Dżem

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Lubie ich muzykę.
Ale po obejrzeniu "Skazanego na bluesa" mam jakieś dziwne uczucia w stosunku do Ryska.
W sumie to w ogóle nie kojarzyłam jego postaci wcześniej i nawet teraz nie zgłębiałam jego życiorysu, ale w tym filmie został przedstawiony jak zwykły ćpun, który poddał sie bez walki.
Wiec jak można kogoś takiego podziwiać??
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Dżem ogólnie.
Świetna muzyka
Świetny głos Ryśla
Świetne teksty

Kiedyś słuchałam nalogowo. Teraz troche mniej, ale pełny szacunek dla nich.
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
He..DżEM!! Jeden z nielicznych polskich zespołów który zgromadza na swoje koncerty różnorodną publiczność.Słuchają go niemal wszyscy :eek:k: Mam sporo koncertów z Rysiem Riedlem i wogule :D Słuchajcie tą kapele bo warto :papa: Ps:Niedługo wybieram się na grób Richarda!!

Wiec jak można kogoś takiego podziwiać??

Buhahaha :niepewny: paranoja.Dziewczynko zastanów się co piszesz a puźniej pisz.
 

Attachments

  • dzemik.jpg
    dzemik.jpg
    41,3 KB · Wyświetleń: 115
  • 17.jpg
    17.jpg
    44,6 KB · Wyświetleń: 97
  • gallery_2012184_500x500.jpg
    gallery_2012184_500x500.jpg
    6,5 KB · Wyświetleń: 48
  • gallery_14327421_500x500.jpg
    gallery_14327421_500x500.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 97

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
reters nie naskakuj na mnie. właśnie chciałam, żeby ktoś mi to jakoś wytłumaczył, bo ja znam jego postać tylko ze "Skazanego na bluesa" a sam dobrze wiesz jak tam jest przedstawiony ( ja przynajmniej tak to odebrałam jako ze nie słucham Dzemu na co dzień)
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
reters nie naskakuj na mnie. właśnie chciałam, żeby ktoś mi to jakoś wytłumaczył, bo ja znam jego postać tylko ze "Skazanego na bluesa" a sam dobrze wiesz jak tam jest przedstawiony ( ja przynajmniej tak to odebrałam jako ze nie słucham Dzemu na co dzień)

No własnie i to jest błąd dużej ilosci osób że po obejrzeniu "Skazanego na bluesa" myśla iż to był ćpun itp.A prawda jest tottalnie inna.On nigdy w życiu nie chciał ćpać itp.Na płycie "Detox"bardzo dobrze to opisuje.Poprostu tak to w tamtych czasach było..muzycy rockowi,bluesowi(nie tylko) niestety ale przeważnie brali "dużo" z życia,niekturzy z tego wyszli ale nie on :skrzywiony: Zresztą sporo jest podobnych przykładów wśród muzyków zagranicznych.Niechce już tu wymieniać.Film jak to w film całej prawdy nie przedstawia(tylko część a i tak za małą).Jak byś chciała poznać troszke życia Richarda jaki był itp proponuje żebyś obejrzała dokument "sie macie ludzie" z 2004r.Tam już przedstawiona jest prawda o tym jednym z najwybitniejszych polskich muzyków w historii oraz wywiady z jego przyjaciółmi(muzykami).Także proponuje ci przeczytać książke "Rysiek" bardzoo fajna.W tej że Książce jest opisane jego życie od narodzin 1956 aż do śmierci w 1994r.I przepraszam że tak nie ładnie napisałem wcześniej do ciebie :rumieniec: ale poprostu Riedla nie podziwia się za to że brał(sam niechciał żeby z tego brali przyklad inni) lecz za to jakim był muzykiem,człowiekiem za przepiękne życiowe teksty które pisał do swoich utworów za to jak śpiewał na scenie(całym sobą)itp.Tak więc w wieelkim streszczeniu napisałem ci dlaczego Riedel był(jest) tak ważna postacią w historii polskiej muzyki.Mam nadzieje że mnie rozumiesz... cieszył bym się :eek:k: :papa:
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Generalnie lubię ten zespół.Ciekawe teksty,myzyka wpadająca w ucho.Dżem w swoich poisenkach(Riedel) stworzył bardzo ciekawy i niepowtarzalny klimat.
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
No to trzeba było mi tak od razu wytłumaczyć, a nie krzyczeć na Agniesie :p
No dla tego ja nie pisałam ze jest głupi bo brał, tylko chciałam żeby ktoś mi coś o nim wytłumaczył, o co z tym wszytskim chodzi, bo ja sie nie słucha to sie nie kojarzy sie sie nie wie :p
I nie zaatakowałam go od razu, bo wiem, ze tyle fanki Dody elektrody od razu atakują "inna" muzykę, sama słucham "innej" to rozumiem :)
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
No to trzeba było mi tak od razu wytłumaczyć, a nie krzyczeć na Agniesie :p
No dla tego ja nie pisałam ze jest głupi bo brał, tylko chciałam żeby ktoś mi coś o nim wytłumaczył, o co z tym wszytskim chodzi, bo ja sie nie słucha to sie nie kojarzy sie sie nie wie :p
I nie zaatakowałam go od razu, bo wiem, ze tyle fanki Dody elektrody od razu atakują "inna" muzykę, sama słucham "innej" to rozumiem :)

Agniesia się nie gniewa na Artura :D uff ;) ok bo zbaczamy z tematu..
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
15stego był ich koncert w Nowym Sączu, niczego nie zabrakło :) Kocham ten zespół i rzeczywiście jest fenomenem to, że niemal wszyscy go słuchają! I uważam jeszcze, że Maciek Balcar Godnie występuje na wokalu. Rzekłem :)
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
15stego był ich koncert w Nowym Sączu, niczego nie zabrakło :) Kocham ten zespół i rzeczywiście jest fenomenem to, że niemal wszyscy go słuchają! I uważam jeszcze, że Maciek Balcar Godnie występuje na wokalu. Rzekłem :)

Zgadzam się z tym.Jeden z nielicznych Polskich zespołów który zgromadzał(gromadzi) na swoje koncerty różnorodną publiczność. :eek:k:
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
U mnie niecały rok temu też był koncert. Było bossko, ale zabrokło moich ulubionych pisoenek takich jak "List do M." czy "Skazany na bluesa", ale ogólnie było pięknie, piękny koncert i klimat jakiego jeszcze na żadnym koncercie nie było ;)
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
rzeczywiście, "Dżem" to wspaniały zespół i ma świetne teksty. i jeszcze ta muzyka taka .... hmm ... tego się nie da opisać. w to się trzeba wsłuchać ;) piękne mają kawałki. różne. co prawda też słucham od niedawna tego zespołu. a film? spoko. dzięki bratu obejrzałam, bo jak on mi nie powie, że film ogląda i czy ja nie chcę z nim to sama mało kiedy obejrzę :p czytałam też już wspomnianą książkę o nim, ehh, szkoda że go nie ma ....
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
rzeczywiście, "Dżem" to wspaniały zespół i ma świetne teksty. i jeszcze ta muzyka taka .... hmm ... tego się nie da opisać. w to się trzeba wsłuchać ;) piękne mają kawałki. różne. co prawda też słucham od niedawna tego zespołu. a film? spoko. dzięki bratu obejrzałam, bo jak on mi nie powie, że film ogląda i czy ja nie chcę z nim to sama mało kiedy obejrzę :p czytałam też już wspomnianą książkę o nim, ehh, szkoda że go nie ma ....

Książka jest ekstra :eek:k:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Znam Jacka Dewódzkiego - byłego wokalisty tej grupy. Mieszka niedaleko mnie i uczył u nas w szkole PO :D
Gość jest niesamowity :eek:k:
 

strabek

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
TBG
Hejka ! Fajnie że odświerzyłaś ten temat! Dżem jest świetny nie tylko dla ludzi starszych ale dla pokolenie młodych sam mam 14 lat i słucham dżemu od 4 lat. Jeśli naprawde lubisz ten zespół i podobał ci sie film "Skazany na bluesa" to oglądnij film "Sie macie ludzie" polecam! I jeszcze jedno nie słuchajcie tylko tego nowego dżemu zaczerpnijcie troche muzyki Ryska Riedla to dopiero był człowiek!

Pozdrówka StRaBeK:)
 

freya

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Miasto
z piwnicy
Dżem, świetne texty muzyka tez niczego sobie ;) szkoda tylko że Ryśka już nie ma z nami [*]


"W życiu piękne są tylko chwile"
 
Do góry