Zakłamane Media

M

MacaN

Guest
Mi się ten pałac podoba, bo jak sie zgubiłem w Warszawie kilka razy to szedłem na pałac :D Ale ogólnie, no nie widzę różnicy co do tego, czy w tej czołówce będziemy widzieli zamek królewski, czy pałac kultury. Jest mi to totalnie obojętne., Zawsze zmiana władzy = zmiana poglądów. Zawsze i w każdym kraju...

Nie wiem, czy chciałoby mi się walczyc o pałac kultury w czołówce zmanipulowanych mediów :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z tym szukaniem się z kierunkiem na pałac to racja, wiele razy słyszałem taką historię


ale zobaczymy co fajnego upichci prezes Kurski
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
mi nie przeszkadza, ale pałac kultury stał się wizytówką Warszawy
Dla mnie wizytówką Warszawy jest Syrenka. A w ogóle, co ma Warszawa do wiadomości?

Elen napisał:
Czy może mi kotś powiedzieć co oni robili źle, że zostali ukarani?
Nic nie musieli przewinic. Wystarczy, ze kogos "kluli" w oczy swoim profesjonalizmem i mieli swoje zdanie. zawsze.
Nie wiedziałem że to jest kara.

Profesjonalizm lizodupstwa, oczywiście wali po oczach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jednych lizusów zastąpia inne, tylko obiekt uwielbienia się zmieni, w końcu media rządowe
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Ja nie jestem z Warszawy i jako widz wolę oglądać Zamek Królewski.
przecajo napisał:
mi nie przeszkadza, ale pałac kultury stał się wizytówką Warszawy
Dla mnie wizytówką Warszawy jest Syrenka. A w ogóle, co ma Warszawa do wiadomości?
A dla mnie mieszkańcy Warszawy.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Elen napisał:
Nic nie musieli przewinic. Wystarczy, ze kogos "kluli" w oczy swoim profesjonalizmem i mieli swoje zdanie. Zapamietaj sobie, ze bycie KIMS (a nie nikim) w polskim zasciankowym (po czesci, bo nie wszyscy) spoleczenstwie placi sie wysoka cene. Jesli ktos cos osiagnie, ma swoje poglady a do tego dobrze wyglada, to predzej czy pozniej poleca na niego razy. Wtopienie sie w tlum szarosci dla wiekszosci jest...bezpieczniejsze. Panstwa socjalizmu lubia szarosc i nijakosc. Ludzie bardziej wyzwoleni, kreatywni, rozwijajacy sie ida w swiat barw i soczystych kolorow. *** Dlatego niektorym ludziom tak bardzo nie odpowiada klimat szarosci, ze wyjezdzaja z Polski na zawsze.
Bardzo mądre słowa Elen. Uderzyłaś w sedno sprawy

przecajo napisał:
mi nie przeszkadza, ale pałac kultury stał się wizytówką Warszawy
Dla mnie wizytówką Warszawy jest Syrenka. A w ogóle, co ma Warszawa do wiadomości?

Elen napisał:
Czy może mi kotś powiedzieć co oni robili źle, że zostali ukarani?
Nic nie musieli przewinic. Wystarczy, ze kogos "kluli" w oczy swoim profesjonalizmem i mieli swoje zdanie. zawsze.
Nie wiedziałem że to jest kara.

Profesjonalizm lizodupstwa, oczywiście wali po oczach.



Czyli to był awans?
 
K

kate2

Guest
Co do Kraśko doszły mnie słuchy, że próbuje zyskać poparcie swojej kandydatury na stanowisko korespondenta TVP w Watykanie. I jest podobno widywany w okolicach rezydencji kardynała Stanisława Dziwisza....No ale może to tylko plotki ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale niech nie stoi na dworze pod rezydencją Dziwisza bo przemoknie i się przeziębi
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
kate2 napisał:
Co do Kraśko doszły mnie słuchy, że próbuje zyskać poparcie swojej kandydatury na stanowisko korespondenta TVP w Watykanie. I jest podobno widywany w okolicach rezydencji kardynała Stanisława Dziwisza....No ale może to tylko plotki ;)
Nie lepiej sobie poparcie przez Toruń wyrobić, tam zawsze potrzebują młodych zdolnych prezenterów... .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może jakby eksternistycznie skończy studia dziennikarskie w Toruniu to i redaktorem Telewizji Trwam zostanie
 
E

Elen

Guest
Krasko? mowil w wywiadzie niedawno ze ma inny plan na zycie niz Tv, bierze sie za pisanie ksiazek miedzy innymi. To chyba przeczuwal co moze nastapic.
 
E

Elen

Guest
Joj.... Lis daje czadu. :D Jemu juz jest chyba wszystko jedno. *** "Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku" pisze już wprost: język używany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości to kalka z najgorszej propagandy z przeszłości.
Lis przytoczył we wstępniaku "Newsweeka" kilka wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego i jego podwładnych: "zdrajcy", "złodzieje", "ludzie zaprzedani", "pod parawanem walki o Trybunał Konstytucyjny", "protestujący przeciw nowej władzy zmanipulowani przez wrogą propagandę", "ośrodki zagraniczne inspirowane przez wrogie nam siły w kraju".

Naczelny tygodnika ocenił to wprost: "Toż to jeden wielki plagiat z wystąpień Goebbelsa, Gomułki i Moczara, z których ochoczo czerpią też PiS-owscy propagandyści, tak zwani niepokorni, dziś zdecydowanie wobec władzy pokorni".

W opinii Lisa, zaraz ten sam język będziemy słyszeć w zawładniętych przez PiS "mediach narodowych".

"Prawdziwi postkomuniści"

Tomasz lis podkreśla, że takie odwracanie pojęć - "gwałt na języku" - jest niezwykle groźny, być może nawet gorszy od "demolki instytucji państwa prawa i karczowania tysięcy ludzi wycinanych przez PiS jako nieswoich".

Dlaczego? Bo prawo można zmienić, język jednak pozostanie sponiewierany "możliwe, że na dziesięciolecia, skoro skutki gwałtu na języku dokonanego przez komunistów są wciąż widoczne, gdy tylko usta otwierają prawdziwi postkomuniści - bolszewicy z partii PiS" - podsumowuje Lis.

Cały komentarz w najnowszym "Newsweeku". http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,19423786,lis-znajduje-analogie-z-jezykiem-pis-u-wielki-plagiat-z-wystapien.html#TRNajCzytSST
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
przecajo napisał:
Awans TVP, w rankingu wiarygodności.
A w jaki konkretnie sposób wpływa to na wiarygodność. Podaj przykłady? Kiedy ci dziennikarze kłamali?



przecajo napisał:
Zmiany na wizji są tak częste że nie ma się co rozczulać nad kimkolwiek, a ten osobnik brylował tam stanowczo zbyt długo.
Nie nie sa częste. Zwolnili już bardzo wielu dziennikarzy, np. Karoline Lewicka za zadawanie "niewłaściwych" pytań ministrowi Glińskiego. PRL pełna gębą. PiS na potęgę zwalnia ludzi w TVP, Radiu, spółkach skarbu Państwa i wstawia tam swoich. Krytykował za to PO, a teraz sam to robi z trzsykrotna siłą. Miało być podobno uczciwie! I co? Jaj sobie z Was zrobili. Pytam więc, dlaczego zwolnli tych dziennikarzy?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
@Elen To pismo osiągnęło poziom brukowca, poczynając od okładek niespełnionego grafika na treści "merytorycznej" kończąc. Lis pisze bardzo emocjonalnie, co wciąż mnie zaskakuje, gdyż bądź co bądź jest redaktorem z bardzo długim stażem. Samo stosowanie w artykułach argumentów ad personam typu patałach razi dziennikarski warsztat. Jeśli powołuje się na Goebbelsa niech poda konkretne cytaty. Komparatystyka jest jednym z kluczowych elementów podobnych analogii. Na dotychczasowej zasadzie można maglować dowolną tezę. Bo to coś przypomina. Bo istnieje możliwość taka a taka. Ale cóż, jak prawica posiada oszołomską frondę, tak i na lewo mają swoją szczujnię. Teraz tylko głośniej krzyczącą, celem postawienia się w roli ofiary.
 
E

Elen

Guest
Caleb musze przyznac Ci racje. Szczekaja i krzycza ...jedni na drugich :D. To juz sie wymknelo dawno spod jakichkolwiek zasad, ze juz nie wspomne o kulturze i etyce, ktorej coraz czesciej brak. Ciekawe kiedy sie zatrzyma ta rozpedzona "lokomotywa" wzajemnego opluwania i oskarzen? Musi przyjsc na nich "cos" z zagranicy co nimi potrzasnie. Innej opcji nie widze.
 

apows

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Po każdych wyborach następują zmiany na stołkach uzależnionych od wybranej władzy, więc nie ma się co za bardzo napisać.
 
Do góry