Zatrzymaj Się I Spójrz Jaki Ten Świat Piękny Jest!

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
"...Poczułem magie wolnosci, na uszach słuchwaki przedemną wielkie miasto, nieokiełznane połacie betonowej krainy znikającej na horyzoncie, poczuem wielkie podniecenie, i siłe którą czuje się będąc wolnym, miałem ochotę skoczyc z okna i pobiec prze siebie, poczuć wiatr, spaliny i ogrom świata..."

Życie nie jest piękne. W życiu piękne są tylko chwile i dla tego czasem warto żyć :przewraca:

W życiu podobają mi się właśnie chwile dzięki którym czasem czuję się szczęśliwa jak nigdy! Czuję wielkie podniecenie, i siłę którą czuje się będąc wolnym:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
1. Czy życie jest piękne?
Nie mamy punktu odniesienia. Niektórzy wmawiają sobie, że mus być piękne, gdyż najprawdopodobniej to nasze jedyne życie(pozagrobowe to już inna bajka). Ciężko, powiedzieć: "tak jest piękne", albo "zdecydowanie okropne!". Ameryki nie odkryję twierdząc, że musimy szukać szczęścia w tym co jest nam dane.

2. Jak było kiedyś?
Mamy relacje starszych osób, zapiski z historii. Nie możemy jednak żyjąc wnikliwie porównać sobie bezpośrednio jak niegdyś się zyło, a jak jest teraz. Każda era, epoka miała wady i zalety. Mentalność społeczeństwa zmienia się pod wpływem różnych czynników takich jak industrializacja czy rozwój techniki, warunków życia. Co z tego jednak kiedy wygląda na to, że np. poziom głupoty pozostaje taki sam? Ludność potrafi być równie ociemniała co w średniowieczu.
 

Kordian1988

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Oświęcim
Co jest piękne, a co nie to tylko subiektywny obraz, jednak osobiście uważam, że wszystko jest piękne, a najbardziej walka jaką wkłada człowiek w swoim życiu. Wszystkie wzloty i upadki. "Rodzimy się po to, aby nauczyć się wstawać". Wielki szacunek mam dla ludzi którzy się nie poddają, nawet przy najcięższych próbach. (śmierć kogoś z rodziny itp.) W takich sytuacjach ludzie dość często obwiniają Boga, los lub cokolwiek innego. Osobiście uważam, że człowiek sam dla siebie jest kowalem własnego losu. "Popełniaj błędy i naprawiaj je, gdy dotkniesz dna odbijaj się", te słowa idealnie opisują moje podejście do życia oraz postawę która jest godna uwagi. Piękne jest wszystko co wyzwala w człowieku pozytywne emocje związane z danym event'em.
 

Gin

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Taaa, patrzę się...w TV się patrzę, odwiedzam www.tvn24.pl, codziennie obserwuję próżne laleczki, facetów szukających panienek na jedną noc, multum śmieci za oknem (niby sprzątam, a jednak są!), quasi-autostrady, quasi-rząd, niby-piłkarzy i niby-kibiców, niby-piękny kraj, a jednak wyć mi się chcę jak o nim myślę. Żyjecie w tym samym świecie?
 

Kordian1988

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Oświęcim
Wiesz, ja ciągle żyję w zupełnie innym świecie :) Wszystko zależy od tego jakie posiadam przekonania. Jeżeli uważam, że świat jest niesamowity to wszędzie widzę tego przejawy. Jeżeli uważam, że jest nieuczciwy to również to widzę. To w jakim "świecie" żyjesz zależy tylko od Ciebie.
 

Gin

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
To wszystko zależy od faktów, od tego co daje mi podstawy do takich a nie innych twierdzeń, a te są niezbyt optymistyczne. Choćbym chciała zobaczyć świat w innych kolorach niż czerń :lol: , to realia mi na to nie pozwalają.

Czekam na coś, co da mi możliwość wiary w wielobarwność świata.:)
 

Dżordanek_Aguś

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
BYDGOSZCZ
Ja bardzo kocham życie, może nie życie, ale świat, który mnie otacza- gdy np jadę autobusem do pracy, zapowiadają w radiu deszcz, a za oknem co widzę?Ogromne, złote Słońce, które grzeje mi twarz swoimi promieniami :) Albo latem, w nocy, kiedy wyciągasz stary koc, rozkładasz się na trawie i patrzysz w gwiazdy:) Wtedy zdajesz sobie sprawe z tego, jak jesteś malutki- taki niepozorny człowieczek, pośród ogromu zła, nienawiści, żądzy pieniądza i władzy. Myślisz, że nie możesz nic z tym zrobić? Mylisz się. Opowiem Ci pewna historyjkę: *pewnego razu pan X poszedł na spacer na plażę i zobaczył pana Y, który chodził wzdłuż plaży i co chwilę schylał się, podnosił coś i wrzucał do wody.Zaciekawiony pan X podszedł bliżej i okazało się, że pan Y wrzuca do morza rozgwiazdy, które po przypływie dostały sie na brzeg. Pan X rozbawiony mówi do pana Y: "Człowieku, ty myślisz, że zdołasz uratować te wszystkie rozgwiazdy?Jest ich tu tysiące, to, że uratujesz te kilka rozgwiazd, nie ma znaczenia dla nikogo!" A pan Y wziął kolejną rozgwiazdę, wrzucił do morza i powiedział "Dla niej ma to znaczenie" *
To jest fajna, motywująca historia dla tych, którzy chcieliby coś zmienić w otaczającym nas świecie. Po co marnować czas na narzekanie "ojeju, bo świat jest pełen nienawiści, wkoło tylko mrok" itp? Nie lepiej zacząć coś robić, żeby rozwiać ten mrok? Naprawdę to, że dziś pomożecie starszej pani nieść zakupy, albo staniecie w obronie słabszego ma znaczenie- dla nich właśnie :) Wtedy uczynicie świat jeszcze piękniejszym:) Pomyślcie o tym... POZDRAWIAM
 

Irjia

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
gdzies w kosmosie
Napiekniejsze jest to że Ty decydujesz o tym kim jestes jakim sie stajesz.Jeśli tylko bardzo pragniesz to Twoje zycie moze byc pełne miłości zrozumienia i to jest piekne,a brzydkie jest to,że niekazdy potrafi korzystac z daru jakim jest zycie...niestety
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Chyba ze przyjdzie socjalista i powie ze to on wie co dla ciebie dobre...
 

scaline

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Usiądź w parku, nad stawem, pod drzewem, popatrz na niebo, na trawę, na beztroskie życie innych stworzeń i zastanów się nad tym wszystkim głęboko, wysuń refleksje z tego... odrazu się przekonasz jakie to piękne wszystko...


PIEKNE JEST WSZYSTKO - racja. Tylko jak glowa pelna zmartwien to ciezko to piekno dostrzec...
 

murderdoll

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2006
Posty
588
Punkty reakcji
0
Miasto
z łona matki
Życie samo w sobie nie jest piękne. Ludzie też, ani ich zachowanie. (piekni tj. nie fizycznie, tylko tak wewnętrznie. od środka.) Ludzie i ogólnie, życie jest dobijające, beznadziejne i pozbawione większego sensu, chyba że przedłużenie gatunku. Każdy kiedyś przeminie, zginie bezpowrotnie i nikt nie będzie o nim pamiętał. pff

Piękny jest tylko świat otaczający nas. Natura. Przyroda. Jakieś chwile, bardzo ulotne. Kurde czasem jak się tonie w tym morzu szarej, ponurej rzeczywistości, bezsensownej wegetacji, można dojrzeć coś co jest piekne, co nas wzruszy, poruszy, wzbudzi jakiekolwiek pozytywne emocje. Ojeju ale ja pieprze od rzeczy już chyba : p W każdym razie chodzi mi o to, że czasem jakiś zachód, czy wschód słońca, burza, las, zwierzęta, śpiew ptaków powoduje u mnie uśmiech na twarzy i myśl "świat jest jednak piekny" i od razu nastrój jakoś się poprawia.
Ostatnio tak miałam, wracałam z wośp. Wysiadam z autobusu, godzina ok. 23.00. Gęsta jak mleko mgła. I tak przeszłam z 200 metrów w strone domu. Nagle stanęłam w miejscu, rozejrzałam się dookoła. Widoczność jakieś 2-3 metry :p Zimno jak nie wiem, wokół ta mgła, zarysy drzew, na niebie gwiazdy. Cisza. Żadnego człowieka. Żadnego samochodu. Poezja. Tak stałam i chłonęłam to wszystko.

Dobra kończe bo się rozpisałam, wybaczcie :p O ile komuś będzie się chciało to przeczytać.. : p
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Tak ,świat jest piekny tylko ludzie tak jakos jak zwierzomaszyny ?
Gdzie jest człowiek?

Swiat jest piekny tylko ,ze powódz ,susza
tsunami wichry bo Matka Natura traci cierpliwosc .
A jednak człowiek szuka człowieka i potrzebuje ramienia by dalej by razem
A człowiek człowiekowi wilkiem i nie wiesz i masz obawy
Czymże jest człowiek ?
czy ozdoba tego świata ?
A swiat ,czy to pole bitwy ?
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Piekne jest to że wszystko jest po:cenzura:ane, zniszczone, tyle nienawiści, zazdrości i zdrady, brudu syfu i ignorancji a nadal żyjemy a o zgrozo niektorzy potrafia kochac np. JA. i to kochac naprawde szczerze.

Czyż to nie jest piękne? to jest cudowne. Piekne jest dlatego ,że mogę smiać się z siebie i z innych idiotów.

To jest chyba najpiękniejsze ,że i tak ten syf szlag trafi pod nawałami syfu.

I taką optymistyczną nutką zakończe. the end
 

dziwaczekiwaczek

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Hmm...Poczytajcie moją historie która dla jednych może wydać się wzruszająca , straszna , śmieszna albo naiwna . Ale mnie to bolało...http://tnij.org/mojahistoria
 
Do góry