Żałoba narodowa

Status
Zamknięty.

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Ja nie popieram żałoby narodowej, ponieważ na drogach codziennie giną polscy obywatele, w nie ktore dni pewnie więcej niż 27 osób i nikt z tego powodu nie oglasza żałoby narodowej. Dlaczego Kaczyński pojechal na miejsce wypadku? Bo wie że mogą być wcześniejsze wybory i chce zrobić dobre wrażenie na głosujących w wyborach. Po co ta żałoba? Bo Kaczyński chce zrobić dobre wrażenie na Francji i innych krajach? Za dużo w tym polityki. Czy ktoś z rządy pojechal koło Częstochowy żeby wesprzeć finansowo tych ludzi co nie mają teraz dachu nad głową?
Jak ktoś chce żałobować to proszę bardzo, nikomu nie bronię, ale ja na czarno się nie ubiorę.

Tu piszcie czy popieracie żałobę narodową bądź nie popierasz jej i dlaczego wzwiązku z wypatkiem autokaru polskich pielgrzymów we Francji? Jestem ciekawa waszych odpowiedzi.
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Po pierwsze: jesteś głu.pia, bo nawet nie potrafisz uszanować śmierci innych.
Po drugie: wynika to z tego ze nigdy nie straciłaś nikogo bliskiego in stad Twoje głupie podejście
Po trzecie: Jesli sadzisz ze śmierć 27 osób to mało.. to.. to .. brak mi słów na Ciebie
Po czwarte: To ze Kaczyński pojechał tam to chyba nie zrobił by nic złego, nie wiem czy wiesz, ale każdy przywódca kraju jeździ w miejsca takich tragicznych wypadków
Po piąte: Widocznie nie orientujesz się, rząd zobowiązał sie wspomóc ofiary kataklizmu pod Częstochową.

Masz chyba 12 lat ze nie rozumiesz powagi sytuacji.
Przykro mi, ze są tacy ludzie jak Ty ;/ ;/ ;/
 

SzitnaPanna

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
308
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraina Marzeń
Boże kochany. :/

To co piszesz to po prostu przechodzi ludzie pojęcie ! Kiedy prezydent ogłasza żałobę narodową to chyba nie bez powodu !

A w ogóle zginęło 27 osób [!] tak od razu, 23 są b. ranne, niektóre mogą nie przeżyć. Chyba nie rozumiesz nawet tego, że gdybyś ty straciła kogoś bliskiego w tak strasznym wypadku to zrozumiałabyś sytuacje.

Dorośnij proszę ... Tragedi może jest dziennie wiele, ale ta jest wyjątkowa, bo wracali ludzie wierzący, nieszczęśliwym trafem nie wrócili ...

A co do Częstochowy, o nas się nie martw, jestem Częstochowianką i skoro tu nie mieszkasz to skąd możesz do jasnej ciasnej wiedzieć czy ktoś nie pomógł tym ludzom ? Bo wiesz jeśli chodzi o moje miasto i gminy pobliskie w których stały się te tragedie to będzie wsparcie finansowe. Ale oczywiście masz dużo do gadania tak naprawdę nic nie wiedząc o sprawie.

Koniec. :/

[ * ]
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Masz chyba 12 lat ze nie rozumiesz powagi sytuacji.
ma 13 :]

Co do żałoby. Nie bedę oceniać czy słusznie czy nie. Ale co do tragedii jest ona bez wątpienia wielka. I mnie, nieczułą i zimną Severusę bardzo poruszyła. Przecież to straszne... połowa pielgrzymów nie żyje. Czy do drogiej autorki dotarło kiedyś pojęcie ŚMIERĆ? Owszem, ginie wielu ludzi, codziennie. Ale czy to znaczy, ze mamy olać taki wypadek? Nie. Nawet nie mam słów zeby powiedzieć, jak bardzo mną to ruszyło.


Edit:
Przyczepię się.
ale ta jest wyjątkowa, bo wracali ludzie wierzący
Czy to ma jakieś znaczenie czy ludzie byli wierzacy? Gdyby to był autobus pełen ateistów, czy to miałoby znaczenie? Nie. tragedia też byłaby wielka.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Dorośnij proszę ... Tragedi może jest dziennie wiele, ale ta jest wyjątkowa, bo wracali ludzie wierzący, nieszczęśliwym trafem nie wrócili ...

W twojej wypowiedzi nie zgadzam się tylko z powyższym zdaniem. Dla mnie każda tragedia jest inna, "wyjatkowa" bo zawwze gina ludzie którzy są komuś bliscy. nie ważne czy byli wierzący czy nie wierzący. Czy wracali z Lourdes czy z zakupów.... ból jest taki sam. Co do żałoby narodowej.. uważam, ze dobrze iz została ogłoszona. Dzięki temu możemy wyrazić szacunek dla poległych , poszkodowanych i ich rodzin.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
paulina26 , wybacz, że zapytam wprost : W czym przeszkadza ci ta żałoba ? Mody na sukces nie emitują ?
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
sorrka, babojago89, że żle z cytowałam twoją opinię i dodałam do tego co TY napisałaś trochę od siebie. Mam nadzieję że nie wyżwież mnie od głupich za tą pomylkę.

sorrka, babojago89, że żle z cytowałam twoją opinię i dodałam do tego co TY napisałaś trochę od siebie. Mam nadzieję że nie wyżwież mnie od głupich za tą pomylkę.
A tak wogóle do wszystkich dzięki że odpowiadacie na moje pytanie, nawet jeśli jesteście innego zdania niż ja.

Nie oglądam mody na sukces i nie wiem czy ją będą emitować przez 3 dni.Teraz muszę wyjść, dlaczego napiszę potem. Dobrze Doroti?
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Wybacz, moja wypowiedz nie była ani zabawna ani błyskotliwa. Po prostu zdziwił mnie twój stosunek do śmierci, tragedi... Czy trzydniowa żałoba narodowa to tak wiele ? Kiedy umarł papież trwała ona (chyba) około tygodnia. I wszyscy na to się godzili
 

kobieca.

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
prosto z serca.
gdyby prezydent miał ogłaszać żałobę narodową po każdym wypadku na drodze, mielibyśmy ją codziennie przez 365 dni w roku.
uważasz, że 27 osób to mało ? :mruga:
oprócz polityki są też takie kwestie jak uczucia <_<
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Mam gdzieś jakichś pielgrzymów, powinniśmy się cieszyć, w końcu Bóg zabrał ich do siebie :) Teraz żyją sobie w Niebie szczęśliwi, że ich ziemskie cierpienia się skończyły.

Kto chce ten niech żałuje, ale robić z tego tragedię narodową? Wypadek w Chorzowie mogę zrozumieć, ale jakiś głupi autokar? Ludzie popadają w skrajności już... Jak ktoś już wcześniej wspomniał, czemu nie zainteresujecie się Częstochową? Tamci ludzie znacznie bardziej potrzebują pomocy niż Ci, którzy już nieżyją. Ale Wy to i tak macie gdzieś, lepiej posiedzieć w domu, poświęcić się nie idąc na dyskę w imię zjednoczenia z martwymi zamiast wysłać parę groszy tym, którzy stracili swoje mieszkania, domy, być może bliskich... I nie mają środków do życia, ani gdzie pójść...

Koncert Stonesów ma być przesunięty do północy? Super! W środę będziecie się smucić, a kilka minut po wybiciu czwartku zaczniecie super imprezę, genialne przesłanie żałoby :) Gdybym ja był ofiarą tego wypadku, to już bym wolał, żeby nie było żadnej żałoby i takiego cyrku... Stonesi powinni zagrać normalnie według planu. Bo kto się przejął wypadkiem to i tak nie powinien iść na koncert, a kto nie tego tylko irytuje ta szopka...

p.s. dobrze, że wczoraj zrobiłem imprezkę, bo wstępnie miała być dzisiaj... przynajmniej sąsiedzi mnie nie obgadają :D
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Hmm... ! Wiecie nie to że ja jestem tym bardzo przejęta czy coś ! Ale wyobraźcie sobie co teraz czują rodziny tych którzy tam zgineli lub są w cięzkim stanie w szpitalu ! Miejcie troche rozumu ! Nie można tego całko0wicie zignorować ! NIe mówie żeby odrazu ubierać się na czarno ! Tylko poprostu odpuścić sobie imprezy w tych dniach kiedy jest żałoba ! ... Nie wiem jak ktoś może powiedzieć że go to nie obchodzi ! A gdyby to był ktoś z waszej rodziny ! ? Zastanówcie się nad tym !





PODRO 4 All
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja nie popieram żałoby narodowej, ponieważ na drogach codziennie giną polscy obywatele, w nie ktore dni pewnie więcej niż 27 osób i nikt z tego powodu nie oglasza żałoby narodowej. Dlaczego Kaczyński pojechal na miejsce wypadku? Bo wie że mogą być wcześniejsze wybory i chce zrobić dobre wrażenie na głosujących w wyborach. Po co ta żałoba? Bo Kaczyński chce zrobić dobre wrażenie na Francji i innych krajach? Za dużo w tym polityki. Czy ktoś z rządy pojechal koło Częstochowy żeby wesprzeć finansowo tych ludzi co nie mają teraz dachu nad głową?
Jak ktoś chce żałobować to proszę bardzo, nikomu nie bronię, ale ja na czarno się nie ubiorę.

Tu piszcie czy popieracie żałobę narodową bądź nie popierasz jej i dlaczego wzwiązku z wypatkiem autokaru polskich pielgrzymów we Francji? Jestem ciekawa waszych odpowiedzi.

zamilcz. błagam Cie ^^ . h3lix Ty też... bo podejde i walne. Czy Wy ejsteście normalni? Jestem tylko ciekawa co byście móili, gdyby ofiarami wypadku byli człnokowie Waszej rodziny :] szlak mnie trafia jak czytam takie posty
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Gdybym ja był ofiarą tego wypadku, to już bym wolał, żeby nie było żadnej żałoby i takiego cyrku...
Gdyby zgineła tam Twoja żona też? Najbliższa osoba i też byś nazwał ją "jakims pielgrzymem"?
To było nie lepsze niż post rozkapryszonej 13latki, która założyła temat którego nie rozumie nawet.

Koncert Stonesów ma być przesunięty do północy? Super! W środę będziecie się smucić, a kilka minut po wybiciu czwartku zaczniecie super imprezę, genialne przesłanie żałoby
No tylko z tym "przesłaniem" się zgodze.
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
A co do Pauliny26 to troche się dziwie ! Jej wypowiedź ! Żal.pl ! Ja też mam 13 lat ale nie jestem taką ignorantką ! Widac że nie jesteś zdolna do niektórych uczuć ! I jeszcze raz Żal . pl na Paulinke ! Heh ...
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Żałoba trwa 3 dni, czy to tak wiele?
Czy to tak wiele, żeby okazać trochę szacunku rodzinom poszkodowanym? których bliscy zginęli w tym wypadku. Pomyślcie trochę czasem, zanim coś napiszecie. :/
Głównie- do autorki tematu. <_<
A co do Częstochowy, to zgadzam się z Szitną Panną, chociaż ja nie mieszkam dokładnie w Częstochowie, ale bardzo blisko, tak więc:
A co do Częstochowy, o nas się nie martw, jestem Częstochowianką i skoro tu nie mieszkasz to skąd możesz do jasnej ciasnej wiedzieć czy ktoś nie pomógł tym ludzom ? Bo wiesz jeśli chodzi o moje miasto i gminy pobliskie w których stały się te tragedie to będzie wsparcie finansowe. Ale oczywiście masz dużo do gadania tak naprawdę nic nie wiedząc o sprawie.

dokładnie :]
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Żałoba trwa 3 dni, czy to tak wiele?

to bardzo niewiele :/
ludzie! troche solidarności z pogrążonymi w żałobie. Przecież mieszkamy w jedneym kraju, to nasi rodacy... <_< nie sądziłam, że są tutaj na tym forum osoby tak pozbawione jakichkolwiek ludzkich uczuć (np. żal, smutek, współczucie)

z jedną rzeczą jednak musze sie zgodzić

Koncert Stonesów ma być przesunięty do północy? Super! W środę będziecie się smucić, a kilka minut po wybiciu czwartku zaczniecie super imprezę, genialne przesłanie żałoby
 

Piotrono

niedoszły chemik
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
845
Punkty reakcji
0
Miasto
jak to skąd? stąd!
Myślę, że żałoba powinna trwać dłużej niż 3 dni (ale byłby problem z koncertami)
I jeszcze żałoba powinna być na Forumowisku
 

Izanami-sama

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
361
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
warszawa
Nie no przepraszam bardzo, zgodze sie zekto by nie zginal tragedia wielka, wiem jak to jest gdy nagle odchodzi kosbliski, ale nigdy nie chciabym aby z powodu smierci mojej lub moich bliskich ogloszana byla zaloba narodowa
bo zalobe kazdy ma w sercu, kto chce to i okaze ja w np. ubraniu sie, aleczy tazalobya musi byc narzucana wszystkim?
 
Status
Zamknięty.
Do góry