Życie wieczne - Raj

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
:niepewny: Jesteś jehowym czy innym sekciarzem.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
wczoraj oddetchnełam częscia raju, tyle piekna ... mimo tylu lat działania grzechu na ziemie nie potrafl on zniszczyc tego co ukształtował nasz stwórca
a dopiero jak tam musi byc cudnie..
tesknię czasem juz do przyszłosci zwłaszcza kiedy widze brud/nie dosłowny tylko/ , oszustwa itp...
tesknicie do tamtego świata?
jak go sobie wyobrażacie? wiem wiem powiedziano ze sobie nawet nie wyobrazam, myśle ze nawet nie mamy mozliwości percepcyjnych ale ejdnak ..
cos tam sobie marzymy
na ogół pokazano nudny świat aniołki na chmurkach spiewajace Alleluja
A jak to u was wyglada?
abstrahując od tego czy to niebo czy ziemia gdzie ten raj ma byc ..ot bez teologii
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Dla mnie synonimem raju na ziemi jest muzeum watykańskie i ogólnie watykańskie zbiory. Nie potrafię sobie przedstawić nic piękniejszego, bardziej uduchowionego i ponadczasowego.
A na co dzień z wizualizacji raju mamy cudne ogrody botaniczne albo zupełnie naturalne puszcze czy parki krajobrazowe. Natura jest tym czego człowiekowi nie udało się ujarzmić i raczej nie uda. Natura ma swoją mądrość i niewzruszoność. Zupełnie tak jak Bóg.
Mam takie ulubione miejsce w necie gdzie ludzie stworzyli sobie namiastkę raju. Lubię tam zaglądać i Ciebie też zachęcam jak znajdziesz chwilę. Warto poczytać i pooglądać archiwum. Ja bym chciała taki raj. Spokój, czysta natura, istnienie w zgodzie z nią i ten radosny artyzm. http://chatamagoda.blogspot.com/
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
W Raju jest tak jak być powinno, "nudy" nie będzie bo to tylko nasza ziemska niedoskonałość.
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
na pewno fajnym pocieszeniem są takie wierzenia jak mamy akurat dużo problemów ;-)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Prozaiczny jestem i przyziemny. Mam brzydki zwyczaj jednakowo poważnie traktować drobiazgi, przy ich robieniu tylko o nich mysleć i o organizacji pracy oraz rzeczy wielkie - nie umiem myśleć o nich inaczej niż o drobiazgach.
A co do raju ... Dusza nie ma zmysłów. Ma chyba wyobraźnię, ale to nie wystarczy, by zobaczyć, oglądać raj.
Może trzeba czekać w czyśćcu na Sąd Ostateczny i dopiero wtedy? ...
No, ale co ze świętymi, którzy od razu Pana mają oglądać? Bo przecież ich ciało zostaje na ziemi. Od razu dostają nowe ciało i nie podlegają Sądowi Ostatecznemu?
Sorry za zakłócenie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czy dusza nie ma zmysłów? nie wiem
czy jest czyściec? nie wiem
czy dusza ma dostawać nowe ciało w niebie? nie wiem
jakie ma być życie wieczne? nie wiem...
do du..y z moja "wiedzą" , to raczej niewiedza....
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Ale tu nie chodzi o wiedze.
są pewne przesłanki żebysmy sobie mogli zbudowac zarys przysłzosci..
wiem ani oko nie widziało ani ucho nie slyszało..
ale jednak..
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Czy w Raju będziemy czasem płakać z radości, a może sam uśmiech będzie już wystarczył? Wybredny nie będę, na wszelki wypadek popłaczę sobie teraz...
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Rzeczywiście...nie wiemy, może zniknie albo lew go zje(albo byk:"(...)I nawet lew będzie jadł słomę tak jak
byk(...)Księga Izajasza 11:1-16 "). Trujący na pewno nie będzie, więc i ja mogę go zjeść.
Kwiatek to tylko kwiatek, szczęśliwa wieczność chyba nie pozwala długo go rozpamiętywać...

Tylko nie rozleniwiajmy się w tym dopasowywaniu siebie do Raju, jeszcze trzeba wypełnić "ziemski kwestionariusz"...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
podobnie jak i ziemia,życie na niej dla kazdego jest inne. I nie chodzi tu o podziała na szczęsliwe lub nie..
ale inne
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Widzę, że każdy skromnie podchodzi do opowieści na temat swojego "wyśnionego Raju". Nie ma czego się wstydzić, każdy ma swoje pragnienia i często o nich myślał. Dlaczego nie miałyby one znaleźć odbicia w Idealnym Świecie? Proste opisy biblijne dają nadzieję na to, aby dobre rzeczy(jeszcze nie idealne, chociaż niektóre chyba są...) zostały przeniesione lub osadzone w Nowym Świecie...
Może prostota i nieinwazyjny sposób bycia wysuną się na pierwszy plan. Czy rzeczywistość będzie się zmieniać? Nawet fantazja tu moja szwankuje, bo gdzie znaleźć miejsce dla dobrych wynalazków. Może człowiek nie będzie poszukiwał zmian i udogodnień, które wiążą się z lenistwem i próbą ominięcia problemu. A problemów przecież nie będzie. Takiego spojrzenia nie potrafimy chyba sobie wyobrazić. Ktoś powie:"z tylu rzeczy zrezygnować świadomie, na pewno jest to dobre?". Ja nie miałbym nic przeciwko temu. Głupi świat sobie zbudowaliśmy, dlatego cierpimy...
Oczywiście w idealnym świecie będą dokonywane idealne wybory i może być inaczej niż mi się"przyśniło".
Ale mam mocne przeczucie, że Biblia nawołuje do prostoty w postrzeganiu wszystkich spraw. Ludzie coraz rzadziej cieszą się z prostych rzeczy, panuje ogólne zaćmienie w ich odbiorze. Egoizm pochłania ostatnie okruchy zdrowego rozsądku i chyba powrót "do źródła" nie będzie możliwy bez wsparcia ze strony Boga...
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W sprawie nowego ciała ...
Uczniowie i inni nie poznawali Jezusa po zmartwychwstaniu. Wierzymy w ciała zmartwychwstanie i osądzenie na niebo i piekło na Sądzie Ostatecznym. W komplecie - dusze i ciała
Wiadomo, że w niebie jest hierarchia aniołów?
Święci (ci, co tak o nich sądzi Bóg, a nie ludzie) są bardziej zasłużeni i uhonorowani od innych?
Niektórzy nie bedą ogladać Boga? (osiem błogosławieństw)
Wyglada na to, ze wyobraźnia i oczekiwanie spełnienia swoją drogą, a pewne rzeczy o raju da się wydedukować.
O piekle też (Łazarz - w niebie, wymieniający poglady i informacje z bogaczem, cierpiacym w piekle.
Może będzie jeden raj na ziemi - bez ogladu Boga i jeden w niebie?
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No to wychodzi, że piekło jest bezpieczniejsze... he..he.. przynajmniej wiadomo co nas tam czeka.
Nie mam nic przeciwko nagim diabelskim torsom, ozdobionym seksownymi obcisłymi skórzanymi ubrankami, muzyce metal lub ostry rock i nieustającej imprezce suto zakrapianej, czerwone szpilki też mi pasują...
W sumie jak to teraz przemyślałam to raj będzie w piekle.. :p
 
Do góry