dusza ludzka po śmierci

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Proszę bardzo. Wygłosiłeś dogmat swojej wiary?
Zresztą, nie musisz tego uzasadniać. Ten temat jest o tym, co się dzieje z dusza po śmierci, czyli zakładamy, że jest jeśli się chcemy wypowiadać. Piszę to po to, aby nie robił się oftop O tym czy dusza jest czy nie w innych tematach.
 

partacz_w_niebie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
co sadzicie o tym filmie ?? i o tej dziewczynie?? jakie wnioski wam do glowy przychodza?? jest 6 czesci po 10 min na youtube "egzorcyzmy anneliese michel".
Ciagle staram sie o tym wszystkim mysleć zeby to jakoś poukładać i dojść do wniosków. Teraz mysle czy ją zabił Bóg czy jakiś partacz ( zły duch).
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Na pewno musi istnieć coś po śmierci. Nie może być tak po prostu koniec. Wydaje mi sie że najbardziej prawdopodobna wersja to reinkarnacja.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Mi osobiście nie ale mojemu wujkowi po śmierci żony też śniła mu się jego żona. Ale nie mówił nić o ruszających się przedmiotach tylko, że z nią rozmawiał. Kiedyś czytałem artykuł o tym jak naukowcy sprawdzali czy człowiek ma duszę, eksperyment polegał na tym, że starszy pan zgodził się w ostatnich dniach swojego życia leżeć w komorze, która cały czas mierzyła jego wagę i okazało się, że kiedy umarł jego waga zmniejszyła się ale zmniejszyła się z tym, że były to setne albo tysięczne części kilograma.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Tak, miał tylko dostęp do powietrza, teraz już nie pamiętam jak to dokładniej było ale facet, który dał się w ty mzamknąc sam był pomysłodawcą tego badania monitorowali wszystko w tej komorze oraz jego samego przez 24 na dobę.
 
M

MacaN

Guest
no to nieźle ;) ja o tym czytałem w książce Dana Browna " zaginiony symbol " ale myślałem, że to tylko fikcja literacka ;)
 
M

MacaN

Guest
Nie pamiętam dokładnie.. czytałem ja dość dawno ale było to coś takiego, że siostra tego głównego bohatera, mająca laboratorium namówiła taką umierającą kobietę, żeby dała się zamknąć w szklanej, szczelnie zamkniętej krypcie do której doprowadzała tlen i w czasie śmierci tej kobiety na wadze jej ciała ubyło kilka ( bodajże 21 ) gramów
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
No może było coś takiego. Co do Dana Browna to w jego trylogii nie wszystko jest fikcją, kiedy pisał każdą książkę dużo czytał na te tematy itd. i jet w nich dużo prawdy.
 
M

MacaN

Guest
Faktycznie, da się to zauważyć ;) było kilka takich rzeczy, które mnie zainteresowały i po sprawdzeniu rzeczywiście były prawdziwe :p
 
M

MacaN

Guest
Ja już pisałem kiedyś o tym - uważam, że przekonamy się o tym, kiedy uda się przeszczepić mózg. ;)
 
M

MacaN

Guest
kto wie.. medycyna rozwija się dość szybko. Lecz jeśli uda się to zrobić to dostaniemy odpowiedź, czy dusza istnieje czy też nie :D
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
A co mózg ma z nią wspólnego, dusza to coś co jest w człowieku oprócz mózgu, to coś w stylu własnego "ja".
 
M

MacaN

Guest
No właśnie. jeśli więc przeszczepisz mózg a twoja świadomość pozostanie to będzie to dowód na istnienie duszy, zas jeśli przeszczepisz mózg a twoja świadomość przeniesie się razem z nim to będzie znaczyć, że dusza nie istnieje.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ale jak to sprawdzisz, że została albo się przeniosła, świadomość to coś co da się sprawdzić a dusza?
 

Aga94

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
według mnie dusza musi mieć jakiś związek ze świadomością
 
Do góry