Bolące kolana.

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Mnie też bolą, szczególnie na zmianę pogody :lol: To juz jak starośc czasami :lol: W sumie trochę przeszło po zabiegach, ale...
Ych.. Kiedyś rozmawialmiśmy na ten temat na geografii.. ;\ Kobieta zaczęłam się pluć, że teraz wszystko się zwala na te zmiany pogody.. No, ale sama wiem, jak to boli.. ;\
Ech..
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Czeeść. I co tam u Was?
Ja byłam dzisiaj u lekarza, 8maja idę do szpitala, po skierowanie, jeśli wszystko będzie ok, jeśli nie -powtarzane będę miała badania.
A potem do Łodzi. Na rezonans..
co dalej ? .. zobaczymy.

U Was jakieś zmiany?
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
U mnie tylko coraz gorzej. Nawet nie chce mi się nic z tym robić.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
No u mnie też coraz gorzej, dlatego poszłam. Chociaż kontrolę miałam mieć na koniec lutego ;]
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
nowe skierowanie na badania, czy to reumatyzm też jest czy nie ;]
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
A u mnie całkiem ok ;) I nawet tabletki mam odstwione...
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Nat. a u Ciebie? :p dawno Cie tu nie bylo ^^ ..xD



ciekawe, co mi rezonans wykaże.. :niepewny:
 

IzUlKa459

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krk
aj miałam stwierdzoną chorobe schlattera, panie mnie pocieszła że to tylko roczna choroba kolan.. już minął ponad rok a mnie nadal bolą .. i jest coraz gorzej;(
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Jejkuuu, jak mnie tu dawno nie było.
Martynko, co u mnie? W środę jadę do lekarza i się przekonamy. Szczerze, to coraz rzadziej mnei bolą, ale jak zaczną boleć, to zwijam się z bólu i chodzić nie mogę. I ciekawe, czy też mi zrobią rezonans. ; )



Izuś, a na czym polega ta choroba shlattera? Jakoś się nie orientuję i nie słyszałam jeszcze o tym.. Ciebie rok bolą kolana - mnie przeszło 4 lata.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
badania ASO - wszystko ok.
i niby nie jest źle, ale jak już bolą to się ruszać nie mogę i tylko się drę i płaczę ;]
 

IzUlKa459

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krk
Dla Nat.
o chorobie schlattera na wiki =]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Osgooda-Schlattera

Byłam wczoraj u ortopedy i powiedział że sie pomylił i ze to nie jest to co myslał tylko chondromolacje rzepek... A najgorsze jest to że mam oba kolana chore =[

Chondromalacja rzepki, łuszczenie chrząstki, powstawanie szczelin pomiędzy włókienkami łącznotkankowymi (tkanka łączna, tkanka chrzęstna). Chrząstka traci połysk i gładkość i upodabnia się do pluszu (spluszowacenie, wytworzenie się szczelin i ubytków chrząstki stawowej sięgających kości).

Występuje u młodzieży i dorosłych. Ból przedniej części kolana najczęściej przy prostowaniu kolana, schodzeniu ze schodów. Niewielki wysięk i obrzęk kolana, wychodzenie mięśni uda, bolesność uciskowa powierzchni stawowej rzepki.

Leczenie zachowawcze, w przypadku uporczywych bólów, nie poddających się leczeniu zachowawczemu, leczenie operacyjne.

Powiedział jeszcze że mo.że mnie czekać operacja... ;( ( mam 13 lat xD )
:( :niepewny:
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ale operacja, czy tam zabieg może Ci pomóc.
Rozmawiwałam kiedyś z fizjoterapeutką, która tez miała straszne problemy z kolanami. Zrobili jej w końcu operację i biega, skacze.. ; ) Jest wszystko jak najlepiej. Ciesz się, bo moze Ci to tylko na dobre wyjść. Ja np. nie klasyfikuję się na altroskopię, ani na USG. ;\
Możliwe, że będę miała wstawiane blokady dostawowe ;\
 

IzUlKa459

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krk
Jak narazie Ortopeda dał mi skierowanie do reumatologa...
We wtorek jade na Zieloną szkołe i wróce dopiero 20 VI .... dał mi zaświadczenie że nie moge na wycieczkie chodzić...

na operacje nie mam co narazie iść w moim wieku co 2 osoba jest na to chora, ale po jakimś czasie samo przechodzi...
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Póki co, czekaj. To jasne. A powiedz, co ja mam zrobić? 4 lata i musiałam zrezygnować z tańca i siatkówki, którą kocham. Jest beznadziejnie.

Ale co poradzisz? Trzymam kciuki, że wszystko przejdzie ;*
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
chondromolacje rzepek... mi też to 'wykryli' , 6lipca jeden rezonans(jedno kolano) 12 lipca drugi rezonans (drugie kolano), tylko co dalej.. ?
 

IzUlKa459

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krk
Póki co, czekaj. To jasne. A powiedz, co ja mam zrobić? 4 lata i musiałam zrezygnować z tańca i siatkówki, którą kocham.


Hmmm. Ja byłam najlepsza z wf.. jak panie sie dowiedziała to... prawie zemdlała....
TAk marzyłam żeby zacząć tej zimy mój 3 sezon narciarski.. ale niestety ...

Wierze że uda się wszystkim wyzdrowieć :*
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
pewnie;)

mi też było ciężko zrezygnować, naprawdę. :/ wszystkie marzenia szlag trafił. :/

ale trzeba być dobrej myśli, bo nic innego nie zostało. :/
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Wszystkie musimy dla zdrowia zrezygnować z tego, co tak kochamy. Co zorbić? Trzeba.
Ja jutro jadę. Boję się ; (
Trzymajcie za mnie kciuki ; *
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja będę trzymała ;)
jak przyjedziesz to zaraz napisz jak i co. ;*
 
Do góry