Zaparcia u 2-latka

Maja01

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mój syn ma często zaparcia przez nietolerancję pokarmową. Jak bezpiecznie się można pozbyć zaparcia u małego dziecka? Nie chcę podawać środków na przeczyszczenie, bo to raczej dziecku nie służy. Proszę pomóżcie !!!
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Sok z owoców które potrafią popędzić, czyli sok z grejfruta przykładowo. Kolejna sprawa to żywność czyszcząca, bardzo często wystarczy chleb wielozaiarnisty. Człowieka żołądek nie trawi takowych jak jakiekolwiek pestki i wydala je w całości. Pół paczki słonecznika potrafi wyczyścić kichy na amen. Dodatkowo, człowiek nie trawi także maku a ten czyści ścianki jelit jak papier szlifierny. Jest jeszcze jedna rzecz, czyli malec Twój za mało pije wody. Zrezygnuj także z dań dla dziecka mających w składzie mąkę jako zagęstnik (sosy). Gorszego kleju na świecie nie ma jak i też ziemniaków i makaronu. W miejsce makaronów i ziemniaków wstaw ryż i kaszę. Sama zobaczysz jak szybko malec pozbędzie się problemów. No i czekoladki kochana, czekoladki. Identycznie zapychają człowieka jak mąka zwłaszcza pseudo czekoladki w których więcej chemii i cukru jak kakao.
 

Kasia89

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wypróbuj czopki Evaqu bambini, ja je podaję córce, bo ma często zaparcia związane z nietolerancją pokarmową. Długie zaparcia są niebezpieczne dla dziecka. Te czopeczki działają bardzo szybko, po kilkunastu minutach jest kupa, przy długim zaparciu trzeba podać czopek jeszcze raz, aby dziecko całkiem się wypróżniło.
 

Maja01

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
6
Punkty reakcji
0
Hek Kasia89, chciałam Ci powiedzieć że udało mi się pomóc dziecku, stosuję czopki o których piszesz.
 
Do góry