Code Geass

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
pod jakim względem lepsze? Ryuk jest neutralny ale nie inteligentny, shinigami w DN nie zostały w dobrym świetle przedstawione jeśli o inteligencje chodzi.
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
Code Geass też świetne anime niedawno skonczyłem oglądać pierwsza serie i jest dobre, zaczynam ogladac druga
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Trochę odkopuję, ale muszę się wypowiedzieć :D

Code Geass miażdży! - taki mały wstęp xD

Co prawda niektóre kopniaki Suzaku i jego bieganie po ścianach wyglądają dziwnie, ale jest ok XDD
Fabuła jest wspaniała, bohaterowie też (chociaż jak dla mnie to za bardzo skupili się na Lelouchu, ja wiem, ze to glowny bohater, ale wypadaloby troche przedstawic tez innych, coz, niewazne xd), pare humorystycznych momentow, no i tych wzruszajacych (zebyscie widzieli jak wylam na zakonczeniu... ale do tego jeszcze wroce), ladna kreska. Ogolem jest wszystko jak na moj gust, to anime sprostalo moim wymaganiom w 99,99%. Inteligentne, ciekawe, trzyma w napięciu. Lelouch nieraz mnie zaskakiwał swą inteligencją ;)
a co do zakonczenia - najtragiczniejsze jakie widzialam. nie bede spoilerowac, po prostu powiem, ze sie naryczalam i ze to wszystko bylo niesprawiedliwe. eeeeech xd
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ym, też na nim płakałem, mimo że
nie do końca wiadomo czy powód był, zakończenie tak do końca nie jest znane
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Morion, ja gdzieś czytałam, że twórca/twórcy/ktokolwiek mangi powiedział, że
Lelouch umarł xD
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Morion, ja gdzieś czytałam, że twórca/twórcy/ktokolwiek mangi powiedział, że
Lelouch umarł xD
może lepiej nie wiedzieć... xD ech, szkoda

cóż, może powiedzieli na odwal się, żeby zbyć nachalnych, bo jest wiele teorii świetnie uargumentowanych że mógł przeżyć, między innymi, że zdobył kod od ojca, tak, używał potem geass... do momentu gdy zabił go Suzaku. Kod musi być w jakiś sposób aktywowany, tym sposobem jest śmierć. więc gdy zabił go Suzaku, Lulu wypowiedział słowa sugerujące nadanie Geass dla Suzaku, co może zrobić osoba z aktywnym (już) kodem. Gdy Nunnally dotkneła ręki 'konającego' Lulu zobaczyła jego wspomnienia, co się stało gdy C.C. dotkneła Suzaku chyba w 11 odcinku, a raczej jego mecha.
Dalej, tytuł drugiej serii jest błędnie tłumaczony prawdopodobnie, R2 jest błędnym zapisem R.R. podobno, a jak wiadomo w Japonii R=L, co oznacza L.L.
Skąd Lulu wziął Geass? prawdopodobnie w momencie 'porzegnainia' ojca właśnie od niego
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
nad zakończeniem Code geass tak bardzo sie nie wzruszyłem, bardziej mnie wzruszyło zakonczenie EL
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
dobra spoko wiecej nie popełnie błedu.
troszeczke zapedziłem sie myślami :) :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Morion-
Lulu nie otrzymał kodu z dwóch powodów:
pierwszy: ojciec wcale mu go nie przekazał, imperator został poprostu wykasowany. Nie byłoby nawet czasu na przekazanie kodu
drugi: Po wyjściu z tego drugiego świata, tej całej komnaty bogów lulu nadal używał geas, czego nie mogą robić użytkownicy kodu
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Morion-
Lulu nie otrzymał kodu z dwóch powodów:
pierwszy: ojciec wcale mu go nie przekazał, imperator został poprostu wykasowany. Nie byłoby nawet czasu na przekazanie kodu
drugi: Po wyjściu z tego drugiego świata, tej całej komnaty bogów lulu nadal używał geas, czego nie mogą robić użytkownicy kodu
ojczulek zdążył go na chwilę złapać, a wykasowanie można potraktować jako śmierć czyli kod mógł uzyskać, a używał geass bo kod nie był aktywny (aktywował się dopiero gdy Suzaku przebił go mieczem, C.C. przed kodem nie miała blizny na brzuchu, potem można było ją zobaczyć - zginęła tak jakby w walce z zakonnicą.. czytałem że kod aktywuje dopiero coś jak śmierć - pisze coś jak, bo oczywiście dalej żyją)
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Ja mam pytanie, czy to anime się już skończyło? Bo myślę, czy by sobie nie oglądnąć. Lubiłem Death Note a polecono mi to.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
skończyło się, pogłoski są że ma być kolejna seria ale konkretnych dowodów nie było
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Ja tam po zakończeniu byłem jednak pewny że
Lelouch dalej żyje
. Uwielbiam Code Geass chociaż cały ten design postaci, mechów, strojów mi nie pasował. Mogli to zrobić bardziej klimatycznie.
 

Marutseru

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
@Up
To że Lulu żyje jest niemal pewne. Ktoś taki jak on nigdy nie poświeciłby się dla kogoś.

Co do postaci: Clamp wg mnie nie mógł ich lepiej zrobić. Szczególnie postać C.C. mi się spodobała :*
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja tam po zakończeniu byłem jednak pewny że
Lelouch dalej żyje
. Uwielbiam Code Geass chociaż cały ten design postaci, mechów, strojów mi nie pasował. Mogli to zrobić bardziej klimatycznie.
to jest klimatyczne, pasuje jak ulał styl rysowania do postaci arystokratów
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
też jestem przekonany że... skończyło się inaczej niż chciano nam to zasugerować. Czyjaś twarz kryła się pod kapeluszem tego, który prowadził wóz na którym leżała C.C.

p.s. a styl rysowania jest jak na razie moim guru!
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Hmm... Nikt się w tym temacie już 2 lata nie wypowiadał. Czas go więc odkopać. :p
Ulżyło mi, że "Code Geass R2" był lepszy od pierwszej serii, ponieważ trochę się obawiałem po rozczarowaniu się drugą częścią "Death Note". W każdym razie, może pierwsza część DN jest lepsza od pierwszej serii CG, ale patrząc na całość, to jednak jak dla mnie lepsze jest CG.

Jeśli chodzi o Leloucha:
Myślę, że takie zakończenie jest idealne. Lelouch jest postacią, którą albo się lubi, albo nienawidzi; dlatego każdy może sobie wybrać co woli: żywego czy martwego głównego bohatera. Ja osobiście należę do tych co wolą żywego.
Nawet jakby miałaby być 3 seria, to nie wiem o czym. Lelouch zrobił co chciał zrobić (udało mu się wypełnić jego plany), wziął na siebie całą winę; nie widzę więc powodu dla którego miałby się w cokolwiek ponownie mieszać, nawet jeśli by się wszystko znowu pokomplikowało. No, a "Code Geass" bez Leloucha, to nie byłoby "Code Geass".

Aha... Jeśli chodzi o kreskę, to nigdy nie skupiam na niej zbytniej uwagi jeśli nie jest naprawdę tragiczna.
 
Do góry