dusza ludzka po śmierci

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Świadomość to coś innego niż dusza, świadomość to coś co nas określa, nasz światopogląd a o duszy mówimy tylko w odniesieniu do religii.
 
M

MacaN

Guest
Tak, ale dusza to ty, twoja osobowość. Jeśli wraz z przeniesieniem mózgu przeniesie się nasza osobowość do innego świata, to znaczy że owa dusza, związana z naszym ciałem nie istnieje.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ale może oznaczać też, że dusza podążyła za mózgiem. Raczej nie da się sprawdzić istnienia duszy poprzez biologię, bo to zagadnienie teologii.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Dusza nie połączona z mózgiem, właściwie nie wiadomo gdzie znajduje się dusza. A co do eksperymentu, o którym pisałem to waga ciała mogła się zmniejszyć bo np. mięśnie się rozluźniły czy coś w tym stylu, nie koniecznie musiała to być dusza. Bo tak właściwie to czym ma być ta dusza? Nie jest ona naszą świadomością ani sumieniem, kościół przedstawia ją jako nas ale po śmierci, taki ja tylko nie materialny idący tam gdzie sobie zasłużyłem.

Pozdrawiam.
 
M

MacaN

Guest
uhm.. ale rozluźnienie się mięśni nie spowoduje spadku wagi. przecież jeśli stqniesz na wadze i napniesz wszystkie mięśnie to nie przybierzesz na niej ;)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ale na domowej wadze nie widać zmiany o jedną tysięczną kilograma albo i mniej.
 
M

MacaN

Guest
ale dlaczego uważasz, że napięcie, bądź rozluźnienie mięśni zmieni twoją wagę ? przecież będziesz się nadal składał z takiej samej ilości tkanek o takiej samej wadze.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Bo kiedy ktoś chce Cie podnieść i sie nie napniesz to będzie mu łatwiej niż byś śie napiął. myślę, że może to mieć jakiś związek z wagą ale nie duży.
 

Zagubionywsieci

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Myślę że napięcie mięśni może zmienić wagę ale będzie to różnica niezauważalna, przy podnoszeniu kogoś kto napina mięśnie, może chodzić o to że sztywniejemy i przesuwa się środek ciężkości ale głowy za to sobie uciąć nie dam:)
A jeśli chodzi o "Wagę duszy" było to 21 gramów, to nie mało i napięcie mięśni na pewno na to nie wpłynie, do tego eksperyment nie dawał powtarzalnych wyników, w kółko wynikały jakieś problemy.

Jeśli kogoś ciekawi tajemnica 21 gramów to polecam wygooglować "Ile waży ludzka dusza - czyli 21 gramów dr MacDougalla"

Pozdrawiam.
 
Do góry