Zakładanie ogrodu - samemy czy firma?

Gressil

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
VIP
Punkty reakcji
494
Plus też taki zapewne, że czerpie się radość z wykonania czegoś samemu w ogrodzie.

KarolKarolek

Nowicjusz
Punkty reakcji
0
Ja mój ogród zakładałem zupełnie sam. Zrobiłem projekt, sam dobrałem roślin, sam wszystko sadziłem, i sam o wszystko dbam. Nie jest to trudne, ale wymaga czasu no i chęci. Nie każdy lubi prace ogrodowe. Ważny też jest dobry sklep, gdzie można kupić wszystko w dobrej cenie i wysokiej jakości. Ja akurat po sklepach chodzić nie lubię, więc praktycznie wszystko kupuję online w sklepie Futuregardens - https://www.futuregardens.pl/. Mają tam sadzonki (bardzo szeroki wybór, w tym także unikaty), nasiona, nawozy, odżywki, podłoża, narzędzia, elementy ozdobne, meble, a także deski tarasowe i oświetlenie ogrodowe.

Chomiko

Nowicjusz
Punkty reakcji
1
Ja robiłem też sam, jak kilka osób wyżej. Fajne krzewy i porady na temat tego, jak pielęgnować poszczególne krzewy znajdziesz na stronie krzewydrzewa. To szkółka krzewów ozdobnych i drzewek owocowych, więc na pewno coś dla siebie znajdziesz. U mnie zamówione krzaki były bardzo szybko na miejscu, idealnie zabezpieczone w transporcie, więc nie m nawet mowy o jakimś uszkodzeniu. No i mają dobre gatunki, u mnie krzewy rozrosły się bardzo ładnie - soczysta zieleń, zdrowe liście.

Do góry