Żałoba narodowa

Status
Zamknięty.

Hinata

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
popieram żałobę kiedy ginie ktoś wielki (Jan Paweł II czy taki Małysz) ale w innych przypadkach kiedy ginie ktoś mało znaczący zwykle mnie to wnerwia.
no napisałam że jak ktoś mało ważny czyli jakieś kraksy nie kraksy to mnie to nie obchodzi czyli np autokar się stoczył z urwiska i wpadł w grupę pielęgniarek wracających z koncertu rokowego to mnie nie rusza ..
 

Łapek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2007
Posty
456
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wział się tu ten opos w cylindrze?
Tylko że schodzisz Hinata z Tematu, rozmawiali wszyscy o śmierciach na ulicach codziennej,i nie potrzebie żałoby,bynajmniej tylko osobowej.Ale masz rację,jak zginię ktoś taki jak papież,no to jest żałoba narodowa.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT
Tym rodziną pieniądze nie zastąpią bliskich, za pieniądze i tak nie kupią im zycia! Więc po co te bulwersy? Zazdrość?


Nie, SPRAWIEDLIWOŚĆ!

Nie domagam się przecież pieniędzy dla siebie ale stwierdzam, że jawnie skrzywdzone zostały rodziny osób które tego samego dnia zgineły w innych wypadkach na drodze!

Ponoć przeciez jesteśmy wszyscy równi wobec prawa...


CYTAT
Tym rodziną pieniądze nie zastąpią bliskich, za pieniądze i tak nie kupią im zycia! Więc po co te bulwersy? Zazdrość?


Nie, SPRAWIEDLIWOŚĆ!

Nie domagam się przecież pieniędzy dla siebie ale stwierdzam, że jawnie skrzywdzone zostały rodziny osób które tego samego dnia zgineły w innych wypadkach na drodze!

Ponoć przeciez jesteśmy wszyscy równi wobec prawa...
zgadzam sie w calosci
psi zrobil sobie przygotowanie spoleczenstwa pod wybory za nasza kase
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Postanowiłam odświeżyć temat
Wypowiadajćie się co myśliće o tej Żałobie, gdzie zgineło 20os
Potrzebna ona czy nie potrzebna no i dlaczego??
I możeie porusza ć inne kwesttje dotycz ące tego wydarzenia
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
ale wlasciwie to jest juz temat o tamtym wypadku i wiekszosc wyrazila swoje zdanie na ten temat

Niedlugo codziennie bedziemy mieli jakas zalobe i rocznice wypadkow jak tak bedzie nam przyrastac tych zalob narodowych...
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Osobiscie zauważyłem , że podczas prezydentury szanownego Lecha Kaczyńskiego więcej razy mieliśmy żałobe narodową niż za prezydentury wszystkich prezydentów razem wziętych :) . Z czego to wynika ? Nasz prezydent ma sklonnosci do przesady . Ludzie giną codziennie i jakos nikt sie tym nei przejmuje.
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Osobiscie zauważyłem , że podczas prezydentury szanownego Lecha Kaczyńskiego więcej razy mieliśmy żałobe narodową niż za prezydentury wszystkich prezydentów razem wziętych :) . Z czego to wynika ? Nasz prezydent ma sklonnosci do przesady . Ludzie giną codziennie i jakos nikt sie tym nei przejmuje.
Tak masz rację w lato jakaś żałoba, teraz i za pół roku pewnie też
Czy L.K. chce zyskać kogoś w ten sposób?

Po świętach B. Narodzeniu i Wielkanocy też powinna być żałoba. Dlaczego?? Przeciesz w tym okesie giną ludzie, chyba więcej niż 20

Niby budżet polski taki biedny
A czy nie jest staratą pieniędzy odwołyawanie masowych imprez??
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Zginęli ci, którzy w razie zagrożenia przysięgali oddać życie za kraj i jego obywateli. Dlatego w tym przypadku żałoba narodowa jest jak najbardziej uzasadniona.
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
A po I i II wojnie światowej była żałoba narodowa?? zgineło też wiele osób, więcej niż 20os

żałoba regoinalne, w tym przypatku jak njbatrdziej
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Zginęli ci, którzy w razie zagrożenia przysięgali oddać życie za kraj i jego obywateli. Dlatego w tym przypadku żałoba narodowa jest jak najbardziej uzasadniona.
Otóz to. :niepewny:
A po I i II wojnie światowej była żałoba narodowa??
Po I WŚ była euforia ze względu na odzyskaną Niepodległóść. ;) A po II WŚ żąłoba Narodowa była, tylko że nikt jej nie ogłosił (jeśli ogłosił cos takiego Rząd Londyński to mnie poprawcie). <_<
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
ok jest jak najbardziej uzasadniona ale ile ta żałoba ma trwać? teraz są studniówki i to nie fair wobec "młodzieży" ...
nie mogą się bawić w niektorych liceach studniówka została odwołana... beznadzieja.. :/
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Po I WŚ była euforia ze względu na odzyskaną Niepodległóść. ;) A po II WŚ żąłoba Narodowa była, tylko że nikt jej nie ogłosił (jeśli ogłosił cos takiego Rząd Londyński to mnie poprawcie). <_<

Ale prawnie nie była??
Wiadomo że każdy miał ją w sercu i chyba taka żałoba jest najlepsze
 

PaweŁ.

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Tomaszów lubelski
popieram żałobę kiedy ginie ktoś wielki (Jan Paweł II czy taki Małysz) ale w innych przypadkach kiedy ginie ktoś mało znaczący zwykle mnie to wnerwia.
no napisałam że jak ktoś mało ważny czyli jakieś kraksy nie kraksy to mnie to nie obchodzi czyli np autokar się stoczył z urwiska i wpadł w grupę pielęgniarek wracających z koncertu rokowego to mnie nie rusza ..


Lista poległych:
1. gen. bryg. Andrzej ANDRZEJEWSKI, d-ca Brygady Lotnictwa Taktycznego, pilot instruktor;
2. płk Dariusz MACIĄG, dowódca 21 Bazy Lotniczej;
3. płk Jerzy PIŁAT, dowódca 12 Bazy Lotniczej;
4. ppłk Wojciech MANIEWSKI, d-ca 40 eskadry lotnictwa taktycznego;
5. ppłk Zbigniew KSIĄŻEK, z-ca dowódcy 22 Bazy Lotniczej;
6. ppłk Dariusz PAWLAK, dowódca dywizjonu 12 Bazy Lotniczej;
7. ppłk Zdzisław CIEŚLIK, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa Taktycznego, pilot instruktor;
8. mjr Robert MAJ, Brygada Lotnictwa Taktycznego, Szef Sekcji, pilot instruktor;
9. mjr Mirosław WILCZYŃSKI, 1 Brygada Lotnictwa Taktycznego, Szef Sekcji;
10. mjr Grzegorz JUŁGA, Dowódca Klucza Technicznego, 8 eskadra lotnictwa taktycznego;
11. mjr Jarosław HAŁADUS, Szef Techniki Lotniczej - 13 eskadra lotnictwa transportowego;
12. mjr Piotr FIRLINGER, Szef Sekcji Techniki Lotniczej, 21 Baza Lotnicza;
13. mjr Krzysztof SMOŁUCHA, Specjalista - Oddział Operacyjny A3 Dowództwa Sił Powietrznych:
14. kpt. Karol SZMIGIEL, Dowódca Klucza Technicznego, 8 eskadra lotnictwa taktycznego;
15. kpt. Paweł ZDUNEK, Dowódca Klucza Lotniczego, 8 eskadra lotnictwa taktycznego;
16. kpt. Leszek ZIEMSKI, Inspektor Bezpieczeństwa Lotów - Szef Sekcji - 40 eskadry lotnictwa taktycznego;
17. kpt. Grzegorz STEPANIUK, Szef Techniki Lotniczej - 40 eskadra lotnictwa taktycznego;
18. por. Robert KUŹMA, Starszy Instruktor - 13 eskadra lotnictwa transportowego;
19. por. Michał SMYCZYŃSKI, Starszy Pilot - 13 eskadra lotnictwa transportowego;
20. sierż. Janusz ADAMCZYK, Starszy Technik Samolotu - 13 eskadra lotnictwa transportowego;

Mało znaczący ??? zastanów sie co piszesz - to byli wybitni i bardzo doświadczeni żołnierze - i im sie nie należy pamięć w postaci żałoby narodowej ???... No nie no ludzie zastanówcie sie co piszecie przecież codziennie na polskich drogach nie ginie po 20 generałów czy po 30 majorów ... Oni dbali o bezpieczeństwo naszego Narodu ... I naród powinien uczcić ta tak wielka stratę kilkoma dni żałoby narodowej ...
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
walczyli o wolność i demokrację.. a teraz? odbiera się nam tą wolność. Dlaczego narzuca się żałobę wszystkim polakom? połowy z Nas to wogle nie obeszło (mnie również). Jeśli kogoś dotknął ten wypadek czy jakiś inny to niech siedzi w domu, niech pogrąży sie w żałobie jeśli ma taka potrzebę ale nie powinno sie narzucać czegoś takiego wszystkim.
powinniśmy mieć w takim razie żałobę przez cały rok, przecież co dziennie umiera i ginie tylu ludzi... Ludzie, nie dajmy się zwraiować.

Paweł. --> twierdzisz, że taki generał czy jakiś oficer jest ważniejszy od zwykłego człowieka? Człowiek to człowiek. Żaden nie jest lepszy od drugiego tylko dlatego że ma stopień generała czy :cenzura: wie kogo!
 

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Osobiscie zauważyłem , że podczas prezydentury szanownego Lecha Kaczyńskiego więcej razy mieliśmy żałobe narodową niż za prezydentury wszystkich prezydentów razem wziętych :) . Z czego to wynika ? Nasz prezydent ma sklonnosci do przesady . Ludzie giną codziennie i jakos nikt sie tym nei przejmuje.


Osobiście ci się coś pomyliło. Z czego to wynika?? Z tego że Lech Kaczyński wprowadził po raz czwarty żałobę, czyli mniej niż podczas prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego (było 6).

Pzdr.

p.s.

Poprostu zostałeś zmanipulowany przez media.
TAK zmanipulowany. Wystarczyło napisać żę od 2005 roku była żałoba wprowadzona 7 razy i już elektorat PO pyszczy na prezydenta że nadużywa żałoby. Ale nie pamiętają że Lech został prezydentem 23 grudnia, czyli w 2005 nie wprowadził ani raz żałoby. (jak to mozliwe :mruga: )
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
walczyli o wolność i demokrację.. a teraz? odbiera się nam tą wolność. Dlaczego narzuca się żałobę wszystkim polakom?


Po pierwsze to "Polakom, a nie "polakom", a po drugie mieszkasz w Polsce i powinnaś szanować Nasza historię i Wojsko Polskie. <_<

Jeśli kogoś dotknął ten wypadek czy jakiś inny to niech siedzi w domu, niech pogrąży sie w żałobie jeśli ma taka potrzebę ale nie powinno sie narzucać czegoś takiego wszystkim.


Tu nie chodzi o płacz wszystkich Polaków, ale o hołd oddany poległym oficerom Wojska Polskiego, o symbol (myślę ze flagi do połowy masztu by wystarczyły). ;)

Paweł. --> twierdzisz, że taki generał czy jakiś oficer jest ważniejszy od zwykłego człowieka?


Dla kraju ??? - tak. <_< Dlatego jest to żałoba Narodowa. ;)
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Mało znaczący ??? zastanów sie co piszesz - to byli wybitni i bardzo doświadczeni żołnierze - i im sie nie należy pamięć w postaci żałoby narodowej ???... No nie no ludzie zastanówcie sie co piszecie przecież codziennie na polskich drogach nie ginie po 20 generałów czy po 30 majorów ... Oni dbali o bezpieczeństwo naszego Narodu ... I naród powinien uczcić ta tak wielka stratę kilkoma dni żałoby narodowej ...
Uważa że powinna być załoba narodowa, ok, ja to szanuję, ale nie mogę powiedzieć że popieramNie znam się na tych stopniach wojskowych, ktróre zacytowałeś, więc onne mnie nie zbyt przekonują
Dlaczego narzuca się żałobę wszystkim polakom?połowy z Nas to wogle nie obeszło (mnie również). Jeśli kogoś dotknął ten wypadek czy jakiś inny to niech siedzi w domu, niech pogrąży sie w żałobie jeśli ma taka potrzebę ale nie powinno sie narzucać czegoś takiego wszystkim. powinniśmy mieć w takim razie żałobę przez cały rok, przecież co dziennie umiera i ginie tylu ludzi... Ludzie, nie dajmy się zwraiować.Paweł. --> twierdzisz, że taki generał czy jakiś oficer jest ważniejszy od zwykłego człowieka? Człowiek to człowiek. Żaden nie jest lepszy od drugiego tylko dlatego że ma stopień generała czy :cenzura: wie kogo!
polly zgadzam się z tym co jest napisane przez Ciebie
Dla kraju ??? - tak. <_< Dlatego jest to żałoba Narodowa. ;)
A dla Ciebie??
 

jegoeminencja

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
556
Punkty reakcji
1
Paweł. --> twierdzisz, że taki generał czy jakiś oficer jest ważniejszy od zwykłego człowieka?

Pozwólcie, że się wtrącę. Generał i oficer (nie jakiś!) jest przede wszystkim człowiekiem - zwykłym człowiekiem. A to, że poświęcał wiele lat na naukę, wiele lat na ciągłe doskonalenie własnych umiejętności oraz wiele lat na pracę, z której są widoczne efekty. - I to jest jakiś "nienormalny" człowiek? Czy wg Ciebie zwykłym człowiekiem jest ten, który siedzi w domu, przy telewizorze i nie ma żadnych osiągnięć lub ambicji by coś w życiu osiągnąć?

Ci ludzie byli elitą dla polskiego lotnictwa.

A co do żałoby. Uważam, że jest niepotrzebna. Każdy może w myślach - we własnym zakresie uczcić śmierć polskich pilotów - minutą ciszy. A jeśli żałoba miałaby być - to tylko jedno dniowa. Tak aby zwrócić naszą uwagę na to wydarzenie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry