Zielona Herbata

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
no ja tez nie lubie, oddzielnie tak ale nie razem
Wiecie to wszystko kwestia gustu i jakiś tradycji. Na tym blogu klubu miłośników dobrej herbaty ta konkretnie herbata jest opisana w kontekście narodowoym. Co kraj o obyczaj, a fajnie jest być świadomym tego co i jak się pije w kraju który może kiedyś odwiedzimy :) Przynajmniej nie strzelimy gafy :p
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mija równy miesiąc jak piję po 3 filiżanki dziennie i waga spadła, tylko nie wiem czy to kwestia ruchu czy herbatka rzeczywiście wspomaga ;)
 

smiecioowa

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
oczyszcza organizm i przyspiesza metabolizm :)
Zgadza się, zielona herbata ma działanie głównie oczyszczające organizm, polecam różne połączenia "jeszcze bardziej" oczyszczające, np. zieloną herbatę z algami morskimi, liściem pokrzywy i mniszkiem lekarskim. irving stworzył sea detox właśnie po to, aby wspomagać oczyszczenie organizmu. Albo zafundować sobie taki wstęp do odchudzania.
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A ja kocham herbatę pod każda możliwą postacią :) Zresztą to taki napój który daje człowiekowi chwilę odprężenia :) Polecam poczytać sobie więcej o nim chociażby tutaj http://klub.dilmah.pl/blog/2011/05/23/cejlon-kraina-nie-tylko-herbaty/ :)
 

KibaM

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Zioomal, czy 3 filiżanki to nie za dużo? Ktoś kiedyś mówił mi, że 2 to max.


Też uwielbiam herbatę. Mój faworyt to właśnie zielona herbata. Oprócz tego, że jest smaczna, to jeszcze działa odchudzającą i spowalnia proces starzenia. :sexy:
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Jakieś ograniczenia co do zielonej herbaty? Hm.. nie słyszałam. Ja jak piję to zalewam sobie kubas 400ml 2-3x więc wypijam co najmniej 800ml jednego dnia XD
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Nie, nie jest za dużo, właśnie powinno się pić od 3 wzwyż, ale ja nie mam tyle czasu żeby zaparzać i latać co chwilę do toalety, więc piję rano przed szkołą, po obiedzie i wieczorem.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ja zieloną parzę w czajniczku, bo ogólnie pijam mocną herbatę. W innym razie nie dałoby się jej wypić, bo "spuchnięte" listki niekiedy zajmują mi cała filiżankę :D
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Ja zieloną parzę w czajniczku, bo ogólnie pijam mocną herbatę. W innym razie nie dałoby się jej wypić, bo "spuchnięte" listki niekiedy zajmują mi cała filiżankę :D

niezdrowo jest tak długo parzyć zielona herbate ;) max 5minut i przelewamy do filzanki bez listków :p
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
I tak robię. Nie trzymam zaparzonej herbaty za długo, bo robi się zbyt gorzka. Poza tym, nie ma to jak świeżo zaparzona. A co do "zdrowotności" - co nam dzisiaj nie szkodzi... ;)
 

pyszczeq1

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja tam bez zielonej herbaty żyć nie mogę. Codziennie wypijam przynajmniej 2 filiżanki. Czuję się po niej świetnie. Jak czyta się o właściwościach zielonej herbaty to, aż wierzyć się nie chce, ale sama nauka to potwierdza. Zielona herbata potrafi obniżyć ciśnienie krwi, neutralizuje wolne rodniki, działa odchudzająco i przeciwrakowo. Dzięki regularnemu spożywaniu zielonej herbaty organizm produkuje więcej energii z tłuszczu, dlatego zaleca się picie zielonej herbaty po tłustych posiłkach. Dodatkowo zielona herbata zapobiega odkładaniu się cholesterolu.

Same pozytywy. Co prawda bardziej jesteśmy smakowo przyzwyczajeni do herbaty czarnej, jednak czarna ma tylko garstkę właściwości zielonej herbaty.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
napojów nie zdarzyło mi się pić, wolę standardową zieloną fusiarę... ale dla odmiany zainwestowałam w kapsułki slimgreen - mają zieloną kawę i herbatę w składzie. jako suplement diety dobra rzecz, no i teraz w promocji gratis dostaje się kosmetyczkę :)
 

filipgaj

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Moja mama i siostra piją bardzo dużo różnych rodzajów herbat, także co nieco mogę o nich powiedzieć. Zielona herbata na pewno jest zdrowa. U mnie problem w tym, że zwyczajnie mi nie smakuje. A jeśli coś mi nie smakuje to nie widzę sensu, żeby się zmuszać do picia takiej herbaty tylko dlatego że jest "zdrowa' ;).

Troszkę inaczej sprawa ma się z herbatą miętową. W domowym ogródku co roku hodujemy i suszymy mięte. Tak jak wspomniana zielona herbata, ta również ma walory zdrowotne. Mi osobiście ona smakuje. Często dodaje po prostu 3-4 listki do zwykłej herbaty z torebki, a niekiedy np. podczas choroby piję samą mięte. Nie tylko rozgrzewa organizm, ale także, jeśli się wymiotuje nie jest to tak przykre, ponieważ czuję się tylko i wyłącznie przyjemną mięte ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja zieloną herbatę piję od 4 lat. nie umiem bez niej żyć, czasami z braku jej wypiję już inną.
Tylko czasami szlag mnie trafia jak idę do supermarketu a tam zielona z pigwa, zielona z cytryną , zielona w torebkach, taka, owaka a zwykłej liściastej nie mogę się doszukać.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Najpyszniejsza herbata, jaka kiedykolwiek powstała. Koniecznie z jakimś dodatkiem, np.: z truskawką, pomarańczą, bądź cytryną. Takie są najlepsze imo.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No i kupiłam sobie NANTES AQUA + ekstrakt z zielonej herbaty, zresztą polecana przez wiele osób. Zobaczymy jakie będzie jej dobroczynne działanie ;)))
 
Do góry