Bezsenność...

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Zgadza się. Chmiel wpływa kojąco na układ nerwowy, posiada właściwości odprężające i relaksujące. Warto stosować go w celu wyciszenia przed snem.

Pozdrawiam.
Magda,
 

ogloszeniak

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że często nie możesz zasnąć, ponieważ w naszej głowie krąży wiele myśli, których boimy się zapomnieć. Aby z tym wygrać wystarczy wszystko notować.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
W walce z nerwami zawsze należy rozpocząć od znalezienia ich źródła. Metody niefarmakologiczne są dobrym wyjściem, choć niestety nie pomagają wszystkim. Czasem konieczne jest sięgnięcie po specjalne środki, a wtedy wybrać te które nie uzależniają.

Pozdrawiam.
Magda,
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Na bezsenność pomaga niby melisa i chmiel, ale na mnie nie działa:-( Macie może inne pomysły?
 
S

Spamerski

Guest
Brak snu przez tydzień. A z mniej radykalnych to starać się poznać źródło bezsenności i dopiero z nią walczyć.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Nieszczęśliwi Ci co spać nie mogą!!! :( mój sposób to maksymalne zmęczenie poprzez bieganie, ćwiczenia, przed spaniem czytam w łóżku ale na siedząco, nie piję. Jak wszystko zawodzi i nie mogę spać biorę jakiś lekki usypiacz np. Nervomix sen
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
No fajnie cenne rady. Ale może najpierw należałoby zdiagnozować przyczynę ?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Doraźnie na pewno nie zaszkodzi. Sama przetestowałam na sobie. Ale jeśli stres powoduje większe problemy ze snem i nie maleje, a nasila się - pogadałabym z lekarzem.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
Czasami trzeba sobie pomóc ziołowymi suplementami, mi łatwiej zasnąć po nervomixie
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Tak, nervomix dobry. Nie otumania i jak się budzisz to nie czujesz się skołowany. Też mam na stałe w szafce nocnej na cięższe zasypianie.
 
N

nianiaSweet

Guest
najważenijsze żeby pomagał zasnąć i nie otumaniał przed snem, oczywiście nervomix można dostać bez recepty?
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
Tak bez recepty, wg mnie nie zamula, w składzie ma chmiel i melisę
 

neon_girl

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
u mnie się sprawdza forsen forte, skład to zioła i melatonina, jak nie mogę zasnąć to po prostu sobie biorę jedną tabletkę na noc
 
N

nianiaSweet

Guest
dobrze, że w skałdzie są same zioła bo przynajmniej nie ma obaw że się uzależnimy od takiego suplementu.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nervomix Sen dokładnie na bezsenność w pierwszej kolejności bym użył. Tak jak poleca mamba.
 
A

Amber27

Guest
Też stosuję nervomix sen. Jak nie śpię to podjadam, a potem w żadne spodnie wejść nie mogę.
 
A

Amber27

Guest
Moje problemy ze snem pochodzą ze stresu w ciągu dnia. Nervomix wycisza nerwy i pozwala usnąć. Nie często mam te problemy, ale jak nie moge zasnąć od razu biorę tabletkę by na drugi dzien nie wyglądać jak zombii.
 

izka34

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Karolcia88 napisał:
Mnie pomaga szklanka zimnego mleka:)
Z tego co zawsze było mówione to pamiętam, że to ciepłe mleko pomaga zasnąć. Najważniejsze to odkryć przyczynę problemów ze snem. Brak snu powoduje problemy z koncentracją, pogarsza samopoczucie i daje uczucie ciągłego zmęczenia. Wpływa to bardzo negatywnie na nasze zdrowie. W związku z tym powinniśmy jak najszybciej zlikwidować przyczynę braku snu. Często są to problemy, które siedzą nam w głowie i nie dają spać. Mogą być to także zmiany hormonalne albo działania niepożądane leków jakie przyjmujemy. Należy się zastanowić jakie zmiany zaszły w naszym życiu i wytypować to co może wpływać na brak snu. Następnie usunąć przyczynę i cieszyć się snem.
 

Kejtttx

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czy u kogokolwiek pomaga właśnie ciepłe mleko? Mi się wydaje, że to trochę bujda :) może macie z tym doświadczenia? Ja przez godzinę od położenia się do łóżka wiercę się i wpada mi milion mysli do głowy :(
 
Do góry