Dżem

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Dżem, świetne texty muzyka tez niczego sobie ;) szkoda tylko że Ryśka już nie ma z nami [*]
"W życiu piękne są tylko chwile"
Zgadzam się - mają fajne teksty i muzę, ale ja i tak jakoś przepadam za anglojęzycznymi wokalistami :p
 

krauzak

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dokument nakręcony po śmierci lidera zespołu

Kod:
http://rapidshare.com/files/33495338/Dzem._film.dokumentalny_._1994_._TVRip_._Piorkowski_._osloskop.net_.avi.part4.rar

http://rapidshare.com/files/33509828/Dzem._film.dokumentalny_._1994_._TVRip_._Piorkowski_._osloskop.net_.avi.part1.rar

http://rapidshare.com/files/33523774/Dzem._film.dokumentalny_._1994_._TVRip_._Piorkowski_._osloskop.net_.avi.part2.rar

http://rapidshare.com/files/33535219/Dzem._film.dokumentalny_._1994_._TVRip_._Piorkowski_._osloskop.net_.avi.part3.rar
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
niesamowity zespół! Świetna muzyka,refleksyjne teksty i niezastąpiony Rysiek... :)
Film,'Skazany na bluesa', też superkoncert odbywają skię we wspaniałej atmosferze...
Ulubione utwory : Mała aleja,Do kołyski,Paw,Wehikuł czasu,List do M. i mój ukochany Sen o victorii... :)
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
Dżem,Dżem i jeszcze raz Dżem :eek:k:
 

Attachments

  • gallery_2012184_500x500.jpg
    gallery_2012184_500x500.jpg
    6,5 KB · Wyświetleń: 40

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
zgadzam się z wami, ja też KOCHAM dzem. To najlepszy zespoł na świecie. MOje ulubione piosenki to ,,Wehokuł czasu", ,,Harley mój", ,,Sen o Victorii", ,,Autsajder", ,,List do M." i ja bym tak mogła pisac i pisać bo wszystkie to moje ulubione. DZEM, DZEM i nic więcej
 

reters

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wołomin
zgadzam się z wami, ja też KOCHAM dzem. To najlepszy zespoł na świecie. MOje ulubione piosenki to ,,Wehokuł czasu", ,,Harley mój", ,,Sen o Victorii", ,,Autsajder", ,,List do M." i ja bym tak mogła pisac i pisać bo wszystkie to moje ulubione. DZEM, DZEM i nic więcej
:eek:k: "Whisky moja żono jednak tyś najlepszą z dam...: :)
 

Attachments

  • gallery_13417039.jpg
    gallery_13417039.jpg
    50,5 KB · Wyświetleń: 110

ja:D

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Miasto
Ośw->Małopolska;P(dla niewtajemniczonych:P)
ahh..dzem dzem.. :p zespół jest poprostu świetny... ale jakoś bardzij spodobały mi sie te najstarsze kawałki :> w wykonaniu P.Ryszarda Riedla(szancunek dla niego ;) podziwiam tego człowieka :p )... do takiej muzyki trzeba miec poprstu serce...
a piosnke -> "Zapal Świeczke" chciałabym zeby mi zagrali na pogrzebie ...:D nie no jescze mam zamar troszq pozyć :D
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
Dżem - genialne utwory :) i charyzmatyczny głos Ryska Riedla [*].Bardzo wysoko cenię ten zespół :]
Genialne teksty :D

"Whisky" - wydaje mi się ze jest to pisoenka ponadczasowa, na ogniskach wycieczkach rajdach zawsze sie ja spiewa i naparwde ciezko znalezc kogos kto nei zna słów :]

nie wiem co moge jeszce dodać, po porstu brak słów !
 

Vertigo

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
j-no.
Dżem - klasyka.
Kocham, kocham, kocham. I jeszcze raz KOCHAM.
"Niewinni i ja", "Modlitwa III - Pozwól mi", "Dzień, w którym pękło niebo", "Uśmiech śmierci", "Czerwony jak cegła" ;3.
Nie mówiąc już o "Małej alei róż", "Pawiu" czy "Whisky".
Cudowne teksty, równie wspaniała muzyka.
Dżem poznałam dzięki mojemu wujkowi, który również jest fanatykiem tego zespołu. Przyznam, że na początku miałam mieszane uczucia. Może dlatego, że miałam wtedy 11 lat, i po prostu nie czułam tej muzyki? Ale, po obejrzeniu "Skazanego na bluesa" zakochałam się totalnie.
No, i zostało mi do dziś ^^.
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Ale, po obejrzeniu "Skazanego na bluesa" zakochałam się totalnie.

Polecałbym bardziej film dokumentalny "Sie Macie Ludzie". Jeżeli chcesz czegoś bardziej autentycznego, rzeczywistego. Pozdro
Klasa sama w sobie. Co tu dużo gadać

DAJ MI CHLEBA Z DŻEMEM!!

Wiele osób mówi, że Dżem bez Ryśka to nie to samo. Wiadomo, taka prawda. Ale nie można chyba patrzeć na zespół przez pryzmat Ryśka. Heh, kiedy grali w moim mieście to "najwięksi fani" nie poszli, bo nie ma już Ryśka. A mnie Balcer bardzo pasuje. Dobry głos no i świetne zachowanie na koncertach. A i sam zespół jakby chwycił wiatr w żagle. Osobiście uwielbiam twórczość Riedla, ale mówi się trudno, ludzie przychodzą i odchodzą, taka kolej rzeczy. Szkoda, że w taki sposób, ale my na to nic nie poradzimy. A myślę, że jeżeli rzeczywiście kochamy Dżem i kochamy Ryśka, to powinniśmy robić wszystko, żeby zespół miał motywację do dobrego bluesowego grania. Czyli chodzić na koncerty, słuchać, słuchać!! Pokazać, że go wspieramy. Zapalić świeczkę za Ryśka, Bergera i wsłuchać się nie tylko w stare dokonania, ale katować te nowe, również smaczne!
 

maniek070

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
232
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
południowo-wchodnia polska
równiez słucham dżemu ostatnio najbardziej podoba mi sie ''obłuda'' i ''dzien w którym pęklo niebo'' aczkolwiek co jakis czas sciagam kolejne utwory i coraz bardziej mi sie podobaja, niemam pojecia ile oni tego mieli, ale to nie zmienia faktu ze wszystko jest genialne!!!
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
W sobotę byłam na koncercie Dżemu, strasznie mi się podobało, cudownie grali :).
ulubione piosenki? 'list do M.' , 'do kołyski'- szczególnie ta ostatnia..ma cudowny tekst. :)
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Od niedawna doceniam kunszt muzyczny tego zespołu...i stwierdzam, że jest świetny (na zywo jeszcze lepszy) :eek:k:
Mój ukochany utwór..."do kołyski"..miodzio :)
Poza tym autsajder, list do m, modlitwa...i inne

//chętnie bym pojechał na festiwal "dżemowisko"..w Tychach..za tydzień..ehh
 

upior_w_operze

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
912
Punkty reakcji
1
ja byłam właśnie w sobote 21.07 na koncercie dżemu i jeszcze kilka miesiecy wczesniej tez mialam ta przyjemnosc... klimacik na koncertach jest super... muzyke dżem ma świetna,choć przyznam szczerze,że na początku jakos nie przypadła mi do gustu...naszczescie sie to zmienilo :)
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
mm. świeny zespoł. x)
a co do filmu ,,Skazany na bluesa'' -świetny. mam nawet na płycie. x)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja byłam właśnie w sobote 21.07 na koncercie dżemu

ja też byłam 21.07 na koncercie Dżemu!
najwidoczniej byłyśmy na tym samym koncercie. :p

'jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic, nie znaczy nic, chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil' ... nic dodać nic ująć.

Chociaż dżem bez Ryśka to już nie to samo.. mimo wszystko zespół jest świetny. :)
 

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
Uwielbiam ich! Teksty tak doskonale docierają do słuchacza że to mało proawdopodobne. Najleprze w tym wszystkim jest to ze teksty nie są wymyślone...Rysiek pisząc piosenki pisał to co przezył! I to jest tak niesamowite w tym wszystkim.

Dżem to naprawdę świetny zespół.
 
Do góry