pierwszej kolejności nie zabierać.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja mam plan przejść do Generali. mąż jest i naprawdę ma o wiele więcej z tego korzyści niż ja w innym funduszu, z tego co wiem mogę wszystko zrobić, przejść z innego funduszu na ich stronie internetowej.
 

wilk07

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
A może ktoś jest w stanie podpowiedzieć które OFE wybrać i na co powinienem zwrócić uwagę... to pierwsza taka moja decyzja więc chciałbym dokonać właściwego wyboru...

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem genarali link poniżej dowiedziałem się, że za odprowadzaną składkę w wysokości 100 zł mogę mieć emeryturę w wysokości 1500 zł co miesiąc.
Ma mi wysłać wyliczenia bo są u nich również lepsze opcje zrównoważonego oszczędzania być może wynegocjuje jeszcze więcej.
Lepszej opcji nie widziałem więc jak widzieliście z chęcią poczytam. i porównam.
 
D

Dorka123

Guest
Ja mam plan przejść do Generali. mąż jest i naprawdę ma o wiele więcej z tego korzyści niż ja w innym funduszu, z tego co wiem mogę wszystko zrobić, przejść z innego funduszu na ich stronie internetowej.
masz na mysli OFE czy jakis fundusz inwestycyjny, żeby odkładać na emeryture?
 

CristianoSolaris

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
N

nianiaSweet

Guest
a ja się zastanawiam, jaki fundusz wybbrać, okazałó się ż mój nie jest jednym z lepszych więc czas pomyślec o swojej przyszłości i o OFE które warto wybrać.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Masz jeszcze chwile czasu, ale lepiej wybrać Towarzystwo samemu, żeby mieć pewność, że nasze pieniądze zostaną dobrze zainwestowane. Niestety źródła pochodzenia naszych emerytur się nie zmieniły i raczej nie zmienią.Nadal musimy liczyć na ZUS, Otwarte Fundusze Emerytalne i dobrowolne oszczędzanie, choć na te ostatnie mało kto może sobie pozwolić.
 
N

nianiaSweet

Guest
no tak, tylko że należy myśleć długofalowo i zastanowić się który fundusz daje nam najwięcej korzyści, jak wiadomo składka emerytalna wyliczona jest według ściśle określonych zasad i uzależniona jest od wysokości wynagrodzenia, ale dużę znaczeni ma też to jak efektywnie inwestowane są nasze pieniądze. Gdzieś czytałam, że w niektórych OFE środki gromadzone na koncie w całości podlegają dziedziczeniu. Muszę tylko zrobić dokładny "research" i posprawdzać jakieś najświeższe rankingi.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Warto wspomnieć, że środki, które gromadzimy na OFE podlegają dziedziczeniiu choć nie można nimi swobodnie dysponować, wypłacając gotówkę, przeznaczając na cel inny niż wykupienie emerytury. Na etapie oszczędzania naszym kapitałem zarządzają OFE. Natomiast w momencie, gdy zaczniemy pobierać świadczenie emerytalne nasze środki pozostaną w dyspozycji zakładu emerytalnego.
 
N

nianiaSweet

Guest
No tak wiadomo, że możemy jedynie patrzeć na to jak nasze pieniądze są pomnażane bez możliwości dysponowania nimi, co nie oznacza, ze możemy poddać to przypadkowi, trzeba świadomie wybrać fundusz, żeby za kilka lat nie martwić się o naszą emeryturę
 

CristianoSolaris

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wybieranie funduszu jest jak ruletka wiec lepiej za duzo nie traccie czasu. Poza tym i tak z tego nie bedzie zadnych pieniedzy bo panstwo nasze jest niewydolne i co chwile bedzie podnosic wiek emerytalny. Jedyny sensowny sposob na dostatnie zycie to jest marnowanie jak najmniej pieniedzy. Marnowaniem pieniedzy jest przekazywanie ich na ZUS lub jego twory. Polecam zamiast tego placenie jak najmniejszych skaldek lub wcale i odkladanie tych pieniedzy na swoje konto. Racja nie kazdego na to stac ale zawsze jest tak ze biedny nie moze nic zainwestowac zeby zyskac wiec wciaz jest biedny. I dlatego panstwo nasze zawsze bedzie doazyc do tego abysmy byli biedni bo maja w tym interes. Moga dawac sobie zapomogi, renty i odprawy a za wszystko my placimy.

A teraz zycze milego "research".
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wysokość składki jest uzależniona od wysokości naszych dochodów, więc żeby płacić jak najmniejsze składki do ZUS mamy zatajać dochody? Ja osobiście wolę działać zgodnie z prawem :)
Zgadzam się, że dużej podwyżki do emerytury z OFE nie będzie, ale zauważyłam w naszym kraju tendencję do nie wykorzystywania możliwości samodzielnego wyboru. ZUS i tak nam sporo zabiera, po co czekać aż nas wylosują do najgorszego funduszu?
 
Do góry