Chce Zostać Psychologiem

dzastin timbalejk

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
411
Punkty reakcji
1
wiec od jakiego dluzszego czasu mysle na powaznie o swojej przyszlosci... bedzo interesuje mnie psychologia i wlasnie to z nia wiaze swoja przyszlosc... bardzo lubie rozmawiac z ludmi a ci bardzo czesto po rozmowie ze mna sie otwieraja na swiat... wyzucaja z siebie to co ich boli... jak narazie wykozystuje to u swoich przyaciol... ale jednak zebym postepywac zgodnie z miomi zasadami ja moge z ludzmi porozmawiac ale nic za nich nie robic... moge powiedziec co ja bym zrobil ale nigdy nie kaze tego robiec kazdy z nich robi to co chce a ja tylko im pomagam "slownie" (rozmowa) wybrnąc z tej sytuacji...

wiec bardzo to lubie i mnie to interesuje, a w szczegolnosc osobowac czowieka i jego zachowania... duzo sie interesuje psychologia ale mam jeszcze kilka pytań. po pierwsze jakie powinniem wybrac liceum i jaki profil bo mam dopiero 15 lat :) nastepnie jakie sa kierunki czy tam oddzialy tej psychologi i czym one mniej wiecej sie zajmuja...>???

bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi... i trzymajcie kciuki za mnie :D THX piszcie BasteQ_96@o2.pl ...... prosze pomoszcie mi w tym :)

A ja ci radze nie czyn tego. Muj kolega studiowal psychologie przez 2 tygodnie i wylondowal na oddziele zamknietym. Ten nonsens nie wchodzil do jego muzgownicy ale profesorzy znali tylko ten fach z autopsji wlasnej. Do dzis jest on uposledzony umyslowo, normalnie prawie ze mu makuwy nie rozwalilo, chcial bys psychologem albo psychiatrom ale niestety sam potem potrzebowal psychiatry.
 

KkAaSsIiAa

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
510
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ehe, pewnie. Studia jak studia, kierunek jak kierunek. A założe się, że pewnie Twój kolega tak skończył, bo był równie porąbany jak Ty.
 

Moore16

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanie: ile lat trwa nauka zawodu i ile lat będę miała jeśli zostanę psychologiem (mam 16 lat)? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. z góry dziękuję.
 

Natalia_15

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Rudnik nad Sanem
Witajcie, Nazywam sie Natalia i jestem bulimiczką, przebywałam w klinice psychiatrii dla dzieci i młodzieży przez 2 miesiące, miałam kontakt z wykfalifikowanymi psychologami na co dzień, wydaje mi się, że to najcudowniejsza praca pod słońcem, choć ciężka i trudno zostać właśnie psychologiem, ponieważ jest to zawód, który fascynuje dużo młodych ludzi, ja sama zamiarzam iść najpierw do liceum humanistyczno-psychologicznego, a następnie na studia psychologiczne. Jeżeli cos chcecie sie dowiedzieć piszcie : 1992689. Wydaje mi sie mogę wam duzo powiedziec o różnych chorobach, które są cudowne. Tak cudowne, Ci ludzie są cudowni i niesamowici, jak nikt inny.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ja marzyłam o tym żeby zostać psychologiem.Ale mimo kucia dniami i nocami nie dostałam się(brakło mi trzech punktow na jednej uczelni).Na prywatne mnie nie stać.
 

klaudia323

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Po gimnazjum można pójść do liceum profilowanego na socjologię ;d można również pójść do liceum o rozszerzeniu humanistyczno-prawnym ;P Psychologia nie jest wcale trudnym zawodem jak twierdzą inni xdd ja sama udaje sie do liceum profilowanego na socjologe ;p aaa i radzę zdać rozszerzoną biologie bo może się przydac ;p
pzdr.
 

humbert_humbert

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pewne doświadczenie w tym temacie, zajmuję się psychoterapią. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że wykształcenie psychologa nie daje podstaw do prowadzenia psychoterapii. Te zdobywa się w szkołach psychoterapii, które trwają 4-5 lat. Można w nich uczestniczyć jeżeli się posiada tytuł magistra, najlepiej z kierunku humanistycznego, ale niekoniecznie trzeba kończyć psychologię. Zawód psychologa, wykonywany na przykład w poradniach, zakładach karnych, szkołach często wiąże się z diagnozą, testami, opiniami lub kilku razowymi poradami (wg nfz jeśli chcecie pracować w poradni zdrowia psychicznego, z wykształceniem psychologa bez szkolenia psychoterapeutycznego możecie udzielać tzw. porad, 2-3 dla jednej osoby, nie jesteście uprawnieni do prowadzenia psychoterapii czyli bardziej długoterminowej formy pomocy). Musicie więc sprecyzować do czego wam psychologia. Można studiować i w ostatnich latach studiów zaczynać szkolenie w psychoterapii, w każdym razie to dwie odrębne rzeczy. Na studiach można dowiedzieć się jakie są nurty w terapii, techniki, ale bardzo poglądowo. Poza tym:procesy poznawcze, diagnoza, historia psychologii, filozofia, anatomia i fizjologia itd. Pozdrawiam.
 

ppatryk

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Czestochowa(Okolice)
Po gimnazjum można pójść do liceum profilowanego na socjologię ;d można również pójść do liceum o rozszerzeniu humanistyczno-prawnym ;P Psychologia nie jest wcale trudnym zawodem jak twierdzą inni xdd ja sama udaje sie do liceum profilowanego na socjologe ;p aaa i radzę zdać rozszerzoną biologie bo może się przydac ;p
pzdr.
z tego co wiem to polski-rozszerzony i biologia-rozszerzona (i w niektórych liceach są nawet profile właśnie z polskim i biologa na rozszerzeniu)nawet ostatnio się nad studiami psychologicznymi zastanawiałem ,ale czy biologie trzeba zdawać rozszerzona czy może być podstawa? , a może to po prostu zależy od uczelni ?
 
Do góry