Zaparcia u 2-latka

Maja01

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
8
Punkty reakcji
0
Mój syn ma często zaparcia przez nietolerancję pokarmową. Jak bezpiecznie się można pozbyć zaparcia u małego dziecka? Nie chcę podawać środków na przeczyszczenie, bo to raczej dziecku nie służy. Proszę pomóżcie !!!
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Sok z owoców które potrafią popędzić, czyli sok z grejfruta przykładowo. Kolejna sprawa to żywność czyszcząca, bardzo często wystarczy chleb wielozaiarnisty. Człowieka żołądek nie trawi takowych jak jakiekolwiek pestki i wydala je w całości. Pół paczki słonecznika potrafi wyczyścić kichy na amen. Dodatkowo, człowiek nie trawi także maku a ten czyści ścianki jelit jak papier szlifierny. Jest jeszcze jedna rzecz, czyli malec Twój za mało pije wody. Zrezygnuj także z dań dla dziecka mających w składzie mąkę jako zagęstnik (sosy). Gorszego kleju na świecie nie ma jak i też ziemniaków i makaronu. W miejsce makaronów i ziemniaków wstaw ryż i kaszę. Sama zobaczysz jak szybko malec pozbędzie się problemów. No i czekoladki kochana, czekoladki. Identycznie zapychają człowieka jak mąka zwłaszcza pseudo czekoladki w których więcej chemii i cukru jak kakao.
 

Kasia89

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wypróbuj czopki Evaqu bambini, ja je podaję córce, bo ma często zaparcia związane z nietolerancją pokarmową. Długie zaparcia są niebezpieczne dla dziecka. Te czopeczki działają bardzo szybko, po kilkunastu minutach jest kupa, przy długim zaparciu trzeba podać czopek jeszcze raz, aby dziecko całkiem się wypróżniło.
 

Maja01

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hek Kasia89, chciałam Ci powiedzieć że udało mi się pomóc dziecku, stosuję czopki o których piszesz.
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Z naturalnych sposobów to u nas sprawdza się owsianka na śniadanie, z otrębami i suszonymi śliwkami, dzieci też jedzą no i ograniczenie słodyczy.
To działa w domu ale problem pojawia się na wakacjach, kiedy zmienia się dieta, jemy więcej słodkości i tych niezdrowych rzeczy:)Właśnie szczególnie córka ma problemy i wtedy faktycznie wspomniane tu czopki szybko i delikatnie rozwiązują problem, chyba w najbardziej naturalny sposób, bez przeczyszczania.
 

Agata_Ka

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mojemu dziecku podaję czopki, są bezpieczne dla zdrowia, na pewno nie zaszkodzą a tylko pomogą.
 

Weronika_000

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2020
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wypróbuj czopki Evaqu bambini, ja je podaję córce, bo ma często zaparcia związane z nietolerancją pokarmową. Długie zaparcia są niebezpieczne dla dziecka. Te czopeczki działają bardzo szybko, po kilkunastu minutach jest kupa, przy długim zaparciu trzeba podać czopek jeszcze raz, aby dziecko całkiem się wypróżniło.
Te czopki są super, chociaż dzieci nie lubią czopków, to przy zaparciu warto podać, bo to całkowicie bezpieczny środek.
 

RomaK

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2021
Posty
7
Punkty reakcji
0
Te czopki są super, chociaż dzieci nie lubią czopków, to przy zaparciu warto podać, bo to całkowicie bezpieczny środek.
Moje dziecko było ciut starsze gdy borykaliśmy się z zaparciami. Mały o dziwo pozwolił sobie aplikować te czopki. Tzn był mały problem za pierwszym razem, ale potem już chyba wiedział, że mu pomogą. Stosowaliśmy sporadycznie gdy była taka potrzeba.
 

Agata_Ka

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Małemu dziecko łatwo można zaaplikować czopek, warto go wybrać, bo nie ma skutków ubocznych, wywołuje jedyniie naturalne wypróżniienie, bez przeczyszczennia.
 
Do góry