Żałoba narodowa

Status
Zamknięty.

Tyna ;)

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Rydzykland
Znowu zaczyna się: "Codziennie ginie więcej osób", do jasnej ciasnej tam nie zginęli normalni szarzy ludzie, lecz elita lotnictwa!!. I niech mi nikt tu zarzutów "kazdy jest równy" nie robi. Wyszkolenie tych ludzi kosztowało nasze państwo miliony złotych, byli specjalistami, których wiedzę również przeliczyć można na miliony złotych, zastąpienie ich ponownie pochłonie miliony to jest katastrofalna przepaść pomiędzy mną czy innymi na tym forum, a nimi-ofiarami wypadku.
Nie zgadzam się.
ja rozumiem - ludzie wykształceni, bardzo ważni dla kraju itd.
Ale gdy umrze jakiś wybitny lekarz, który poświęcił się na leczenie ludzi, który też niemało włożył w to wykształcenie i Polska traci taką osobę, to nikt nie ogłasza żałoby.
Śmierć każdego człowieka jest równie ważna.


Po za tym ofiary wypadków są niewinni, teraz wiara rozbuchuje na ten temat, jakby ci ludzie byli winni temu, że zginęli :mruga:
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Otóż tu jest ta idiotyczna wypowiedź, do której odnosi się moja uwaga o stopniach wojskowych.
Co do wojny. Zauważ, że było to w formie "przypuszczenia", w czasie przyszłym. Drobna różnica.

Cóż. Grzecznie przyznałem, że może w tych słowach nieco przesadziłem. Ale ty dziewczynko chyba nie wiesz z jakich ludzi składa się większość armii, niezależnie od kraju dla którego walczą. Z mojego otoczenia znam 5 osób które pojechały do Iraku. W tym jest jeden kumpel z mojego podwórka - nawet bystry, miły gość. Pozostała czwórka to ludzie bez perspektyw na życie, którzy z braku jakiejkolwiek drogi życiowej którą mogliby obrać, odstawili w końcu tanie wina i ruszyli '' ratować świat ''. Na podobnej podstawie na jakiej przeprowadzane są badania statystyczne mogę przypuszczać, że jest tam takich osób więcej. To, że ktoś jest żołnierzem nie znaczy od razu, że jest jakąś matką Teresą w mundurze. Nie masz pojęcia nawet kim u licha byli ludzie którzy zginęli w ostatniej katastrofie. Nie twierdzę, że zmarli żołnierze nie zasługują na szacunek, ale zanim ktoś ogłosi żałobę na skalę narodową wolałbym wiedzieć przynajmniej dla kogo.

Nie zrozumiałeś mojego wywodu odnośnie show? Ano, nie potrafię go inaczej wyjaśnić, jak na przykładzie tej dyskusji. To nie jest palący problem, za to robimy go wielką aferą.

Nazwałem go idiotyzmem. Nie ma to nic wspólnego z niezrozumieniem.

Miłego dnia. BB)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Może byście skończyli się kłócić??? Oni zginęli i nic już nie zmieni biegu wydarzeń.
W tematach o naszym prezydencie zawsze jest zadyma.
Żałoba narodowa nic już nie da.
Tak jak wspomniałam wcześniej- minuta ciszy dzień po katastrofie wystarczyłaby.
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Hm. To dziewczynko to do mnie? wybacz, ale akurat nie trafiłeś.

Teraz to nie rozumiem co chcesz udowodnić? Bo już się mieszam. Czy żołnierze są "nieudacznikami", czy żałona narodowa nie jest potrzebna. Bo jedno się nijak ma do drugiego.

Chciałeś ich znać? Nie trudno poszukać informacji. Jakbyś nie wiedział, nazwiska i stopnie były odczytywane w telewizji, prasie i radiu.
Banda nieudaczników, bez pomysłu na życie mówisz...
Już to raz nazwałem idiotyzmem, nie będę się powtarzał.
I ja się nie kłócę.

Nudny ten temat się robi. Ty Pył też.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Hm. To dziewczynko to do mnie? wybacz, ale akurat nie trafiłeś.

Wybacz. Mój błąd.

Teraz to nie rozumiem co chcesz udowodnić? Bo już się mieszam. Czy żołnierze są "nieudacznikami", czy żałona narodowa nie jest potrzebna. Bo jedno się nijak ma do drugiego.

To ty robisz z tego mentlik. Chodzi mi o to, że nie każdy żołnierz jest wielkim człowiekiem. A w przypadku gdy nie wiem nic o zmarłym prócz tego, że nosił mundur to ja jako obywatel nie mogę utożsamić się w żaden sposób z taką żałobą.

Chciałeś ich znać? Nie trudno poszukać informacji. Jakbyś nie wiedział, nazwiska i stopnie były odczytywane w telewizji, prasie i radiu.

Nazwiska i stopnie. No i właśnie o tym ciągle mówię. I co mam niby z tego wywnioskować ? Że był dobrym człowiekiem, bo miał na nazwisko Kowalski i nosił czysty, wyprasowany mundurek z dziubkiem? No litości.

Banda nieudaczników, bez pomysłu na życie mówisz.

Duży procent owszem. Nie wszyscy. Nie powiesz mi chyba, że armia to zbiorowisko jajogłowych bystrzaków.

Nudny ten temat się robi. Ty Pył też.

Mamy dużo więcej działów. Ten jest jednym z nielicznych w których można ustrzec się przed urazem psychicznym, lub zwątpieniem w bystrość ludzkiego umysłu. Jeśli jednak cię to nie przeraża możesz iść pogadać o psach które widzą duchy, lub czerwonych plamkach na genitaliach. Powodzenia. BB)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jeśli żałobę ogłasza się zbyt często, z nieadekwatnych przyczyn traci ona swoją powagę, znaczenie. Tak było teraz z samolotem wojskowym czy z tą nieszczęsną pielgrzymką. Osobiście-irytuje mnie, jak prezydent ma ustalać kiedy "kraj jest pogrążony w zadumie", a kiedy nie. Połowa z tego jest na pokaz, a w praktyce i tak każdy przeżywa te wydarzenia na swój sposób. Oczywista sprawa, że szkoda ofiar i ich rodzin. Wsparcie dla osób, którzy stracili swoich bliskich jest wręcz obligatoryjna. Nie trzeba jednak robić z tego wielkiego halo.
 

Irjia

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
gdzies w kosmosie
Gdzies ktos juz powiedział ze jaki z tego wzsytkiego morał??-najlepiej umierać w grupie bo wtedy rodziny dostaną duże odszkodowania,psychologów itd. a jak panX umrze na drodze krajowej nrY to nikt o tym nie bedzie wiedział tylko Ci którym na nim zależało...:(
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Gdzies ktos juz powiedział ze jaki z tego wzsytkiego morał??-najlepiej umierać w grupie bo wtedy rodziny dostaną duże odszkodowania,psychologów itd. a jak panX umrze na drodze krajowej nrY to nikt o tym nie bedzie wiedział tylko Ci którym na nim zależało...:(
Dokładnie ;)
Zginie 20-30osób razem w jednym miejscu i wielka tragedja
ale jeśli 20-30os w różnych częściach, tego samego kraju, to nikt nawet tego nie zauważy z rządu
 

Susan

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wg mnie zaloba narodowa to cos rownie sztucznego jak plastik. Zaloby nie mozna nazucic, z tego prostego powodu, ze ma sie ja w sercu. Wiec ci, ktorym zal tych ludzi, i bez zaloby narodowej pomodla sie za nich, zapala swieczke. A ci, ktorych to g**** obchodzi, jakos chyba do powyzszych czynnosci czarna wstazeczka na logo TVN nie zmusi. Smierc to przecierz cos naturalnego, na swiecie ginie miliony osob kazdego dnia, i prerzydent nie miota sie po wszystkich szpitalach. Ja osobiscie, za kazdym razem gdy ide do kosciola, modle sie za wszystkich zmarlych i kropka - czemu akurat ta smierc byla tak specjalna? Bo narobiono w okol niej duzo szumu? Bo odbyla sie w tragicznym, filmowym stylu? A co z tymi ludzmi, ktorzy codziennie gina zapomniani, w jakiejs dziurze na koncu swiata?
 

dividok

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
712
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
ja się na ten temat nie wypowiem .
o czym wy tu dyskutujecie . zginęło 20 ludzi . cały batalion . w polsce były takie dwa bataliony - a został tylko jeden !
nad czym wy się zastanawiacie ?
to wielka tragedia a wy się zastanawiacie nad tym czy powinna być tragedia ?
wy chyba nie macie sumienia .

tak samo jak sytuacja w rządzie .
zginęło 20 osób a oni wykorzystali to jako kolejny spór polityczny .
czemu prezydent dowiedział się tak późno ?
i czemu przyleciał tak późno do polski ?
a co on da ? nie będę tego komentował !

[*] [*] [*]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mialem si enie wypowiadac
powiem 1 zdanie
jak rok temu wyszlo na jaw ze policjanci robili za taksowke dla waznego urzedasa z pis to byla chryja - wyszlo ze mieli wypadek i zgineli
jak teraz
samolot wart 40 milonow $ robil za taksowke dla 20 oficerow to nikt sie nawet nie zajaknie
a to jest to samo lecz nie dla politykow i glupawych mediow
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
tak się zastanawiam czy w innych państwach jest też tyle żołób narodowych....
wie ktoś może??
 
Status
Zamknięty.
Do góry