ACTA - "tak" dla twórców, czy "nie" dla wolności?

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Od jakiegoś czasu poniższe strony nie działają (z krótkimi przerwami)

http://www.premier.gov.pl/
http://www.mon.gov.pl/
http://www.kprm.gov.pl/

Z google:

premierx.jpg

Skoro nawet "Google" tak twierdzi...

Z tego co widzę zaczął się blackout (który pierwtonie miał być wczoraj :huh:) na niektórych stronach. Protestują: www.antyweb.pl, www.wykop.pl, klikr.pl, demotywatory.pl, spidersweb.pl, helion.pl, ittechblog.pl, wikary.pl, webfan.pl, sadistic.pl, hatak.pl, wosp.org.pl, SLD.ORG.PL, dobreprogramy.pl, instalki.pl, a także co mnie chyba najbardziej ujęło - CdProjekt.pl, który powinien być za wprowadzaniem ACTA, a jednak zsolidaryzował się z internautami. Nawet Allegro dołożyło swoją cegiełkę. Prócz tych stron udział biorą także inne, nieco mniejsze: http://c0834752.cdn....7ie2I7,w600.jpg

Może ktoś prowadzi jakiegoś bloga/stronę i chce jeszcze dołączyć do akcji?

A tak w ogóle to ciekawi mnie czy ten protest coś da skoro według Boniego z podpisania wycofać się już nie możemy. Trzeba tylko liczyć że to porozumienie nie przejdzie w głosowaniu PE.

http://wiadomosci.dz...dowe-hasla.html

Jeżeli to jest "przedsmak" to aż boję się pomyśleć co będzie tym "asem z rękawa"

Jak dla mnie to w pełni usprawiedliwione działanie. Liczę że to nie koniec akcji anonimowych.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Jeśli polski rząd to podpisze to dopiero wtedy Anonimowi pokażą na co ich stać.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Tak na marginesie dobrze dziś się wypowiedział jakiś informatyk w TV, że administrator, który na stronie rządowej ustanowił hasło "admin1" musi być na pograniczu upośledzenia umysłowego.
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
ACTA coś już wiem i nadal czytam ale to każdy w swoim czasie się dowie.
A co do Liberty - z pobieraczkiem miałem podobnie tylko że list dostałem, ale nie zapłaciłem i był spokój i nadal jest :p
To oczywiście smsów do nich nie piszę, oni czasem się odezwą ale ok, narazie zlewam.

Dzięki za rozwianie wątpliwości :D

Pozdrawiam,
NoCompromise
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Oj ta pobieraczek to największe gówno jakie powstało. Oni nie mają prawa żądać od Ciebie pieniędzy i trują trują aż w końcu przestają.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
http://www.popler.tv/Ratte84 - livestream z Warszawskiego protestu. Muszę przyznać że ludzi przyszło naprawdę sporo. :)
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Żałuję, że nie mogę być w Wawie ale w czwartek na proteście w Poznaniu będę na 100 % !
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Kolejny krok w stronę ograniczenia wolności człowieka...... Neokomunizm..... Podziękujmy Unii za to i podobne ich głupie pomysły takie jak "odpowiednia krzywizna ogórka".
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Taaak... Hollywoodzki komunizm, który ma wzbogacić tych, którzy i tak mają za dużo. Uwielbiam czytać takie brednie. ;]
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Oświadczenie polskiego podziemia hackerskiego, warto przesłuchać całość bo padają ciekawe stwierdzenia.

 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Tak na marginesie dobrze dziś się wypowiedział jakiś informatyk w TV, że administrator, który na stronie rządowej ustanowił hasło "admin1" musi być na pograniczu upośledzenia umysłowego.
Mówisz zapewne o audycjni na trójce.

W sumie zastanowiło mnie jakim cudem, oglądałem tyle materiału i wszędzie tylko "haker", "hakerzy", a to był tak naprawdę pierwszy i jedyny specjalista jaki się wypowiedział w "mainstreamowym" medium.

Ja bym powiedział, że ten "admin1", był dostosowany do poziomu polityków. Oni też są upośledzeni. Nie rozumieją co podpisują bo ich tępe pały nie obejmują czegoś takiego jak Internet. Wystarczy popatrzeć jak działa RIAA i co będzie jak takiej RIAA dasz prawo nakazujące ISP dostarczanie ich danych osobowych bez udziału jakichkolwiek organów ścigania. To będą armie prawników straszących miliony ludzi.

Jak ktoś jest młody to ... niech idzie na prawo - na pewno mu się przyda. Już niedługo polska będzie rajem dla prawników - roboty będzie w bród bo korporacje prędzej czy później mając nowy oręż staną się zuchwałe do tego stopnia, że ich nie będzie obchodzić czy to ty ściągnąłeś coś, czy może ktoś się włamal. Udowodnij im to i setkom prawnikom i przebij ich "sprawiedliwość" liczoną w milionach dolarów :D

Normalnie, Donald Tusk dla mnie to dno dna. Facet jest skończony bo zuchwałość jego i jego partii, wciskanie ciemnoty, jest graniczące z upośledzeniem.


ps. Co do filmiku Gressil to ... jestem zaciekawiony :) 185 GB danych w formie np. PDF'ów czy czegokolwiek to ... dużo :) Nie zdziwiłbym się gdyby mieli bo prawda jest taka, że poziom zabezpieczeń jest żalosny bo Polska nigdy na coś takiego nie była przygotowana. Z drugiej strony prędzej by sprzedali komu trzeba
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Widzę, że ktoś też słucha Trójki ;), chyba jeden z ostatnich bastionów prawdziwego radia tak btw.

Jak już mówiłem, Internet to za duża siła, aby ją zdusić. Jak ktoś jest oblatany to sobie poradzi nawet przy cenzurze. Ale właśnie o to chodzi, aby radzić sobie nie musiał, z resztą w podziemiu czy tzw. deep web jest dużo śmiecia czy rzeczy zwyczajnie chorych. Swoją drogą nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem jak ludzie nadal głosują tak tendencyjnie, jednocześnie nieustannie uskarżając się na władzę. Bo chyba już niewiele osób publicznie się przyzna, że sympatyzuje z PO (osobiście trudno mi na szybko skojarzyć kogoś znajomego, kto by się takiej postawy nie wstydził).
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Z tego co czytam to na tą manifestację przyszedł jakiś osobnik w stroju Jezusa, reszta zaczeła piłować "gdzie jest krzyż", wszystko ubezpieczał Palikot ze swoimi podwładnymi. pier**le takie zabawy gówniarzerii wolę poczekać na konkretną manifestację narodowców niż stać obok ludzików ktorym wydaje się ze przyszli na kolejny wesoły lewacki happening.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Byłam na tym proteście godzinę (16-17), było bardzo kulturalnie, krzyczeliśmy, ale bez żadnych wybryków. Owszem, pan Palikot ze swoją bandą gdzieś tam przeszedl, ale to tyle. Żadnego Jezusa nie widziałam, możliwe, że pojawił się poźniej. Zauważcie jednak, że na wszelkich antysystemowych spotkaniach muszą pojawić się prowokatorzy, albo w postaci bandytów z kijami, albo w postaci pajaców robiących przedstawienie. A wszystko po to, aby mainstreamowe media miały co pokazać. Zatem El Pablo- nie licz na to, że na "konkretnej" manifestacji, cokolwiek to dla Ciebie znaczy, takowych nie będzie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
<p>
<br />
Ale bez atakow podpisano by to po cichu i nawet nikt o tym by sie nie dowiedzial.
<br />
<br />
Dlatego twierdzę, że to "szczęście w nieszczęściu"

<p>
A mialbys lepszy sposob?
</p>
<p>Sam nie wiem. Myślę, że największy problem w tym, że to dzieje się na dni przed podpisaniem umowy w Tokio. Gdyby ktoś wcześniej rozpoczął szeroką akcję informacyjną było by inaczej...<br />
<br />
<br />
opozycja broni internautów, oskarża rząd a tymczasem ...........<br />
<br />
<br />
PiS grzmi, ale europosłowie tej partii głosowali za ACTA. Czy to nie schizofrenia? - pytała Dominika Wielowieyska. - Może po prostu wpadło to w maszynkę go głosowania... Może nie doczytali, niedopatrzenie... - mówił Paweł Szałamacha z PiS w Poranku Radia TOK FM<br />
</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Widziałem wczoraj krótki wywiad z polskim europosłem, który teraz "ma wątpliwości co do ACTA". Odniosłem nieodparte wrażenie, że gdy facet popierał ten akt sam nie wiedział pod czym się podpisuje.</p>
 
Do góry