Zdjęcia do oceny

Freelicence

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, wrzucam kilka swoich fot do oceny :)
Pozdrawiam mi mam nadzieję, że komuś się spodobają.
Pozdrawiam


1.jpg
2.jpg

4.jpg
3.jpg
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
I chcesz mi powiedzieć ,że na wszystkich tych zdjęciach jest jedna osoba czyli Ty?... jeśli nie to znaczy ,że fotografujesz i nie wiem czy modelki wyraziły zgode na rozpowszechnianie tych zdjęć :)

Jeśli mam oceniać urode - to 9,5 dla pani z bląd włosami :p (dychy nie dam bo ideałów podobno nie ma)
Jeśli mam oceniać fotografie -1,2 słabe,3 ujdzie szału nie ma,4 dobre choć moim zdaniem kadr troszkę zły,kolory i światło ok :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
pozwolę sobie ocenić poprzedni komentarz ;). Z ocen w rodzaju "słabe" albo "kadr troszkę zły" dla ich autorki raczej nic nie wynika.<p>Warto napisać co konkretnie warto Twoim zdaniem zmienić i zarazem uzasadnić dlaczego. Co to jest zły kolor też warto wyjaśni%
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Co mam esej napisać? autorka pewnie wie co miałem na myśli

1.Jeśli to ma być portret to źle wykadrowałaś/eś zdjęcie (nie ucina się uszu zostawia się troche tła)
2.Białe tło... chyba najgorsze co można zrobić z portretem to ubrać dziewczyne w te same kolory co tło (tyczy się też 3 zdjęcia),powinno się zgrywać kolory pasujące do siebie ,ale nie jednakowe
4.to jak wcześniej wspomniałem dobrze wykonane raczej nie ma się do czego przyczepić (choćpewnie inaczej bym to skadrował)

Jeśli używasz photoshopa do korekcji kolorów to staraj się dostosowywać kolory pastelowe (bardzo fajnie wyglądają) oraz używaj (o czym pewnie już wiesz kolorów selektywnych,kontrastu,ekspozycji)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie oceniam urody modelek. Podobnie jak mój przedmówca mam zastrzeżenia do kadru. Zawsze mi czegoś brakuje - tu stóp, tam czubka głowy.
W ostatnim zdjęciu podoba mi się gra światła ( operowanie nim). W drugim i trzecim z kolei zmieniłabym tło. Pierwsze niedopracowane nie tylko pod względem kadru. Zastanawiam się, co autor miał na myśli.

Gdyby nie ten brak niższych partii ciała w ostatnim zdjęciu byłoby naprawdę niezłe. A tak jest ucięte ( skrócone) i traci w odbiorze.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
mi na drugim zdjęciu lekko przeszkadza ucięta stopa...i to tyle, do czego można się przyczepić. Pierwsze zdjęcie jest skadrowane rewelacyjnie...nie jest to zdjęcie do paszportu, więc nie ma powodu kadrować w sposób rzemieślniczy. Fotografia artystyczna rządzi się innymi prawami. Gdyby pokazać całą twarz, byłaby chyba normalna fota, a pewnie autor nie miał ochoty na normalne zdjęcie.
Zaskoczyło mnie w komentarzu Thisisghame, że trzeba zostawić więcej tła...że nie ucina się...uczyłem się....przepraszam uczę się od chyba 15 lat fotografowania i jak do tej pory tego nie słyszałem. A nawet jeśli jest gdzieś taka zasada, to przecież do niemalże znudzenia, powtarza się, że zasady trzeba łamać.
A kadrowanie zdjęcia 3 i 4...no tak się fotografuje....przy czym 3 to chyba typowy przykład kadru amerykańskiego. Rzadko kiedy na zdjęciach pokazuje się całą sylwetkę.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
To jeszcze w temacie kadrowania portretów, jedno moje zdjęcie mocno pocięte. Dawno temu postanowiłem nie robić normalnych zdjęć...niestety, konsekwentny nie jestem80 karolina male.jpg
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
normalne to takie...poprawne...niewyszukane...takie jakie zrobiłaby większość...Zdjęcia na mojej stronie http://zasina.art.pl/ często są celowo nieostre...czasami skomponowane wbrew przyjętym normom...Szukam sposobów, by fotografować "inaczej"
Autor zaprezentowanych portretów chyba miał podobny zamiar w przypadku tego pierwszego
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
normalne to takie...poprawne...niewyszukane...takie jakie zrobiłaby większość...Zdjęcia na mojej stronie http://zasina.art.pl/ często są celowo nieostre...czasami skomponowane wbrew przyjętym normom...Szukam sposobów, by fotografować "inaczej"
Autor zaprezentowanych portretów chyba miał podobny zamiar w przypadku tego pierwszego

Dla mnie każde zdjęcie jest normalne, ale wykonane inną techniką, odmienną tematyką. Zdjęcia, o których Ty piszesz, nazywając je normalnymi u mnie byłyby określane mianem standardowych. Zaraz sobie pooglądam to, co oferujesz. Uwielbiam fotografię, zwłaszcza artystyczną.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Może zamiast kombinować 10 tysiącami technik znajdź taką,w której będziesz czuł się dobrze i dopracuj to do perfekcji.Każdy artysta czy to w muzyce,sztuce czy tańcu ma SW&Oacute;J WŁASNY STYL ,który dopracowuje do perfekcji i jest jego znakiem rozpoznawczym.

Co do kadru z tego co się uczyłem grafiki i fotografii to praktycznie zawsze zostawia się troche wolnego tła po lewej bądź prawej stronie

Ostatni kadr dobry,ale brakuje mi tylko zostawienia koloru oczu (delikatnie zmniejszyć krycie koloru) i byłaby bajka :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Dla mnie każde zdjęcie jest normalne, ale wykonane inną techniką, odmienną tematyką. Zdjęcia, o których Ty piszesz, nazywając je normalnymi u mnie byłyby określane mianem standardowych. Zaraz sobie pooglądam to, co oferujesz. Uwielbiam fotografię, zwłaszcza artystyczną.


jak zwał tak zwał...natomiast nie wiem czy moje zdjęcia są artystyczne. Uczyłem się i nadal uczę od artystów...Ile się nauczyłem, to już nie ja będę oceniał.

Może zamiast kombinować 10 tysiącami technik znajdź taką,w której będziesz czuł się dobrze i dopracuj to do perfekcji.Każdy artysta czy to w muzyce,sztuce czy tańcu ma SW&Oacute;J WŁASNY STYL ,który dopracowuje do perfekcji i jest jego znakiem rozpoznawczym.

Co do kadru z tego co się uczyłem grafiki i fotografii to praktycznie zawsze zostawia się troche wolnego tła po lewej bądź prawej stronie

Ostatni kadr dobry,ale brakuje mi tylko zostawienia koloru oczu (delikatnie zmniejszyć krycie koloru) i byłaby bajka :)

no tak, uczy się różnych rzeczy, ale zarazem często słyszymy, że zasady należy łamać.
uważam, że jeśli zdjęcie jest ciekawe to jest ok (a dotyczy to zwłaszcza zdjęcia 1 i 4)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
oglądałem zdjęcia na jakimś portalu i zobaczyłem to zdjęcie, mojej ulubionej autorki
http://www.digart.pl/obserwowane/praca/7355976/K.html#.UQwhifKtkw8

też jest białe na białym i mamy moim zdaniem bardzo dobry portret
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Jest białe na białym, ale od razu rzuca się w oczy, że tak powiem "obiekt". W zdjęciu, które omawiamy jest modelka trochę zamazana, jakby wchłonęło ją tło. Czyli trzeba jak dla mnie popracować nad kontrastem, by uwypuklić, to, co ważne. Chyba, ze ma być to zagadka typu - co autor ma na myśli, albo ile widzisz postaci czy ewentualnie, gdzie ukrywa się postać etc.

Nie jestem fotografem artystą, raczej pasjonatką fotografii. Uwielbiam się uczyć, oglądać i podziwiać, a także wystawiać swoje pstryki po uprzednim sprawdzeniu przez osoby kompetentne. Nie mam zamiaru się wymądrzać, ani oponować, że to co mówię jest święte. Ale jakieś tam wyobrażenie i zdanie w tym zakresie posiadam :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
a mi się podoba, tylko uroda pani na pierwszym zdjęciu mnie strasznie irytuje.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
całkiem niezły początek :) możnaby popracować bardziej nad pozycjami modelek, bo te wyglądają dosyć sztywno... światło, kolorki - dla mnie super :) oby tak dalej!
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
całkiem niezły początek :) możnaby popracować bardziej nad pozycjami modelek, bo te wyglądają dosyć sztywno... światło, kolorki - dla mnie super :) oby tak dalej!


te zdjęcia nie sprawiają wrażenia jakby robił je ktoś początkujacy. Mamy tu foty fotografa, który wie czego chce...i doskonale radzi sobie z obróbką i ustawieniem świateł
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
.Ile się nauczyłem, to już nie ja będę oceniał.

Ale kiedy pojawiają się oceny innych, to odbieram Twoje wypowiedzi jako poniekąd oburzenie i taką małą, słowną agresję.

Tyle ilu artystów i widzów, tyle opinii. Jakże różnych. Czasami pozytywnych, a innym razem niekoniecznie.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Ale kiedy pojawiają się oceny innych, to odbieram Twoje wypowiedzi jako poniekąd oburzenie i taką małą, słowną agresję.

Tyle ilu artystów i widzów, tyle opinii. Jakże różnych. Czasami pozytywnych, a innym razem niekoniecznie.

No chyba tak nie jest. Zdarzało się, że jechałem do jakiegoś fotografika ze stosem swoich zdjęć i godzinami słuchałem jakie robię błedy. Jechałem z pełną świadomością, że tak będzie. Pokazuję swoje zdjęcia na różnych portalach i czasami pojawiają się cenne sugestie, z których korzystam.
Natomiast gotuje się we mnie, kiedy przy zdjęciach swoich i innych fotografów czytam, że zdjęcie kiepskie, nieprzemyślane, kiepskie kolory....Przecież z tego zupełnie nic a nic nie wynika. Co to znaczy kiepskie kolory? Za dużo jakiegoś koloru? czy za mało? Którego dokładnie? A co to znaczy, że zdjęcie kiepskie? Z takich komentarzy nic nie wynika, więc pewnie czuć w moich komentarzach, że we mnie się gotuje.
A jeszcze inna sprawa, to próby cofania ludzi, którzy fotografują od lat do ich początków. Zaczyna się od tego, że wychodzimy do ogrodu i pstrykamy kwiatka. Zdjęcie kolorowe i ostre więc jest super. Ale człowiek się rozwija, przestaje go zadowalać pstrykanie kwiatków i wtedy okazuje się, że inni próbuja go cofać do początków.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
No chyba tak nie jest. Zdarzało się, że jechałem do jakiegoś fotografika ze stosem swoich zdjęć i godzinami słuchałem jakie robię błedy. Jechałem z pełną świadomością, że tak będzie. Pokazuję swoje zdjęcia na różnych portalach i czasami pojawiają się cenne sugestie, z których korzystam.
Natomiast gotuje się we mnie, kiedy przy zdjęciach swoich i innych fotografów czytam, że zdjęcie kiepskie, nieprzemyślane, kiepskie kolory....Przecież z tego zupełnie nic a nic nie wynika. Co to znaczy kiepskie kolory? Za dużo jakiegoś koloru? czy za mało? Którego dokładnie? A co to znaczy, że zdjęcie kiepskie? Z takich komentarzy nic nie wynika, więc pewnie czuć w moich komentarzach, że we mnie się gotuje.
A jeszcze inna sprawa, to próby cofania ludzi, którzy fotografują od lat do ich początków. Zaczyna się od tego, że wychodzimy do ogrodu i pstrykamy kwiatka. Zdjęcie kolorowe i ostre więc jest super. Ale człowiek się rozwija, przestaje go zadowalać pstrykanie kwiatków i wtedy okazuje się, że inni próbuja go cofać do początków.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i po Twoim wyjaśnieniu wiem, że może się co nieco zagotować. Dla mnie jednak nawet tekst w moją stronę : "coś mi tło nie pasuje" jest znakiem, że odbiorca nie widzi tego, co chcę ukazać, czyli trzeba poprawić. No chyba, że przyjmuję, iż fotka ma być dla konkretnego widza i przysłowiowy Kowalski mnie nie interesuje. Ale to z kolei gryzie się z moim nastawieniem. Zależy mi nawet na opinii takich Kowalskich i Nowaków. ;)

Wstawisz jeszcze jakieś fotki ? Np. architekturę ?
 
Do góry