zakupy przez Internet-co sądzicie?

Kocieoko

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie internet! Niższe ceny, większy wybór, nie tracisz czasu i kasy na dojazdy i możesz robić w dowolnym momencie. Jak towar jest nie taki jak się wydawało to zawsze można zwrócić
 

kmroz22

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
To zależy co kupić, są rzeczy, które trzeba przymierzyć takie jak ciuchy czy buty tego w internecie juz nigdy nie kupię po paru wpadkach rzeczy te leża w szafie, ale np. biżuteria? W moim miasteczku jest naprawdę mało sklepów, a często do dużej miejscowości obok nie mam jak dojechać. Znalazłam sobie sklep z biżuterią w internecie i na www.kuzniasrebra.pl kupuję teraz dodatki. Nie muszę nigdzie łazić, a akurat to co proponują w tym sklepie jest w moim guście i przedziale cenowym. Nawet mamie prezent kupiłam tam pod choinkę myślę, że będzie zadowolona.
 

Merg_pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie polecam sklepy internetowe. Tam często można znaleźć na produkty niedostępne już w zwykłych sklepach. Ale także natrafić na fajne zniżki i promocję. Zdecydowanie polecam zakupy w sklepach internetowych. Nie dość, że wygodniej to jeszcze korzystniej.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Ja zdecydowanie większość robię zakupów przez neta. Teraz to właściwie głównie allegro, aukcje na innych platformach itp.
Chociaż jeden mam ulubiony sklep z torebkami w necie gdzie kupuję - sprawdzony więc już bez obawy zamawiam. I teraz w sumie przydałby się taki sam tylko, że z ciuchami damskimi :p i mogłabym już wcale nie łazić po galeriach :p
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Ja zdecydowanie większość robię zakupów przez neta. Teraz to właściwie głównie allegro, aukcje na innych platformach itp.
Chociaż jeden mam ulubiony sklep z torebkami w necie gdzie kupuję - sprawdzony więc już bez obawy zamawiam. I teraz w sumie przydałby się taki sam tylko, że z ciuchami damskimi :p i mogłabym już wcale nie łazić po galeriach :p

Ja do zakupów przez net podchodziłam bardzo małymi kroczkami. Na początku były jakieś pojedyncze przedmioty na prezent, jakaś książka, płyta. Jakiś czas temu zdecydowałam się też na zakupy spożywcze. Co rusz widziałam jak jeżdżą te samochody dostawcze z tesco i stwierdziłam, że co mi tam, zaryzykuję, przynajmniej odpadnie mi dźwiganie. Ceny dostaw też okazały się przystępne, produkty takie jak w sklepie, więc weszło mi to w regularny nałóg. Przede mną tylko jeszcze właśnie kupowanie ciuchów przez internet, ale żeby się do tego przekonać będę potrzebowała jeszcze trochę czasu.
Btw, ilkas, co to za sklep z torebkami?
 

GangmanPsy

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Siłą rzeczy polecam zakupy internetowe, chociaż szkoda, że jeszcze nie ma czegoś w rodzaju hologramowych przymierzalni. Chociaż dotyk też jest ważny. Chyba trzeba znaleźć złoty środek przy wyborze sklepu - internetowy czy murowany...
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Z biżuterią to trochę inna sprawa niż z ciuchami. Jeśli na stronie są odpowiednie zdjęcia, to jak dla mnie nie ma problemu. Chociaż z drugiej strony pojawiłby się, gdybym chciała kupić pierścionek, bo nie znam swojego rozmiaru ;) I zgadzam się, że bardzo ważne są rekomendacje. Ja przed pierwszym zakupem w danym sklepie, czy to spożywka, czy prezenty, szukam opinii w internecie.
kajasta, fajnie, że pojawiasz się też na jarmarkach, bo oprócz tego, że wtedy faktycznie można dotknąć dzieła, to jeszcze masz szanse na poszerzenie swojego zasięgu. I muszę powiedzieć, że bardzo ładna biżuteria.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
A ja znowu trochę na odwrót ;)
Co do ciuchów się przekonałam i wystarczy tylko dobrze się "wymierzyć", że tak powiem hehehe i już nie mam żadnych problemów z dopasowaniem rozmiaru.
Poza tym też może kwestia tego właśnie, że już zamawiam tez w jednym sklepie i wiem "co i jak".
A biżuteria, torebki to tak kupuję od przypadku do przypadku, gdzie popadnie. Kupuję tam gdzie mi się na necie rzuci w oczy. Czasem na all, czasem w przypadkowych jakiś sklepach albo jak ktoś coś poleci.
Jedynie to do butów się nie mogę przekonać. Kupowałam dwa razy w różnych miejscach i zawsze coś było nie tak.
 

patrycja686

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja bardzo lubię bo mogę przeglądać i szukać do woli, a nie muszę się pchac pomiędzy wszystkimi w sklepie,wygodnie i bez wychodzenia z domu
 

Malinowy Kot

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja nie kupuję przez internet, bo nigdy nie ma się 100 % pewności, że przyjdzie nam to co chcieliśmy. Poza tym wolę przed zakupem dokładnie obejrzeć daną rzecz, żeby sprawdzić jaki ma materiał i jak będę w niej wyglądała. Być może kiedyś się skuszę, żeby kupić coś przez internet, ale na pewno nigdy nie kupię w ten sposób butów :)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
peach a te ciuchy to gdzie zamawiasz?
Ja znowu dostaję gorączki jak mam łazić po tych wszytskich galeriach gdzie jest pełno ludzi, gorąco, a zakupy zajmują mi mnóstwo czasu - masakra.
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja też uwielbiam zakupy przez internet! Najczęściej póki co zamawiam kosmetyki, ale jakbym tylko mogła (mam nietypową figurę i byłby z tym problem), najjchętniej zamawiałabym również ubrania:)
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Zamawianie obuwia czy też odzieży przez internet to nic strasznego,wystarczy mieć tylko sprawdzoną,godną zaufania firmę. Wtedy nei ma się czego obawiac i mamy pewność,ze nikt nie zostanie oszukany. Zakupy interentowe to sama przyjemność i zarazem oszczedność czasu,pieniędzy.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
To chyba tyczy się każdego rodzaju zakupów, nie tylko odzieży, czy obuwia. Grunt to sprawdzona firma, czy sprzedawcy.
A zamawia ktoś z was przez telefon? Mam nowego smartfona i eksploruje jego opcje :D Przyznam, że taka możliwość, to dopiero jest ułatwienie życia. Nie dość, że oszczędza się czas, nie musząc włóczyć się po galeriach, to jeszcze można wykorzystywać jakoś czas, który tracimy czekając w kolejkach, czy np. stojąc w korku.
Gdzie ewentualnie zamawiacie? Wiecie może coś o takich sklepach, z dobrze dostosowaną do tego celu stroną, czy aplikacją? Póki co widziałam tylko, że tesco ma to całkiem ładnie ogarnięte, jestem ciekawa jak tam z innymi.
 

margarita22

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
4
Przez internet jak najbardziej :), ciuszki, elektronikę i kosmetyki. Właściwie wszystko po za żywnością. Przez telefon coraz częściej, ale na razie głównie aplikacje i muzykę.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Przez internet jak najbardziej :), ciuszki, elektronikę i kosmetyki. Właściwie wszystko po za żywnością. Przez telefon coraz częściej, ale na razie głównie aplikacje i muzykę.
A czemu nie kupujesz żywności? Ja intensywnie do tego zachęcam, na początku też się opierałam, ale zamówiłam raz i drugi i już się przekonałam, że dużo lepiej zdecydować się na taką opcję niż chodzenie do normalnego sklepu. Jest to zbawienne zwłaszcza przy ciężkich produktach typu proszki, czy koci żwirek.
Co do samych smartfonów, to ja też zaczęłam od aplikacji typu jakdojade, czy takiej (nie pamiętam nazwy), która budzi nas w lekkiej fazie snu. Na stronę mobilną tesco trafiłam przypadkiem, szkoda, że nie ma więcej możliwości takich zakupów. Za granicą to działa jakoś sprawniej, mam nadzieję, że będzie się też rozwijać i u nas.
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Z żywnością bywa też najczęściej tak,że w mniejszych miejscowościach jej zamówienie przez internet jest po prostu niemożliwe i stąd takie ograaniczenie. Poza tym ja również bardzo wiele rzeczy kupuje przez internet. Podstawa to trafić tylko na dobry i sprawdzony sklep.
 

22Anka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Właściwie jest to zależne, drobiazgi, biżuterię, jakieś pamiątki typu maskotki, ramki, etc. mogę zamówić przez internet, ale jeśli chodzi o garderobę to zawsze miałam wątpliwości, bo nie raz przejechałam się na sklepach internetowych, także teraz jestem po prostu ostrożniejsza, choć nie powiem. Czasu faktycznie na to dużo nie potrzebuję i jest to mega ułatwienie życia.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
Ja bardzo często robię zakupy przez internet. Ale nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy kupić np części garderoby - muszę zawsze jednak przymierzyć przed zakupem ;) Ale bardzo często kupuję elektronikę. Można poczytać opinie, jest taniej niż w zwykłych sklepach, ze zwrotem czy reklamacją też raczej nie miałam problemów.
 
Do góry