Zrób sam w domu!!!

Goth

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zgierz
Fajny jest efekt gdy włozymy płytę CD do mikrofali. Widziałem w TV więc oczywiście nie polecam XD
 

Sensei Tamtai

Need For Speed LoVer, MięsoLoVer
Dołączył
28 Styczeń 2008
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Kujawsko-Pomorskie.
Whoaaaaa!!
Właśnie odsmażałem kopytka(kluski w kształcie znaczku na karcie pik),a kiedy skończyłem, dla zabawy (mam teflonową patelnie :D)
dotknąłem kranu, z niego poleciała woda prosto na Rozgrzany olej :D. Fontanna gorącego oleju :D! Polecam, ekstra wrażenie, a na dodatek to było kilka kropli :D!
 

leasy2

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś chomika do lodówki na chwile dałem.
I do zlewu z wodą wrzuciłem i o dziwo umiał pływać.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
płytke cd mozna wsadzic do mikrofali - bardzo fajny efekt, na jej powierzchni beda smigac male pioruny :) absolutnie bezpiecznie, ale plytka do wywalenia

potato gun tez jest fajny, na wsi w wakacje sobie zrobilem taka zabawke, zabawa na wszystkie okoliczne wioski byla :)
http://www.break.com/index/girl-in-underwe...potato-gun.html

z tym ja zrobilem maly tuning :) ziemniaki sa strasznie brudzace, lepiej nadaja sie korki z kawalem szyjki plastikowych butelek - w lesie na wsi pelno tego :D
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Kilka prostych eksperymentów:

1. Przygotuj dwie probówki. Do jednej nalej zielonego, a do drugiej czerwonego atramentu i rozcieńcz je wodą. Wstaw oba naczynia do szklanki. Weź roślinę o białych kwiatach, rozdziel jej łodygę na dwie części i zanurz rozdzielone końce w probówkach. Niebawem zabarwią się delikatnie włókna łodygi, a po kilku godzinach białe płatki kwiatu zmienią kolor na czerwono-zielony.

2. Użyj soku cytrynowego, lub octu jako atramentu. Pismo będzie widoczne dopiero po podgrzaniu nad ogniem.

3. Połóż kostkę cukru na blaszanej podstawce, posyp jeden z rogów kostki popiołem i przytknij do niego płonącą zapałkę, cukier zacznie palić się niebieskim płomieniem.

4. Zapal świecę. Odczekaj chwilę i zdmuchnij płomień. Nad knotem uniesie się biały obłoczek. Jeśli przytkniesz do niego zapaloną zapałkę, obłoczek zapłonie i przeniesie płomień z powrotem na knot.

5. Wetknij 2 kawałki drutu cynkowego i miedzianego w surowy kartofel lub cytrynę, otrzymałeś baterię o napięciu ok. 1 V

6. Naelektryzuj plastikową linijkę (albo coś innego). Zbliż przedmiot do strumienia wody z kranu, a odchyli się od w stronę linijki.

7. Ustaw w dłoniach poziomo pustą butelkę po winie i włóż w jej otwór małą kulkę z papieru. Spróbuj wdmuchnąć ją do środka butelki po winie, kuleczka zamiast wpaść do środka wystrzeli Ci w twarz.

8. Wbij w ogarek świecy gwóźdź. Powinien od obciążyć świecę tak, aby – zanurzona w słoiku z wodą – wystawała nieco ponad jej powierzchnię. Zapal knot i obserwuj co się będzie działo.

9. Wlej wody do papierowego kubka i umieść go nad ogniem, możesz w ten sposób zagrzać wodę bez spalenia kubka

10. Zetknij ze sobą palce wskazujące w odległości ok. 30 cm od nosa. Zobaczysz coś w rodzaju balonika pomiędzy palcami

11. Spróbuj coś napisać, zataczając nogą koła
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
8. Wbij w ogarek świecy gwóźdź. Powinien od obciążyć świecę tak, aby – zanurzona w słoiku z wodą – wystawała nieco ponad jej powierzchnię. Zapal knot i obserwuj co się będzie działo.
mozesz napisac, co sie stanie, bo nie chce mi sie oksperymentowac...
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
mozesz napisac, co sie stanie, bo nie chce mi sie oksperymentowac...
Świeczka zamiast utopić się gdy jej ciężar stanie się większy od ciężaru wody (w wyniku spalania - mniej wosku, zostaje gwóźdź) będzie pływała nadal (płomień będzie "pod wodą"), wokół płomienia wytworzy się cienka ścianka woskowa. Wosk nie osiąga w wodzie temperatury topnienia i nie może się spalić. W związku z tym uformuje się z niego lejek, który złamie się później pod wpływem ciśnienia wody.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Wsadźcie 2 palce wskazujące do ust i ściskajcie paznokcie zębami przez 2 minuity. Następnie zahaczcie palec o palec i pociągnijcie. Kopnie was prąd. :D A przynajmniej podobne odczucie będzie.
 
Do góry