"Biblijne" kłamstwa.

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to samo mogę powiedzieć o twojej wierze w życie po śmierci
brak dowodów =/= nieprawda
czyli okopalismy sie na swych szancach i sprawdzamy przelatujace szrapnele, niech i tak bedzie

effetha napisalem
(czytaj calosc jego slow lacznie....)

Sympatię Twoją do starego kolegi forumowicza rozumiem,ale mimo to z postów w necie wyciągać wnioski,jakim kto jest Katolikiem czy człowiekiem to daleko posunięta nieostrożność i naiwność.Co do długości postu,pisz jak najdłuższe,mnie nie przeszkadzają,niektóre nawet mnie zainteresowały.Pozdrawiam.
nie jestem sympatykiem homika co wiecej spieram sie z nim w temacie dot. homoseksualizmu (w zasadzie sprzeczalem - odpuscilem ten temat) stary stazem tez nie jest..., tak jak napisalem nie oceniam czy jagiel jest najlepszym (nie mnie to oceniac) jedynie pisalem o merytorycznym przygotowaniu (a jego jest niezle), bede wiec staral sie pisac, niekrotkie...
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Dwie sprawy:

wy katolicy tez tak macie
zestaw obok siebie
- sedekwantystow
- lefebrystow
- katolikow nie uznajacych sw2
- katolikow uznajacych sw2
- katolikow postepowcow jak biskup z lublina czy tygodnik powszechny
- teologow wyzwolenia = lewackich ksizezy starajacych sie uzasadnic lewackie zbrodnie
jednolitosc?

sedekwatyntyści, lefebryści, 'katolicy' nie uznający SW2 - to co najwyżej samozwańczy 'katolicy'. Są to schizmatycy, jakich było w historii pełno (praktycznie po każdym soborze znalazł się ktoś kto uznał go za herezję). A co do księży lewaków - nie wiem zbytnio kogo masz na myśli, ale wydaje mi się, że to z urzędu = nałożenie ekskomuniki.

Pismo święte nie mówi wprost o tym że reinkarnacji nie ma. Nie mówi, nie mówiło i nie powie już

"Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebr. 9, 27)

I jeszcze Syrach:

"Nie zapominaj, że nie ma on* powrotu" (Syr. 38, 21)

*patrz kontekst - zmarły.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
A co do księży lewaków - nie wiem zbytnio kogo masz na myśli, ale wydaje mi się, że to z urzędu = nałożenie ekskomuniki.
zycinski, ludzie tygodnika powszechnego (kiedys to pismo kosmicznie roznilo sie od wybiorczej) to tacy mali lewacy, teologia wyzwolenia - ameryka srodkowa ci ida wiele krokow dalej..
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Jagiel
"Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebr. 9, 27)
"Nie zapominaj, że nie ma on* powrotu" (Syr. 38, 21)
To są poglądy ŚJ nie uznających zbawczej śmierci Jezusa,który śmierć zniszczył.Wiarę zmieniasz?
Jezus umarł za wszystkich dokonawszy wiecznego odkupienia(Hebr.9.14:Obj.5.9)."Śmierć zniszczył,a żywot i nieśmiertelność na jaśnie wywiódł"(2 Tym.1.10) przez ewangelię(Kol.1.24-28).

1 Jana 5.10.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo w sobie...
1 Jana 5.11.A takie jest to świadectwo,że żywot wieczny dał nam Bóg,a żywot ten jest w Synu Jego.
Jan.3.36.Kto wierzy w Syna,ma żywot wieczny,kto zaś nie słucha Syna,nie ujrzy żywota,lecz gniew Boży ciąży na nim.

Jeśli żywot wieczny dał nam Bóg,to dlaczego niektórzy ludzie niewierzący w Syna Bożego oszukują innych nie bojąc się gniewu Bożego,że jest postanowione ludziom umrzeć?
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
zycinski, ludzie tygodnika powszechnego (kiedys to pismo kosmicznie roznilo sie od wybiorczej) to tacy mali lewacy, teologia wyzwolenia - ameryka srodkowa ci ida wiele krokow dalej..

Życiński lewakiem ? :D Chyba się zagalopowałeś Brave. :)

To są poglądy ŚJ nie uznających zbawczej śmierci Jezusa,który śmierć zniszczył.Wiarę zmieniasz?

:crazy:

Jezus umarł za wszystkich dokonawszy wiecznego odkupienia

Owszem.

Jeśli żywot wieczny dał nam Bóg,to dlaczego niektórzy ludzie niewierzący w Syna Bożego oszukują innych nie bojąc się gniewu Bożego,że jest postanowione ludziom umrzeć?

Sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. Ponieważ nie wierzą w zbawczą ofiarę Pana.

Jezus nikomu się nie wpycha z buciorami do serca(czakry)... [Ap. 3,20]

p a x
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Życiński lewakiem ? Chyba się zagalopowałeś Brave.
kiedys mialem teczuszke ze "zlotymi' myslami 'filozofa" ale mi ja wcielo...

moze skupmy sie na temacie...
 
Do góry