Znaleść podobnych siebie - samotnych.

Juritta

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Sama jestem samotniczką i wiele razy zawiodłam się na osobach, które miały multum znajomych.
Pomyślałam, czy by nie szukać osób samotnych jak ja - oni potrzebują tego co ja, więc chemia by istniała....

Co o tym sądzicie ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Dla mnie twoja wypowiedż jest sprzeczna-albo jesteś samotniczką,albo szukasz towarzystwa.Zawieść można się na każdym i chyba ilość znajomych nie jest tu wyznacznikiem.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Juritta może być samotna z konieczności, wbrew woli i chęci.
W takim przypadku spotkanie z innym przymusowym samotnikiem staje się podobne do rozmowy mam, których dzieci bawią się w piaskownicy : - Amój, aon, a jamu ...

Przymusowy samotnik powinien starać się być wolontariuszem pierwszej pomocy dla tych, którzy mają kłopoty innego rodzaju niż samotność.
Powiedzmy pomóc pani ze sklepu, która nie może otworzyć zamka, bo on zamarzł, dajmy na to pomóc zanieść staruszce zakupy do domu - dając jej do ręki zastaw (np zegarek), by się nie bała, iż zostanie okradziona, weźmy dla przykładu pocieszenie dziecka, które chlipie żałolśliwie, bo mama w pobok gada z psiapsiółką itp.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Uczepiliście się błędu językowego bardziej niż to ja mam w zwyczaju. Z wiadomości autorki jasno wynika, że szuka towarzystwa, i nie jest samotniczką, lecz samotną niewiastą.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jeśli tak jest, to po kłopocie.
Jednak nie mam pewności - może nieścisłość językowa wynikła z przygnębienia?
W każdym razie dostała porady z dwóch punktów widzenia.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Dla mnie twoja wypowiedż jest sprzeczna-albo jesteś samotniczką,albo szukasz towarzystwa.
Osoby, które z natury są samotnikami też kontaktują się z ludźmi, ale umiejętnie ich sobie "dawkują" o ile nie są zmuszeni do ciągłego przebywania z ludźmi.

Zawieść można się na każdym i chyba ilość znajomych nie jest tu wyznacznikiem.
Popieram.

Co o tym sądzicie ?
Popracuj nad sobą, być może jest to spowodowane tym, że za dużo oczekujesz na początku od innych. No i bądź ostrożniejsza w dobieraniu sobie znajomych.
Ilość znajomych nie klasyfikuje człowieka.

(Chociaż ciekawostka, ludzie, którzy z jakiegoś powodu stronią od innych, zwykle dobrze się dogadują.)
 

Juritta

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Samotniczka nie z wyboru - zawsze chciałam mieć znajomych, ale nie wychodziło mi to.
Zawsze jak z kimś nawiązywałam znajomość to trwała ona tylko jakiś czas i znikała.....
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Juritta, bo jak się nawiązuje znajomości to trzeba pamiętać o tym, żeby ją podtrzymywać ;)
Nie czekać tylko na to aż ktoś się odezwie i coś zaproponuje, tu musi być równowaga ;)

Juritta, bo jak się nawiązuje znajomości to trzeba pamiętać o tym, żeby ją podtrzymywać ;)
Nie czekać tylko na to aż ktoś się odezwie i coś zaproponuje, tu musi być równowaga ;)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
uritta, bo jak się nawiązuje znajomości to trzeba pamiętać o tym, żeby ją podtrzymywać
Nie czekać tylko na to aż ktoś się odezwie i coś zaproponuje, tu musi być równowaga
Jasne.

Kwestia tego też, że może autorka nie lubi się narzucać i trzeba długo jej udowadniać, że jest mile widziana.
Kłania się praca nad samooceną.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Zgadzam się ,że znajomości należy pielęgnować.Gdybym zawsze czekała,aż ktoś się odezwie,zaprosi to pewnie ostatni rok spędziłabym siedząc w domu.Nie chodzi tu o narzucanie się,ale ludzie muszą wiedzieć,że chętnie się spotkam ,zaproszę do siebie itd.Wtedy odwdzięczają się tym samym i jakoś się kręci.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Znaczy owszem szukaj samotnych, jednak tam gdzie sa na tropach poszukiwaczy towarzystwa.
Na razie na For... brak polskich diakrytycznych liter z ogonkami i kreskami
 

L_O_R_D

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wodzisław Śląski
Wiesz znajomość; z kimś; jest jak kwiat jak odpowiednio dbamy i podlewamy to jest piękny
jeśli czasem zapomnimy to uschnie i znajomość znika a jak przelejmy to przesycimy znajomość
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Konieczna jest przerwa, bo trudno znaleZc teksty i odpowiedzi bez polskich literek z ogonkami i kreskami.
 

michalina5060

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sama jestem samotniczką i wiele razy zawiodłam się na osobach, które miały multum znajomych.
Pomyślałam, czy by nie szukać osób samotnych jak ja - oni potrzebują tego co ja, więc chemia by istniała....

Co o tym sądzicie ?
Witam i pozdrawiam Ciebie . Człowiek nie jest stworzony do samotności , zawsze potrzebujemy mieć kogoś bliskiego , będąc samotnym popadamy w zwątpienie i niechęć do życia , radzę Ci szukać sobie znajomych np: w serwisie http://komdax.com/ , popróbować można i zobaczysz że wszystko w życiu stanie się łatwiejsze do osiągnięcia .
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Samotniczka nie z wyboru - zawsze chciałam mieć znajomych, ale nie wychodziło mi to.
Zawsze jak z kimś nawiązywałam znajomość to trwała ona tylko jakiś czas i znikała.....


Dlaczego znikala? Najpierw szczerze odpowiedz sobie na to pytanie. Jak odpowiesz to poznasz przyczyne. Znajac przyczyne bedzie mozna znalezc lekarstwo,

pozdrawiam,
 
M

mika20

Guest
To nie jest takie proste.... Znaleźć przyczynę to znajdzie się lekarstwo. Sama mam podobny problem odkąd skończyłam szkole jestem coraz bardziej samotna. Nie mieszkam z mieście mam mało okazji żeby wyjść z domu na jakoś imprezę czy coś bo nawet nie mam z kim a samemu tak głupio. Chciała bym mieć z kim pogadać o jakiś problemach lub tak poprostu "o niczym". Jeśli ma ktoś podobnie chętnie wymienię się mejlem.
 

kawadg

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Juritta napisał:
Pomyślałam, czy by nie szukać osób samotnych jak ja - oni potrzebują tego co ja, więc chemia by istniała....

Co o tym sądzicie ?
Czy na pewno wiesz czego Oni potrzebują? Samotność to stan przejściowy, każdy kiedyś był lub będzie samotny. Nie ma się tu nad czym rozwodzić bardzo. Jeśli nie masz co robić w wolnym czasie i jedyne co przychodzi Ci do głowy tylko to że jesteś samotna to czas to zmienić. To jak się czujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Trzeb polubić się ze sobą a później znaleźć coś co sprawia nam przyjemność, jakieś hobby, zabójcę czasu.

Jak będziesz cieszyć się życiem, robić coś ciekawego ludzie sami zaczną się wokół Ciebie pojawiać. Bądź narcyzem zadbaj o siebie a świat sam przyjdzie do Ciebie ogrzać się trochę w Twoim szczęściu.

Pozdrawiam i głowa do góry uwierz w Siebie:)
 
Do góry