Alergia

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
I ja mam alergię: pyłki traw i roztocza kurzu domowego. Ale się odczulam już od kilku lat i mam nadzieję że kiedyś mi przejdzie. Kurz juz mi tak nie dokucza chyba ale pyłki nadal. I jak zapomne wziąć rano tabletkę to mam cały dzień przekichane :/
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Chyba się do Was przyłącze... :/ moje oczy są cale czerwone od 2 dni :/ <_<
 

Małpa 01

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam,Ja też mam alergie od 7 lat.
Jestem uczulona na różne pyłki,na wodę z kranu,na metale; itp
Dużo było by wymieniać.
Biorę leki,ale to nie zawsze pomaga.
Ale najgorsze jest w tym ,że jestem też uczulona na sztuczne gadżety.
Poradzcie co mam robić,aby nie było stanów zapalnych.
 

Kazimiera

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2007
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
dolnośląskie
Ja od jakiś 5 lat mam alergie...Głównie na pyłki, trawy ...ale ostatnio zaraz jak się obudze, leje mi się z powiek i oczy są pełne czerwonego barwniku :/...
...Chodziłem przez jakiś rok do alergologa...Czy byly jakieś pozytywne rezultaty po tych wizytach...owszem...kobieta wciskala mi sterydy...dziwilem, się...przecież ja nie jem tak długo a na wadze...ciągle mi przybywa...Zrezygnowałem z tego lekarstwa i udawałem, że je zarzywam...Teraz już od jakiegoś czasu...nie chodze nigdzie...Walczę...z tym metodą naturalna...Okłady odczasu do czasu Alertec i nic więcej...
A wy jak walczycie z alergią...Czy komuś udało sie ją pokonać ??
Pozdrawiam :)
Witam alergia to bardzo uciążliwa dolegliwość, czy naturalne preparaty próbowałaś,bo są zioła które bardzo pomagają alergikom, pozatym oczyszczają organizm z toksyn .

Ja od jakiś 5 lat mam alergie...Głównie na pyłki, trawy ...ale ostatnio zaraz jak się obudze, leje mi się z powiek i oczy są pełne czerwonego barwniku :/...
...Chodziłem przez jakiś rok do alergologa...Czy byly jakieś pozytywne rezultaty po tych wizytach...owszem...kobieta wciskala mi sterydy...dziwilem, się...przecież ja nie jem tak długo a na wadze...ciągle mi przybywa...Zrezygnowałem z tego lekarstwa i udawałem, że je zarzywam...Teraz już od jakiegoś czasu...nie chodze nigdzie...Walczę...z tym metodą naturalna...Okłady odczasu do czasu Alertec i nic więcej...
A wy jak walczycie z alergią...Czy komuś udało sie ją pokonać ??
Pozdrawiam :)
Witam alergia to bardzo uciążliwa dolegliwość, czy naturalne preparaty próbowałaś,bo są zioła które bardzo pomagają alergikom, pozatym oczyszczają organizm z toksyn .
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
polecam abletki lorahexal bardzo skuteczne dzialaja po 15 min kosztuja okolo 12zl 20 tabletek, moga brac wszyscy z recepta cena wynoci okolo 6-7zl
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 470
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
alergia to teraz choroba nr 1 ,prawie każdy to ma,współczuje wszystkim chorym ,moj brat też na to choruje.
 

pestka1329

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Miasto
Skądś..
Ja tez jestem alergiczka:/ Tylko ze mam alergie skórne tzn ATOPWE ZAPALENIE SKORU i bardzo pomaga mi ZYRTEC (na recepte) Sa tego leku rózne rodzaje na rózne alergie, i bardzo pomaga:D
 

QUAYKI

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Galicja
mam małe pytanko do forumowiczów czy przy alergi i astmie mozna wykonywać zawód stolarza a pozatym jakie ????
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Ja dzisiaj dostałam takiego ataku kichania na matematyce :lol:

Wszyscy mieli polewkę, a ja ze 20 razy kichałam
Chwila przerwy i znowu :p

Ta alergia... chyba zaczyna coś pylić, bo oczy też mi się zaczerwieniają itp. <_<

A co do tego stolarza to myślę, że to zależy od pracodawcy i od tego na co jesteś uczulony.
 

dziubek6

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
212
Punkty reakcji
1
Wiek
113
Miasto
skads xD
Allertec jest slaby, najlepszy jest Zyrtec biore go od kilku lat w okresie kiedy mma alergie. A mam na pylki trawy, plesn,grzyby itp. szczegolnie w okresie letnim wiosennym ;/ ale jakos daje rade dzieki tabletkom a np. 2 lata temu wogole niemialam alergii jakis cud. Ale w tamtym roku sie nasilila i poszlam do alergologa dala mi jakies lekarstwa ale one szczegolnie nic niepomagaly wiec wrocilam do Zyrtecu i jest wszystko OK xD powodzenia w walce xD
 

Ula192

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
465
Punkty reakcji
0
Miasto
zdolny śląsk
ja mam alergie od ok. 3 lat. Jestem uczulona szczególnie na pokarm:czekolada, kako, cytrusy, kiszona kapusta i ogórki, w mniejszym stopniu na kurz i na sierść. Brała takie tabletki: Zyrtec, Flonidan, Claritine czy jakoś tak. Niestety trudno jest i się czasami powstrzymać, aby nie jeść tego dlatego mam różne chrosty na rękach i nogach szczególnie na łokciach. Używałam różne maści.
Aha i jeszcze sobie przypomniałam, ktoś wspominał że bierze jakieś sterydy czy coś zmieszanego z tym.No to tak ja używałam także różne maści robione przez farmaceute, były one zmieszane ze sterydami i gdy je wsmarowywałam we włosy to został po nich bardzo duży ślad. Mam siwe włosy pod spodem ponieważ sterydy zabiły mi barwniki. <_< teraz jak na razie mam spokój i się potrafie powstrzymać a nie tak jak byłam mała.
 

By_Damian

Secret Combination
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
813
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Górny Śląsk
Kiedyś miałem różyczkę i miałem przez długi czas różowe policzki i wogóle, a moja głupia lekarka przepisała mi Zyrtec..:mruga:..masakra..Mój brat ma alergię na jakieś pyłki ale jakoś nie uprzykrza mu to życia.
 

tOnyr0x

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja odkąd pamiętam mam alergie w okresie wiosennym najbardziej na drzewa i trawy nawet na mlecze mam alergie, ostatnio robiłem sobie testy polegało to na tym ze pielęgniarka najpierw robiła mi takie kropelki na rękach(alergeny chyba) i późnej nakuwała to igłą taka specjalna żeby weszły te alergeny w ingerencje z krwią... i masakra:D ja to odebrałem jako test na wytrzymałość tak mnie to wszystko swędziało :/ później lekarka wzięła linijke i mierzyła bomble (na 26 ukłuć to chyba z 24 miałem uczulenie - bomble na centymetr) masakra :D alergia jest przekichana i dopiero ostatnio dowiedziałem się że nieleczona prowadzi do astmy...
 

Fizjoterapeutka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Miałam alergię skórną - pokrzywka. Pojawiła się jak miałam 16 lat. Od dwóch lat nie mam alergii bo zioła piłam.
Jak ktoś chce sobie z tym poradzić i przestać codziennie łykać leki to nich się odezwie na maila annag1983@interia.pl
 

studiomaniek

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
36
witam ja jestem alergikiem o 8 lat. i od 8 lat zażywam tabletki, przez 3 lata miałem odczulanie(igła w rękę średnio raz na 3 tygodnie) ale nie wiele mi pomogło, jestem uczulony na kurz-roztocze, ale jest taki paradoks że moja doktor się dziwiła ze ja tak dużo biegam itp. i właśnie jeśli ćwiczę biegam itp to nie mam żadnych chorób typu zapalenie puc zapalenie tchawicy itp... trochę dziwne ale cóż:D
Jedeyne co mi pomaga to zmiana otoczenia np. jechać nad ocean tam jest wilgotne powietrze i nie ma tych "pajęczaków" itp. więc jeżdżę :D:D
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
i właśnie jeśli ćwiczę biegam itp to nie mam żadnych chorób typu zapalenie puc zapalenie tchawicy itp... trochę dziwne ale cóż:D
Ja jestem glownie uczulony na pylki traw, siersci itp. "smiecie" - objawia sie to oczywiscie katarem. Z biegiem czasu istnieje ryzyko astmy. Ja podobnie jak ty uprawialem sport (pilka nozna) i wydaje mi sie, ze pomogl mi. Troche to dziwne bo z reguly w poradnikach pisza, aby sie nie przemeczac (bo organizm i tak oslabiony), ale ja robilem po swojemu. Fakt faktem, ze moja wydolnosc poleciala ostro w dol, po 90 minutowym meczu bylem z reguly "zmiazdzony", ale i tak uwazam, ze to lepszy sposob niz "nieprzemeczanie" sie. Nawet jesli cos mi juz splywalo nizej na oskrzela to podczas meczyku, skutecznie wszystko wykaszlalem.
No i co dziwne - bardzo rzadko choruje, choc teoretycznie powinienem czesciej chorowac bo wiadomo, organizm oslabiony itd.

Alergie mam pare lat i jakos tak wydaje mi sie, ze jakby oslabla. Co jakis czas biore do nosa steryd Buderhin i w zasadzie to tyle. Z tego co wiem, to dla alergikow dobra jest wizyta nad morzem (choc lepiej uwazac na pszczoly, osy itd.) - przynajmniej ja sie lepiej czuje.

Z jakichs przygotowan to ograniczylem sie do : wymiany poscieli, poduszek na jakies z gatunku tworzywa sztuczne, na podlodze wywalilem dywan i mam plytki pcv, aby podloge mopem szybko czyscic, z kwiatow mam kaktusy, no i meble mam ogolnie mniejsze, aby latwiej moznabylo panowac nad porzadkiem.


A probowal ktos odczulanie, albo metode hmm oparta na falach elektromagnetycznych (ajkies bioprady itd.) ? Podobno ta druga metoda dziala i jest zupelnie bezbolesna, w przeciwienstwie do pierwszej, ktorej powiem szczerze troche sie boje. Mialem kiedys zamiar isc, ale jak mi lekarz powiedzial, ze na poczatku sie siedzi z pol godziny i czeka czy przypadkiem "cos ciekawego" (wysypka, omdlenia, dusznosci itd.) sie nie wydarzy, to troche moj zapal oslabl ;d
 

Camillo

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
Nothing Nie Jeteś Sam Ja tez Jestem alergikiem. Tak Naprawde jestem alergikiem. Od Dzieckao co do astmy ITP Miałem Astme I zapalenie płuc jednocześnie Gdyby nie Taki prywatny Lekarz Bym się udusił Bo Podobno Karetka By za Póżno przyjechała
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Ja też mam alergie... Na wiosnę oczy czerwone jak u królika, w lato po spcerze po trawie mogę się na śmierć zadrapać bo taką wysypkę dostaję...
Zimą też spokoju nie mam bo i kurz mnie dobija. Niejednokrotnie budziłam się w nocy i oddechu nie mogłam złapać i dosłownie - czułam kurz wszędzie...
Okropność.
 
Do góry