Zrób sam w domu!!!

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
2. Użyj soku cytrynowego, lub octu jako atramentu. Pismo będzie widoczne dopiero po podgrzaniu nad ogniem.
Tiaaa. Kilka lat temu pojęłam znaczenie "ogień + dziecko = pożar" :D Było blisko podpalenia dywanu ^^
 

elbazyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Z nicości
Nie radzę robić eksperymentu z nitrogliceryną....nie wiem po co to ktoś pisze, chyba żeby dzieciaki zrobiły sobie krzywdę...a pamiętam na pierwszym roku studiów z kilkoma kolegami wlalismy mieszankę (z perfumy i dezodorantu) do 5l baniaka po wodzie mineralnej (osuszonego wcześniej) zakręcilismy to korkiem z malutkim otworem i rozprężylismy gaz za pomoca suszarki potem wystarczyło podpalić i rakieta gotowa:) jednak wlalismy za duzo naszego "paliwka" i użylismy za dużej butli (5l) i zamiast wyleciec to był taki wybuch że cały akademik nas usłyszał:) nie radze próbować:)
 

Piotrono

niedoszły chemik
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
845
Punkty reakcji
0
Miasto
jak to skąd? stąd!
Co do nitro to nie proponuję polać kwasem azotowym bawełnę i podpalić :D Lepszy efekt będzie z mieszaniną nitrującą... Tak czy siak powstaje nitroceluloza i oczywiście ją trza podpalić. Nitroceluloza może być w max. 70 st. Celsjusza :p Aktualnie nie polecam...
 

Hidorii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
home
To ze świecą fajne ^^ co do zwierzaków to mój kuzyn kiedyś uczył pływać chomika a potem chodził z nim na smyczy <sznurku>

wlejcie do szklanki ocet, włóżcie do niej zwykłe jajko i zostawcie na kilka godzin. Efekt jajko jest miękkie :)
 

maverx

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
plyta w mikrofali byla w ktoryms odcinku Brainiaca, mozna to gdzies na YouTube znales chyba. Pod wplywem mikrofal cos tam w tej plycie paruje i takie faaajne iskierki rozchodza sie od srodka plyty ;] Jesli chodzi o kotki i puszki to to jest sadyzm w czystej potaci :p taki kotek ucieka przed puszkami ale nie ucieknie, i bedzie biegl dopuki nie padnie. tak slyszalem :) Chcecie niebezpieczny eksperyment... gwozdz i kontakt. Wylosujcie sobie dziurke, macie 50% szans... ;] No chyba ze elektryk i wy znacie normy wtedy nie ma zabawy :p

Jajko w butelce:
Zanurzyc jajko w occie, tak zeby zmieklo, jak tu ktos powiedzial. Potem wrzucic do butelki zapalona zapalke i przylozyc jajko do szyjki. Podcisnienie wessie jajko do srodka, a ze jest miekkie bedzie w calosci. Po jakims czasie jajko znow stwardnieje :)

Jablko/gruszka w butelce:
ten eksperyment wymaga cierpliwosci. Butelke zakladamy na rosnacy na drzewie owoc, oczywiscie niedojrzaly jeszcze i na tyle maly ze przejdzie przez szyjke i rosnie sobie w butelce.
 

Kacper4500

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
63
No ja nie miałem żadnego pomysłu i eksperymentowałem te wasze pomysły z mikrofalą.
Jutro jadę zakupić nową mikrofalówką, bo taaa już nigdy nie zadziała, a i jeszcze żona mi oko podbiła.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
nt roznego rodzaju ciekawych dosw i projektow to jest ta fajna stronka co ja w tv reklamowali tj spryciarze.pl
zebrane na niej filmiki z youtube itp
fajnie mozna pocudowac lub sie posmiac
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
a szare mydło do mikrofali ktos wkładał..? tak mi się rozrosło zapieniło ze zajęło całe wnętrze mikrofalówki.. potem sie tego powyciągać nie da xP
zielone winogrono się fajni pali w mikrofalówce i co tam jeszcze było.. nie pamiętam xP
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
a wiecie jak fajnei sie dzieje kiedy od wlaczonej microfalii kabel sie przypiecze tosterem?! istne fajerwerki
 

Jacek.Szwed

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Śląsk
Ha wreszcie temat dla mnie:D
Jestem w rodzinie przezywany "Piroman" i tez za takiego sie uwazam. Bynajmniej nie jestem niebezpieczny dla otoczenia.
Mama nie pozwala mi na zabawy z mikrofalówką, za to znam wiele innych zabaw.

Fajnie było jak zrobiłem bazooke na ziemniaki(mozna znaleźć na necie np. youtube).
Dopalacz prochowy(tego nie znajdziesz na necie, raczej na mojej posesji jak polecialo).
Sypalem już naboje do ogniska.
Robilem coś w rodzaju napalmu(gdzies na necie można zobaczyć).
Mini rakietki.
A do ostatnich cudow jakie można było zaobserwowac to ognisko na moim parapecie(nie pytajcie).
Bomba własnej roboty i konstrukcji wysadzona na pobliskiej piaskowni.
Płonące strzaly do łuku.
Koktaile mołotowa.

Nie sposob wszystkiego opisac bo było tego sporo.

Uwaga! Zabawy nie dla dzieci! Raz podpaliłem dom(ale obeszło sie bez straży), trzy razy spaliłem sobie włosy na glowie i nie tylko i kilkanascie razy sie opażyłem o czym swiadcą blizny. Kilkanascie razy zostałem rażony pradem.
Nie ma rzeczy ktorych bym nie zrobił byle nie narazało życia. Zaochowuje mimo wszystko zasady BHP tylko czasem glupota goruje BB)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Jacek, szczerze Cię podziwiam^^ Z takim doświadczeniem powinieneś iść do Brainiaca, co o tym sądzisz? :p A z czego zrobiłeś te rakietki i mini bombę? Jestem ciekaw. Znam parę "przepisów", ale mogą być różne. Mi chodzi o taki najbezpieczniejszy. Z drugiej strony, takie zabawy w ogóle nie są bezpieczne. :D
 

Jacek.Szwed

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Śląsk
Racje sa niebezpieczne jednak możana o siebie zadbać. Wszysko robie w goglach i rekawicach ochronnych a nie rzadko uzywam masek gazowych.
Bombe??
Całkiem prosty przepis.
Ale to na PW :p
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
W internecie znajdziesz wszystko o pirotechnice i pokrewnych militarnych tematach, nawet jak np. dokładnie zbudować Kałasznikowa, czy jak zrobić w warunkach domowych C-4.
Ale lepiej nie schodźcie na takie tematy bo może się Modom nie spodobać :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Potrzebujesz:2kartki,długopis,umywalkę i suszarkę :D Jedną kartkę moczymy w umywalce przez 2 sek. następnie kładziemy ją na czymś twardym np.na płytkach i przykrywamy suchą.Delikatnie piszemy zawartość listu na suchej kartce.Po napisaniu listu wyrzucamy suchą kartkę a mokrą suszymy suszarką do czasu aż nie znikną prześwitujące napisy.Po wysuszeniu kartka będzie lekko zmarszczona a poza tym pusta.List można odczytać dopiero po zanurzeniu kartki w wodzie!
Znalezione na Spryciarze.pl

To naprawdę działa ;D Fajnie tak zrobić jak gra się w podchody w domu ;) Powodzenia!
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Wy to byscie dom rozwalili tymi wynalazkami pirotechnicznymi :lol:

Swego czasu oglądałam na spryciarze.pl jak zrobić bombe z długopisu..... szkoda tylko ze filmik nie był po polsku :/




Ale z tą kartką jestem ciekawa czy na serio działa :D Przeciez można pocieniowac ta kartke i powinna wyjść zawartosc listu :p
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
A wiecie może w jaki sposób pozbyć się skóry i mięsa ze szczura/żaby, aby został sam, nienaruszony szkielet?
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
A wez mi tu nie wjeżdżaj z trupami gołymi :lol:
No dobra, podaj bo mnie ciekawość zżera :D
Chyba czym nasmarować te biedne zwierzaki i potem podpalic :lol:
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Szczerze - nie mam pojęcia, ale to musi być na prawdę ciekawe :D Podziel się z nami tą jakże tajemną informacją :] W szkole mamy nienaruszony szkielet królika, prawdziwy.^^
 
Do góry