Zakłamane Media

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Komu służą...

co sadzicie o tym?
https://www.youtube.com/watch?v=QCBg_W6g-gk

I w powyższym i w poniższym przypadku głowna role gra tu niemiecka* tv ZDF...

http://wyborcza.pl/1,75477,19434599,zdf-przeprasza-za-brak-relacji-z-incydentu-w-kolonii.html?squid_js=false

W niemieckim internecie zawrzało, gdy redaktor naczelny drugiego programu telewizji niemieckiej – ZDF złożył ubolewania, że w poniedziałek - a więc już czwartego dnia po masowych napaściach muzułmanów na kobiety bawiące się w Sylwestra na ulicach kilku miast - nie „puścił” tej informacji w głównym wydaniu „Heute” o godz. 19.
Elmar Theveßen wyjaśniał, że materiał dziennikarski był gotowy, ale chciano jeszcze zebrać wywiady w tej sprawie. To była błędna ocena — napisał na swoim profilu facebookowym red. Theveßen.
Od dłuższego czasu zauważam, że ZDF coś „zamilcza na śmierć”
— napisała w odpowiedzi szefowi ZDF Birgit Drouvé.
Pojawiły się też sugestie, że na szefostwo ZDF wywierał naciski „ktoś z góry”, bo chciano albo przeczekać do czasu, „aż sprawa przyschnie”, albo rząd Angeli Merkel opracuje spójną politykę informacyjną w tej sprawie.
Wolność informowania umarła. Będzie tylko to publikowane, czemu rząd federalny przytaknie. Demokracja jest martwa . — ocenił Stephan Sauk.

dwie, wzajemnie uyupełniające się techniki manipulacji.

o ile tamta polegala na wynajmowaniu aktorow do kreowania falszywego obrazu rzeczywistosci, to ta polega na zamilczaniu, zamazywaniu prawdziwego obrazu rzeczywistosci

*pewnie te niemieckie media sa tak samo niemieckie, jak polskie sa polskie
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Nie wiem do kogo należą niemieckie media, ale to jest system naczyń połączonych. Każde media, służą pewnej grupie ludzi, opcji politycznej itp. To potężne narzędzie propagandowe, bezlitośnie wykorzystywane przez tych, którzy mają taką możliwość.

Schemat jest powielany.

Jest też trzecia opcja: odciąganie uwagi.
Takie przypomnienie tego, co było u nas, w momencie kiedy w tv i radiu pełno jest płomiennych tekstów na temat przejazdu Nocnych Wilków przez Polskę ( co było sprawą o znaczeniu marginalnym), pokłosie afery podsłuchowej trwało w najlepsze i zamiatano wszystko pod dywan.
 
K

kate2

Guest
Uważam że Polska powinna być bardzo zaniepokojona tym co się dzieje w Niemczech w związku z przestępczością i zakłamaniem mediów i powinna ten problem przedstawić na forum Europy. Idąc toniem postępowania Niemiec w stosunku do nas i w związku ze sprawą z TK.

*tokiem - miało być, nie mogę poprawić.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Jestem za kate2.

Ci którzy najgłośniej narzekają na media w Polsce, sami mają sporo za uszami.
 

Calderis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2016
Posty
3
Punkty reakcji
1
Zawsze łatwiej zauważyć wady u kogoś niż u samego siebie.

A co do mediów to chyba tylko bardzo naiwna osoba wierzy w ideę niezależnych mediów - te prywatne działają według interesów swoich właścicieli, a te publiczne... swoją niezależność mają tylko w słowach polityków. Chyba od zawsze i chyba zresztą nie tylko u nas.

Różnica między tym, co robi PiS i co wcześniej robiły inne partie... moim zdaniem wcale nie dotyczy tego, że PiS robi jakiś większy zamach na media publiczne od swoich poprzedników, ale na tym, że robi to bardziej niezdarnie.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Tzn, trochę ciężko mówić o zamachu na media publiczne, skoro tak naprawdę te media, to czyjś prywatny folwark pod przykrywką :p

Moim zdaniem, patrząc na ,,dokonania'' poprzedników, PiS otwarcie robi rewolucję w tych mediach i dlatego to tyle trwa. PO lubiła załatwiać wszystkie sprawy po cichu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a sa w ogóle niezależne media, bo jakoś nie widziałem takowych
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Raczej takich nie ma. Też się nie spotkałem. W dobie dzisiejszej polityki i układów, nie miałyby szansy na przetrwanie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
media dzisiaj mają głownie rolę służebną, politykom ale i publice, najgorsze świństwo zrobią aby zwiększyć nakład
 
E

Elen

Guest
Jak media maja byc niezaklamane skoro ludzie sa zaklamani. Dla przykladu- Ktos (wiadomo kto) ma dziecko z wieloletnia kochanka (oficjalnie mezatka z innym mezczyzna). Po czym kochanke promuje sie na wysokie w rzadzie stanowisko. To jest dopiero szczyt zaklamania! A caly czas zaslaniaja sie wiara i kosciolem. Coz, tak czy siak wszystko w "rodzinie" zostanie. :D I bynajmniej nie jest to podane w mediach, ale to jest fakt. *** A propos mediow, akurat trafilam na cos w Waszym temacie. I po przeczytaniu- za rada autora- w nastepnych wyborach ide glosowac na... gajowego. ;) ** Cytuje: "Pytanie tylko, co dalej. Przecież prędzej czy później nadejdzie dzień, kiedy - strach to powiedzieć głośno, ale trudno, skoro już zacząłem, to skończę - a więc przyjdzie taki dzień, kiedy Przewodnia Siła Narodu przestanie być Przewodnią Siłą Narodu. I wtedy co? Dawni palacze i ciecie znów zostaną redaktorami naczelnymi i dyrektorami, a nowi dyrektorzy i redaktorzy wrócą tam, skąd przybyli.

I tak w kółko, od wyborów do wyborów, jak w dowcipie o Niemcach i partyzantach, którzy na zmianę wypędzali się z lasu. Tak długo, aż wreszcie gajowy się wkurzył i wszystkich wywalił na zbity pysk.

Pora i u nas wezwać gajowego, żeby wreszcie zrobił porządek. Przecież nie tak miało być. Nie tak się umawialiśmy, obalając w 1989 r. komunizm. Dzisiejszy skok PiS na media, na państwowe spółki i koncerny, na wszystkie urzędy i instytucje obnaża słabości niedokończonej transformacji ustrojowej i skłania do namysłu, co zrobić, by wreszcie przerwać ten zaklęty krąg.

Lewicowi publicyści, także na łamach "Wyborczej", proponują Polsce neosocjalistyczną terapię. Niech państwo więcej reguluje i redystrybuuje - postulują. Niech buduje więcej komunalnych mieszkań, niech rozdaje zasiłki, niech nie prywatyzuje niczego, a już zwłaszcza służby zdrowia. Przeciwnie - niech renacjonalizuje wszystko, co tylko się da. "Więcej państwa!" - oto hasło, które rzekomo ma być lekarstwem na zarazę PiS.

Ci, którzy chcą je Polsce zaaplikować, nie zrozumieli niczego. Jest dokładnie odwrotnie, niż usiłują nam wmówić: jeśli chcemy przerwać tę gorszącą przepychankę partii walczących o wpływy i kierownicze stanowiska w sektorze państwowym, musimy odebrać im łupy, o które rywalizują. Im mniej będzie państwa w gospodarce, w instytucjach kulturalnych, w służbie zdrowia, w mediach - tym mniej będzie stanowisk do obsadzenia i instytucji do zawłaszczenia.

Ludzkiej natury nie zmienimy i, niestety, musimy się pogodzić z tym, że w wyborach startują nie tylko szlachetni ideowcy w rodzaju Mazowieckiego, Geremka czy Balcerowicza, lecz także żądni władzy cynicy i paranoicy (litościwie pomińmy przykładowe nazwiska). Skoro więc nie mamy wpływu na ludzką naturę, zmieńmy naturę państwa i odbierzmy politykom konfitury, na które tak łapczywie się rzucają.

W następnych wyborach zagłosujmy więc na gajowego, który przyjdzie z programem: "Mniej państwa!".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,19436046,niech-przyjdzie-gajowy-i-zrobi-w-polsce-porzadek.html#ixzz3wY0rYhfl
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
a sa w ogóle niezależne media, bo jakoś nie widziałem takowych
Wszystkie są niezależne, tyle że nie wszystkie od tego samego.
Jedne od rozumu inne od prawdy a prawie wszystkie od odbiorcy który ma za zadanie jedynie zauważyć reklamę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zawsze można jak w Korei Płn, lud najedzony i zadowolony buzią swego cudownego przywódcy
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
I po przeczytaniu- za rada autora- w nastepnych wyborach ide glosowac na... gajowego.
A wiesz, kto jest tym Gajowym Elen?



Elen napisał:
W następnych wyborach zagłosujmy więc na gajowego, który przyjdzie z programem: "Mniej państwa!".
Wiesz, kto ma taki program juz od lat 80? Nie, nie pisze tu o bankowcu, który przyjdzie pomnażać swoje grube miliony za pomocą przepychania cichych ustaw.
 
E

Elen

Guest
MacaN potraktowalam okreslenie "gajowy" jako przykladowe i przypadkowe, nie mam skojarzen osobowych. A ono cos znaczy? ono chyba kojarzy sie jedynie z lasem. :D
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
MacaN potraktowalam okreslenie "gajowy" jako przykladowe i przypadkowe, nie mam skojarzen osobowych. A ono cos znaczy? ono chyba kojarzy sie jedynie z lasem.
No to błąd. Bo mniej państwa ( pi razy oko ) to od prawie 30 lat program, który posiada JKM.

Sam gajowy kojarzy mi sie natomiast z Komorowskim ( taki z niego gajowy, ze mu obraz w belwederu upolowali i na aukcji chcieli sprzedać, kilka dni temu przechwycono obraz :) ), ale on już jest spalony.

Takie felietony nigdy nie mówią o człowieku, który nie istnieje Elen. Jestem szczerze zdziwiony, że cos takiego pojawiło sie w wyborczej, choc z drugiej strony Petru zaczyna się kreować na liberała, więc to raczej o nim mowa, bo Korwin jest u Michnika na cenzurowanym.
 
E

Elen

Guest
Eeee.... MacaN ale to tylko twe przypuszczenia. Ja sie tam nie skupilam na tym kto moze byc "gajowym" lecz na samej tresci. Jakos mi to na Komorowskiego nie pasuje, a i nie sadze zeby on sie jeszcze w to bagno polityczne pchal. Nawet sie nie dziwie.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Eeee.... MacaN ale to tylko twe przypuszczenia. Ja sie tam nie skupilam na tym kto moze byc "gajowym" lecz na samej tresci.
Więc co po tym skupieniu sie wyczytałaś? Przecież w tym tekście wyraźnie nawołują do głosowania na ludzi, którzy odchudzą państwo z biurokracji i publicznych instytucji. Spodziewam się, że w tym kierunku pójdzie polityka Nowoczesnej w najbliższych miesiącach. Elen, wyborcza nie nawołuje Cię do głosowania na " nikogo ", oni Ci tam podali dokładne parametry, jakie powinien posiadać człowiek rządzący w kraju! Nie widzisz tego? Serio uważasz, ze chodzi o anonimowego człowieka, który nie istnieje i istniał nie będzie? :D
 
E

Elen

Guest
Ja tak tego nie odbieram MacaN jak Ty, moze mam wiekszy dystans, Poza polityka tam jest wiele innych dosc dobrych artykulow naukowych czy biznesowych. *** Ale... jak Ci sie podoba ta "nominacja"? Jak na 25 lat ... ma chlopak niezle wyzwanie prawda? chcialbys byc na jego miejscu? Hm? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19437812,kolejna-zaskakujaca-nominacja-z-mon-25-latek-pokieruje-rada.html#Czolka3Img

Zaczynam myslec ze ktos tam ma chyba upodobanie do mlodych, ladnych chlopcow <niezdrowe>. ;)
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Ja tak tego nie odbieram MacaN jak Ty, moze mam wiekszy dystans, Poza polityka tam jest wiele innych dosc dobrych artykulow naukowych czy biznesowych.
ale to jest artykuł stricte polityczny, a nie biznesowy...




Elen napisał:
Ale... jak Ci sie podoba ta "nominacja"? Jak na 25 lat ... ma chlopak niezle wyzwanie prawda? chcialbys byc na jego miejscu? Hm?
Pewnie, ale nie mam nazwiska.


Jednak nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że 25-cio latek miałby zarządzać AMW gorzej od 35-cio latka??

Człowiek w wieku 25 lat może przewyższać intelektem i wiedza wielokrotnie 40 letnich urzędników z doświadczeniem...



Elen napisał:
Zaczynam myslec ze ktos tam ma chyba upodobanie do mlodych, ladnych chlopcow .
Chyba musisz do tego podchodzić z większym dystansem, Elen. Widzę po wielu swoich znajomych, że powoli dają sie wciągać w spirale nienawiści i szukania problemów tam, gdzie ich nie ma. Uważasz, że Macierewicz posuwa w d*pe jakiegoś nominowanego do rady nadzorczej człowieka tylko dlatego, że ma 25 lat? Wierzysz w to co piszesz? Serio?

Przepraszam, że tak sie zwracam trochę ad personam, odchodząc nieco od meritum ( choć oscylując w jego bliskości ), ale nie daj się wciągnąć w to polityczne bagno.

Ten chłopak oczywiście dostał posadę za nazwisko, rząd PiS-u nic nie zmieni, co w końcu wywoła zamieszki i protesty o wiele groźniejsze od tych sztucznych KOD-ów, bo w końcu na ulice wyjda luzie, którzy w przypływie nadziei oczekiwali szeroko zakrojonych zmian, przynajmniej w strefie moralnej takiej, jak kolesiostwo, ale wysnuwanie teorii o ... nawet nie wiem jak to nazwać, , bo 25 latek to dorosła, dojrzała i wyuczona osoba, a nie jakis chłopaczek, który dostanie posadę bo go minister za kolano potrzyma, o czym zapominasz, naprawdę nie ma sensu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ten młody chłopak ma tylko jeden poziom kompetencji - nazwisko, ale w Polsce plemiennej to wystarczy, zaczęło się dziedziczenie przywilejów
 
Do góry