Zakładanie ogrodu - samemy czy firma?

gosiareda

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
a ja z własnego doświadczenia wiem,,ze powinieneś wybrać firme.Samemu nigdy nie osiągniesz takiego efektu-przerabiałam to na własnej skórze.Mam pół działki zrobionej przez siebie a pół przez ogrodnika-dwa różne światy jak ja to mówię z afryki do europy;)piękny równiutki trawniczek
narazie go jeszczce nie widać),pomysłowe nasadzenia,a te kształty rabat,wszystko spójne I ciekawe.Ogród to ostani etap mojej budowy I stwierdzam ,że są to najlepiej zainwestowane pieniądze.Ogród ma dopiero tydzień a wyglada tak
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
To zależy czy się lubi samemu bawić w takie rzeczy, czy lubimy wygodę. Czasami fajnie coś porobić samemu, może nie będzie wszystko wyglądało perfekcyjnie/idealnie, ale zawsze będzie ta duma, że sami sobie poradziliśmy, że to nasza robota..
 

Sanderka88

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja zleciłam to firmie projektowanie wnętrz Rzeszów i nie żałuję, ogród wygląda świetnie ;). Sama nie mogłam się tym zająć ponieważ chodzę do pracy, a po pracy zajmuję się dzieckiem.
 

ogrodmojapasja

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów, to polecam ze skorzystania z usług profesjonalnych firm, w których pracownikami sa osoby kompetentne, z wykształceniem typowo ogrodniczym. Wiem z własnego doswiadczenia że szukając na ślepo firm ogrodniczych, mozna natknąć się na niezłą mine. I potem trzeba szukac kolejnej firmy która będzie naprawiać szkody poprzedniej.
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
ogrodmojapasja napisał:
Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów, to polecam ze skorzystania z usług profesjonalnych firm, w których pracownikami sa osoby kompetentne, z wykształceniem typowo ogrodniczym. Wiem z własnego doswiadczenia że szukając na ślepo firm ogrodniczych, mozna natknąć się na niezłą mine. I potem trzeba szukac kolejnej firmy która będzie naprawiać szkody poprzedniej.
ja również tak uważam, w tej materii najlepiej skorzystać z usług profecjonalistów bo ciągłe poprawki nie należą do przyjemności.
 

Znajomyx

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Eee tam profesjonalne firmy. Chyba, że masz kasę, to tak. Jak wolisz oszczędną opcję, to weź z dwóch "znajomych" osobników, którzy żyją z nieopodatkowanej "pomocy" innym. W każdym miejście są tacy, popytaj sąsiadów. Wcześniej trochę poczytaj o tym co chcesz zrobić, jak ma to wyglądać, przygotuj pomysł, pomierz, żeby wszystko było z góry zaplanowane. "Znajomi" przyjdą, dasz im najcięższą pracę (przesadzanie, kopanie dołów, przygotowanie pod ścieżki, trawnik itd.), a samemu tylko kierować i dalej czytać. U mnie tacy biorą ok 20-40zł za dzień, plus ew. obiad. U mnie trawnik jeden koleś ogarnął w ciągu dwóch dni. Przygotowanie terenu ok 150m, rozrzucenie ziemi, wyrównianie, przesadzenie paru krzewów. Sam sypałem trawę, on wałkował. Za całą robotę chciał 60zł, dałem mu 100zł.
 

arur76

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z żona zdecydowaliśmy się na profesjonalną firmę: ogrody-radom.info
Potem wprowadziliśmy poprawki, bo nie byliśmy zadowoleni do końca z doboru roślin,a le za to fajnie poradzili sobie z zagospodarowaniem przestrzeni. No i cena troszkę nadszarpuje portfel.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Temat dosyć stary, a więc autor na pewno cieszy się już swoim ogrodem. Ale możemy tu podyskutować bo byc może komuś przydadzą się nasze rady.
Pytanie zasadnicze brzmi: samemu czy firma. Jeśli mamy czas, chociaż minimalną wiedzę ogrodniczą i lubimy prace w ogrodzie to możemy spróbować zaprojektować i wykonać swój wymarzony ogród. Ale jeśli chociaz jeden warunek nas przerasta, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób, ale w tym przypadku musimy liczyć się z sporymi wydatkami. Sam projekt nie jest tani, a dodatkowym argumentem za firmą jest gwarancja na sadzone rośliny.
Charakter ogrodu powinien współgrać z charakterem domu, dlatego zanim przystapimy do projektowania warto popatrzeć na różne propozycje i wybrać najbardziej interesujące.

ogrod-macieja-05.jpg


2010042911061337940300.jpg


147498.jpg


13.jpg


Jeśli ogród jest duży , można zastosować niektóre elementy z propozycji na fotkach.

shutterstock_24749830_30311.jpg


StMjYzLTUwNjU4Mi0xLURTQ18xNDA0LmpwZw==.jpg


r30.jpg


3fc43b18989c1f34572ac48e2dfb6471.jpg


slider2.jpg


thumb_560x800_10.jpg
 
A

alicja973

Guest
Faktycznie jesli komuś zalezy na pieknym ogrodzie to warto skorzystać z rad i pomocy profesjonalistów. Ja z takiej pomocy skorzystałam przy projekcie systemu automatycznego nawadniania ogrodu i firma przez nich polecona mi go zamontowała, potem ogrodnik założył mi trawę z rolki a resztę juz rozplanowaliśmy i posadziliśmy sami
 
A

alicja973

Guest
monikat napisał:
Faktycznie jesli komuś zalezy na pieknym ogrodzie to warto skorzystać z rad i pomocy profesjonalistów. Ja z takiej pomocy skorzystałam przy projekcie systemu automatycznego nawadniania ogrodu i firma przez nich polecona mi go zamontowała, potem ogrodnik założył mi trawę z rolki a resztę juz rozplanowaliśmy i posadziliśmy sami
Piękne te ogrody ze zdjeć wyżej... marzy mi się taki ale to jeszcze z kilka latek zanim taki będzie....
alicja, a mogłabyś mi napisać jaka firma ci projektowała to nawadnianie? Bo właśnie sie przymierzamy - w tej chwili mamy gołą ziemię i kilka chwastów
Tez tak kiedyś miałam:) Ale nie martw się, powoli wszystko zrobicie. Co do nawadniania to projektowało mi Tanake. Firma od systemów nawadniania. A sam ogród sami będziecie robić czy tez chcesz wziąć kogoś do projektu? Ja trochę żałuję że jednak nie zleciliśmy tego firmie
 

Dabroska

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego, czy sama lubisz grzebać w grządkach i kwiatkach, czy po prostu chcesz mieć ładny ogródek, ale nie bardzo się na tym znasz i nie bardzo lubisz się tym zajmować. Bo jeśli lubidz takie ogrodowe prace, planowanie, sadzenie itd. – to sama sobie na pewno poradzisz ;) Ale jeśli nie lubisz, to lepiej zleć to jakiejś firmie od projektowania ogrodów. Na pewno będzie to dużo bardzije kosztowne, ale za to efekt murowany! Pod warunkiem że znajdziesz dobrą firmę. Osobiście mogę ci polecić Nefelit, bo nam projektowali ogród, zakładali, położyli świetny system nawadniania. Ja jestem bardzo zadowolona. A Ty po prostu musisz wiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy – samodzielnym zakładaniu ogródka czy na posiadaniu ładnego ogrodu (przy czym jedno drugiego nie wyklucza ;)).
PS. Primawera, piękne te zdjęcia, te ogrody na nich!!!
 

MichalLos

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdańsk
Witam,
ten kamień jest bardzo popularny, kilku moich znajomych mają go u siebie na tarasie :)
a co do budżetu na ogródek, to jest z nim jak z budżetem na marketing, czyli ile założymy, tylko wykorzystamy, a nawet jeszcze braknie :)


Moze sprawdz stronę MyGreenSpace, pisza całkiem sensownie o tym jak samemu zaprojektować swój ogród marzen, co więcej możesz sam zaprojektować, a wykonanie zlecić firmie partnerskiej ... mi to pasuje..
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Zacznij sam, a jak stwierdzisz, że rady nie dasz, poszukaj kogoś, kto ci pomoże. Znajomym ogród, tak jak widzę tu jednej koleżance, projektowała firma Nefelit. Ale ani znajoma, ani jej mąż nie lubią brudzić rąk w ziemi i kombinować układów, fajnie chcieli mieć koło domu po prostu ;) I mają :)
 

CristianoRonaldo9

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
37
Punkty reakcji
1
Założenie własnego ogrodu, wymyślenie go i zrealizowanie tego projektu to kawał dobrej roboty. Wymaga mnóstwo pracy i czasu. Również zaangażowanie w utrzymanie ogrodu to niemal dyscyplina sportowa :)

Ile potem jest radości, kiedy można z rodziną spędzić fajne chwile we własnym ogrodzie. Jednak mnie ostatnio sen z powiek spędzają wszechobecne komary!!!

Co z tym robić? Jak się tego pozbyć??? Macie jakieś sposoby???

Znalazłem w sieci taką firmę i zastanawiam się, czy ich zatrudnić:
http://greenstyle.com.pl/odkomarzanie-warszawa/

Czy macie jakies swoje opinie o takim sposobie walki z nimi?
 

Grayna Sosnowska

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moje doświadczenia pokazują, że aranżowanie ogrodu samemu to wcale nie taka prosta i TANIA sprawa. Myślałam, że sobie poradzę ale im bardziej zaczynalam kombinowac tym gorzej wyglądał mój ogród. Suma sumarum zdecydowałam się na pomoc fachowców i to była najtrafniejsza decyzja. Jak sobie przypomnę siebie jeżdżącą po sklepach, marketach i tracącą setki godzin w Internecie - a wszystko zakończyło się fiaskiem ;)
 

Anna Mazur

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mój ogród zleciłam firmie Ogrody Drama i zdecydowanie to był strzał w 10 ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Moje podwórze do zagospodarowania miało 600 metrów kwadratowych. Najpierw czytałem wiele o roślinach i wybrałem - co bym chciał w ogrodzie mieć.

Następnie zrobiłem prowizoryczny (na kartce A - 4) plan, pamiętając o tym, że drzewo po latach zajmuje krąg o średnicy około 4 metry, a krzew nawet połowę takiej powierzchni.
Potem kupiłem trochę narzędzi - szpadel, taczkę, kompostownik składany (w nim ziemia i kwiaty na wystającej nad poziom rabatce.

Cały następny sezon letni zajęło szukanie, kupowanie i wkopywanie sadzonek w dołki zaprawione kupnym kompostem. W międzyczasie skopałem teren pod trawniki i posiałem mieszankę Wimbledon (same trawy bez różnych "stokrótek") oraz powtykałem krokusy, hiacynty i zimowity. Dało się również zrobić ścieżki, skalniaczek i "zakwiecić" zaplanowane miejsca (siew, sadzonki.

Czytałem zimą, kopałem, siałem i plantowałem oraz sadziłem drzewka i krzewy latem. W następnym roku ciąłem sadzonki i uzupełniałem nasadzenia. Trawę już kosiłem całkiem gęstą.

Być może efekt da się obejrzeć, wpisawszy w goglach DOM Z DUSZĄ
 

Rafa Kozanowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Primavera - piękny ten Twój ogród! ;)

Anna - mogłabyś dodać zdjęcia swojego ogrodu? Zaciekawiłaś mnie!
 

Alice Zet

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Anna Mazur napisał:
Mój ogród zleciłam firmie Ogrody Drama i zdecydowanie to był strzał w 10 ;)
Słyszałam dużo dobrego o tej firmie, sama czegoś szukam dlatego chętnie zobaczyłam zdjęcia Twojego ogrodu! ;)
Możesz coś więcej napisać na ich temat?
 
Do góry