Anonimowi zapowiadają, że 5 listopada zniszczą facebooka.

Status
Zamknięty.

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Takie małe dementi - nigdy nie było pomysłu ataku na Facebooka ze strony Anonimowych. Oficjalnie odcięto się od całej akcji...
http://twitter.com/#!/anonops/status/101152229087657984

Wniosek: albo jakiś troll spamował internet takimi wiadomościami, albo atak planuje ktoś kto nie zyskał aprobaty Anonmowych.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Takie małe dementi - nigdy nie było pomysłu ataku na Facebooka ze strony Anonimowych. Oficjalnie odcięto się od całej akcji...
http://twitter.com/#!/anonops/status/101152229087657984

Wniosek: albo jakiś troll spamował internet takimi wiadomościami, albo atak planuje ktoś kto nie zyskał aprobaty Anonmowych.
Jaka aprobata? Sam przecież wcześniej pisałeś o tym co są anonimowi, a teraz piszesz jakbyś nie rozumiał tego co napisałeś.

Anonimowi nie mogą wyrazić aprobaty, bo ich skład jest tak stały, jak stały jest skład konkretnych kropelek wody na konkretnym centymetrze sześciennym rzeki.

Ten obrazek i jakąkolwiek informację, która jest sygnowana podpisem Anonimowych, mógł stworzyć ktokolwiek: ty, ja, moja babcia, albo Mark Zuckerberg. Każdy z nas może dołączyć do Anonimowych i od nich odejść w każdej chwili - wystarczy, ze sobie odpalimy 4chan'a i tak zadeklarujemy (chociaż to drugie nie jest konieczne).


A co do ataku: nie sądzę, że to wypali. Facebook jest na tyle dochodową organizacją, że za te pieniądze na pewno znajdą jakąś ochronę (wikileaks też dało radę).
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tyle że to jest dość konkretna grupa i po to mają konto na Twitterze, żeby jasno informować o swoich działaniach. Gdyby informacje umieszczali rozstrzelone - na różnych stronach i jutubowych kontach, to zgadzam się, że ciężko byłoby zweryfikować intencje.
 

AnonimowyPL

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie!
Niedawno sformował się oddział anonimowych w Polsce. Jeśli chcecie do nas dołączyć wejdźcie na kanał w programie teamspeak. Adres serwera: 178.63.220.20:7777

http://www.youtube.com/watch?v=IfduiP1Pckw&feature=player_embedded

http://www.whatis-theplan.org/
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Prawda jest taka, że wielu z ludzi, którzy kiedyś wzięli udział w akcjach Anonimowych to zwykłe skur*****.

Jedną z ich akcji była internetowa egzekucja Boxxy (min: włamanie na jej konto youtube, upublicznienie jej danych personalnych etc.), a wszystko dlatego, że w swoich filmikach była tak głupia, że aż śmieszna...
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Jaka aprobata? Sam przecież wcześniej pisałeś o tym co są anonimowi, a teraz piszesz jakbyś nie rozumiał tego co napisałeś.

Anonimowi nie mogą wyrazić aprobaty, bo ich skład jest tak stały, jak stały jest skład konkretnych kropelek wody na konkretnym centymetrze sześciennym rzeki.

Ten obrazek i jakąkolwiek informację, która jest sygnowana podpisem Anonimowych, mógł stworzyć ktokolwiek: ty, ja, moja babcia, albo Mark Zuckerberg. Każdy z nas może dołączyć do Anonimowych i od nich odejść w każdej chwili - wystarczy, ze sobie odpalimy 4chan'a i tak zadeklarujemy (chociaż to drugie nie jest konieczne).


A co do ataku: nie sądzę, że to wypali. Facebook jest na tyle dochodową organizacją, że za te pieniądze na pewno znajdą jakąś ochronę (wikileaks też dało radę).

Tyle że to jest dość konkretna grupa i po to mają konto na Twitterze, żeby jasno informować o swoich działaniach. Gdyby informacje umieszczali rozstrzelone - na różnych stronach i jutubowych kontach, to zgadzam się, że ciężko byłoby zweryfikować intencje.

To nie jest obrazek z podpisem anonimowych... to jest twitter prowadzony nie przez osobę należącego do anonimowych lecz przez kogoś kto śledzi te środowiska. Ten kanał jest na tyle wiarygodny (bardziej od tych na yt - gdzie kiedyś się tam podszywano), że publikacje teksty tam zamieszczone w 99% zgadzają się z rzeczywistością. Gdyby to był jeden z anonimowych to dawno by siedział.

Co do procesu jak wygląda zdobywanie aprobaty wśród anonimowych -> nie pisałem jak to wygląda. Poszperaj sobie w necie, a dowiesz się że zawsze było tak - gdy akcja zdobywała rozgłos (niezależnie czy była to zapowiedź czy też już po dokonaniu akcji) i ktoś się podawał ze działa w imieniu anonimowych, to działanie to było uznawane za akt anonimowych dopóki nie powstawały wiarygodne informacje z odcięciem się od zaistniałego zdarzenia. Łatwiej sytuację jest ocenić osobom które od lat śledzą poczynania anonimowych (czasem dostają od nich nawet ciekawe informacje w sposób nieco bardziej pośredni), aniżeli osobom które coś zasłyszały z informacji prasowych.
Jak prześledzisz kanały osób związanych z anonimowymi (irc, niektóre kanały an yt, twittery), to o "operacji facebook" nie znajdziesz żadnych wzmianek przed tym demanti.

Co do 4chana - anonimowi niejednokrotnie odcinali się od niektórych akcji... i nie podwiązujcie 4chanow i innych gownianych "chanow" do anonimowych - 4chan to nie anonimowi to juz inna kwestia ze anonimowi wykorzystują przy atakach ddos niektóre społeczności...
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Na chwilę jeszcze odniosę się do zdania użytkownika Michała.

Nie nazwę ich "hakerami", bo ponad 90% osób które kiedykolwiek zaangażowały się w ich akcje nie ma nic wspólnego z działaniami hakerskimi... (przecież trollowanie i ataki ddos nie można do takowych zaliczać)..

Nie wiem czy wiesz, ale właśnie większość ataków hakerów na serwery to właśnie ataki typu ddos... Taki sposób jest właśnie najbardziej skuteczny!
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Atak DDos przeciąża system dlatego tego typu ataków nie można wziąć za ataki hakerskie. Atakiem hakerskim nazywamy głównie ataki wykorzystujące dziury w kodzie.
Ale jednak masz racje 90% ataków to ddos'y, ponieważ są najprostsze i każdy debil przy odpowiednim sprzęcie, może przy pomocy botnetów i innych userów neta zddosować dany serwis.

Dlatego ja nie uważam za atak hakerski ataku ddos
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Atak ma facebooka...spoko. :eek:k:
Szczerze mówiąc nie lubię tego portalu.. i nie wiem co wszyscy w nim widzą. :/
 

Mr Self Destruct

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie wierzę, w to zniszczenie facebooka. W ogóle zabawne wydało mi się od razu wybranie daty 5 listopada - w końcu spory czas temu coś w ten dzień już nie "wypaliło" - może zwykła zbieżność dat, jak dla mnie jednak nie ;)
 

Locked

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
Data 5. listopada została wybrana, ponieważ była w ten dzień premiera filmu "Vendetta".

Poza tym, fajnie by było, gdybyście przeczytali poprzednie posty - żadnego ataku jednak nie będzie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Fajanie by było gdybyś był w ogóle w temacie Locked. Widziałbyś wtedy może o tym, że anonimowy to społeczność w której nie koniecznie wszyscy muszą brać udział w zaproponowanej akcji. To, że jakaś część z nich nie będzie atakowała facebook'a wcale nie oznacza, że reszta tego nie zrobi.
 

Cris2233

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wielkopolska
Nie sądzę aby anonimowi zablokowali stronę ponieważ to mogłoby nastawić przeciwko nim zwykłych ludzi będących użytkownikami co byłoby dziwne biorąc pod uwagę to że starają się zachęcić ludzi do korzystania z ich własnego portalu społecznościowego o nazwie Anon+. Celem ataku może być zniechęcenie ludzi do fb i promocja własnego portalu.
 

gerso

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
szum medialny ... to jest cel takich akcji, to samo jest z końcem świata, wielokrotnie ogłaszany i odwoływany,

dlaczego facebook? bo kazdy w sieci zna tą nazwę lub ją słyszał...

nieco inaczej brzmiałaby zapowiedź: 5 listopada zniszczymy "spozywka.pl"

więcej dystansu do takich zapowiedzi
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@up a co powiesz na temat ataku na PSN, VISA o włamaniu na serwery NATO, FBI, brazylijskiej policji ? CNAIPIC ? Atak na Apple ? Ataki DDos na MasterCard ? Skradziony kod źródłowy Stuxneta ? To też było tylko dla szumu medialnego ? Dedukuj się trochę zanim wypowiesz się na jakiś temat.
 

Azgheros

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Warszawa
Ja nie mam nic przeciwko zniszczeniu facebooka - za bardzo wszystko zaczęło się wg niego kręcić. Niedługo nie będę mógł pójść do ubikacji bez klikniecia w "Lubię to" ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry