Zakłamane Media

M

MacaN

Guest
Tak, to oczywiste, ale... O ile wiem, Twój syn jest prawnikiem. Zatem z pewnością nasłuchałeś się wiele o tym, jak działają plecy oraz, zdajesz sobie sprawę z tego, ze działają niezależnie od władzy :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak oczywiście, syn zdawał na aplikacje sędziowską i tam było raczej w miarę normalnie, kto zdał egzamin zostawał sędzią
ale na aplikacjach adwokackich były standardy nepotyczne

widzisz, jednak adwokaci to osoby prywatne, państwo nie płaci za nich (te grosze za obrońcę z urzędu nie liczę)
ale jednak pracownicy administracji państwowej gdzie płaci państwo to troche inna sprawa
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
widzisz, jednak adwokaci to osoby prywatne, państwo nie płaci za nich
Za prokuratorów już płaci, a tam również nazwisko robi swoje ;) Ponadto nepotyzm i kolesiostwo występują masowo także w innych instytucjach, jak choćby wojsko, straż graniczna, czy właśnie stołki w ministerstwach, ale i lokalnych urzędach.

Ja, widzisz rozumiem oburzenie rządem. Sam najchętniej odsunąłbym ich od władzy, ale nie rozumiem nagonki na rząd robionej przez kogoś, kto popiera ludzi, którzy dadzą nam to samo.

Hipokryzją trzeba nazwać wytykanie przez Platformę, SLD, czy PSL ( czyli rządy ) takich zachowań jak nepotyzm i kolesiostwo, bo za ich władzy było dokładnie to samo. Rozumiem, kiedy przychodzi na scenę polityczną człowiek, który nie ma z władza ( była i obecną ) nic wspólnego i chce coś zmienić, a jako zarzut wytacza to działo. Przykładem może być tu nawet Kukiz, bo on nie rządził, on wierzy w to co mówi, ma swój obraz ( wyidealizowany, ale ma ) świata i jest okej. Dąży do jego zrealizowania.

Jednak kiedy widzę wybitnie polityczny artykuł w gazecie, która teraz płacze, bo własnie nowy rząd odciął ja nożem od grubych milionów, to nie mam ochoty go czytać, bo wiem, że właściciel tej gazety jawnie popiera starą władzę, która dawała mu kasę! I nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej, przy czym doskonale tez rozumiem, że inne pisma staną się ( o ile juz sie nie stały ) naczelnymi Polskimi gazetami pisanymi na zamówienie rządu i dla rządu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale odwracając to rozumowanie może postawić pytanie: po co było obiecywać że będzie zmiana skoro jest kontynuacja ?

kiedyś czytałem taką kuriozalną wypowiedź kandydata na jakiegoś wójta, na pytanie po co startuje odpowiadał " inni kradli to ja gorszy?"
 
M

MacaN

Guest
Dobrze, że wójt u mnie w gminie to człowiek, który stawia to miejsce na nogi i jest na tyle bogaty, że nie musi kraść :)

Jakaś zmiana nastąpi, ale z pewnością nie w kwestii nepotyzmu i kolesiostwa. Polska będzie prowadziła inna politykę wewnętrzną w kraju i bardziej nieudolną politykę zagraniczną. Bo... sorry, ale moim zdaniem Sikorskiemu żaden inny minister spraw zagranicznych do pięt nie dorasta.

Co jeszcze.. polityka, która dla mnie jest ważna - MON ( o którym zresztą byl artykuł ). Póki co w mediach cicho o tym, że PiS rozwiązał problem, który był plama na honorze instytucji Wojska Polskiego, czyli wyrzucania żołnierzy zawodowych ( kontraktowych ) jak śmieci tuż przed uzyskaniem świadczenia emerytalnego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam widzisz jak jest

ale wróćmy do mediów, prezes TVP już jest
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
ale wróćmy do mediów, prezes TVP już jest
A czyż to nie było na temat mediów? Słyszałeś w TVP o tym, że żołnierzom nie będą się kończyły kontrakty na 5 lat przed zakończeniem służby,( jak to sie działo wcześniej, by nie dostawali wojskowych emerytur )?

Natomiast co do zmian w mediach... Na szczęście PiS nie będzie posiadał 100% mediów, te bogatsze prywatne są raczej już opozycyjne, więc będzie równowaga w przyrodzie. I dobrze, bo równowaga jest potrzebna. Teraz by dowiedzieć się 2 punktów widzenia wystarczy poświęcić godzinkę. Od 19.00 pół i pół od 19.30 ;)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
, ale moim zdaniem Sikorskiemu żaden inny minister spraw zagranicznych do pięt nie dorasta.
Ty tak całkiem na poważnie :blink:

MacaN napisał:
A czyż to nie było na temat mediów? Słyszałeś w TVP o tym, że żołnierzom nie będą się kończyły kontrakty na 5 lat przed zakończeniem służby,( jak to sie działo wcześniej, by nie dostawali wojskowych emerytur )?
Jenerałom nic się nie kończyło, i dostają po 15/20 tys.
Herbatniczek napisał:
będzie powrót do lat 2006-2007
A cóż takiego wtedy było?
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
jak nie bedzie dokladnego zdefiniowania medioe, to bedzie, jak bylo
lub bedzie sue cofac do sredniowiecza w rozwoju

platni minstrele na dworach wladcow
 
M

MacaN

Guest
Oczywiście, ze na poważnie. Podaj nazwisko lepszego ministra.

To raz, a dwa - rozumiesz znaczenie słowa kontraktowy?
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Zaczynam myslec ze ktos tam ma chyba upodobanie do mlodych, ladnych chlopcow .
Chyba musisz do tego podchodzić z większym dystansem, Elen. Widzę po wielu swoich znajomych, że powoli dają sie wciągać w spirale nienawiści i szukania problemów tam, gdzie ich nie ma. Uważasz, że Macierewicz posuwa w d*pe jakiegoś nominowanego do rady nadzorczej człowieka tylko dlatego, że ma 25 lat? Wierzysz w to co piszesz? Serio?

Przepraszam, że tak sie zwracam trochę ad personam, odchodząc nieco od meritum ( choć oscylując w jego bliskości ), ale nie daj się wciągnąć w to polityczne bagno.
Ze co?! MacaN czys Ty oszalal? Co Ty mi tu wypisujesz...piles cos wczoraj? :D Tobie chyba trzeba dystansu i uwaznego czytania. Ja nie mam powodu nienawidzic ani Ciebie, ani tego calkiem obcego mi chlopaka i mam w d.... czy on jest z Pisu czy innej cholery. Ja sie Ciebie zapytalam - "jak Ci sie podoba ta nominacja? i czy chcialbys byc na jego miejscu?" A poniewaz to nie jest pierwszy mlodzik nominowany w tym ministerstwie nie posiadajacy ZADNEGO doswiadczenia ani wyksztalcenia w TYM KIERUNKU, to moja sugestia ze - ktos tam ma takie upodobanie jest jak najbardziej zasadna. I nic o seksualnosci nie pisalam. I nie wiem czy zauwazyles MacaN emotke na koncu, Ta emotke- ;) Wez... wyluzuj. I nie wkladaj mi w usta czegos czego nie powiedzialam. *** A jak chcesz moje zdanie znac, to 25 latek absolutnie nie jest tak dojrzaly, ani doswiadczony w Obronnosci, zeby zajmowac takie stanowisko. Nawet Tobie nie powierzylabym takiej funkcji. To jest parodia. I kompromitacja urzedu. Bez wzgledu na nazwisko. Trzeba patrzec realnie a nie... zyc mrzonkami. To nie przedszkole.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Ja tak tego nie odbieram MacaN jak Ty, moze mam wiekszy dystans, Poza polityka tam jest wiele innych dosc dobrych artykulow naukowych czy biznesowych. *** Ale... jak Ci sie podoba ta "nominacja"? Jak na 25 lat ... ma chlopak niezle wyzwanie prawda? chcialbys byc na jego miejscu? Hm? http://wiadomosci.ga...html#Czolka3Img
Przy tym, że lewica w Polsce pchała na stanowisko Prezydenta RP panią Magdalenę Ogórek to naprawdę jest nic.
W tej chwili robimy z siebie idiotów tylko lokalnie a tak...byśmy robili międzynarodowo.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Wiesz, czym jest Agencja Mienia wojskowego?
Oczywiscie ze wiem. Trudno, zebym nie wiedziala majac za soba administracyjno-prawnicze wyksztalcenie. A tu chodzi o stanowisko Szefa Rady Nadzorczej owej Agencji, wiec tym bardziej nie popieram. Coz.... cuda sie jednak zdarzaja... moze akurat ten mlodzieniec bedzie takim "cudem nad Wisla" i sie sprawdzi. Czego ministerstwu zycze.
danielr9 napisał:
Przy tym, że lewica w Polsce pchała na stanowisko Prezydenta RP panią Magdalenę Ogórek to naprawdę jest nic.
W tej chwili robimy z siebie idiotów tylko lokalnie a tak...byśmy robili międzynarodowo.
Nigdy nie bylam fanka ani pani Ogorek ani Dudy. Dla mnie sa to ludzie znikad. Nic dla mnie nie znacza.
 
M

MacaN

Guest
No i Daniel chyba zaorał, że się tak wyrażę :)

Tak własnie wyglądają media, to w sumie oczywiste...Jednak Danielu... Wymaga zmian kadrowych z perspektywy PiS-u, bo z naszej perspektywy media nadal będą zakłamane po obecnych zmianach, chyba temu nie zaprzeczysz...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Zgadzam się z Tobą - Jacek Kurski to nie jest dobra zmiana kadrowa..a PiS żadnej rewolucji w mediach nie zrobi (może poza zmianą kilku nazwisk, zmianą polityczną że się tak wyrażę).
Dla mnie TVP wymaga reformy, po pierwsze takiej, że abonament RiTV powinien być zlikwidowany. Po drugie powinna istnieć w państwie porządna komisja etyki mediów.
Taka komisja powinna nakładać ogromne kary finansowe na media, które dopuszczają się manipulacji. Na przykład taki Tomasz Lis za emisję odcinka w którym obrażano córkę A. Dudy powinien dostać 1mln kary i szybko by sobie przypomniał jak powinno wyglądać dziennikarstwo. Bo ta wiedza mu raczej z głowy nie wyparowała.
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
danielr9 napisał:
. Na przykład taki Tomasz Lis za emisję odcinka w którym obrażano córkę A. Dudy powinien dostać 1mln kary i szybko by sobie przypomniał jak powinno wyglądać dziennikarstwo. Bo ta wiedza mu raczej z głowy nie wyparowała.
Kara pieniężna to nie kara, na pewno znaleźli by się tacy co by chętnie zapłacili ten 1 milion złoty, a żeby tylko ośmieszyć, oszkalować w oczach widzów swojego przeciwnika. Teraz w polityce kasa to nie problem.
 
Do góry