Wyprawa - Piesza Dookoła Polski

shatan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
Ciekaw jestem czy zaświtało komuś w głowie, aby przejść Polskę dookoła, wzdłuż granicy?! A może słyszeliście o kimś, kto podjął się tego?
W mojej głowie zaczął się rodzić ów pomysł podczas innej wyprawy wzdłuż południowej granicy polskiej, było to 7 lat temu... wielka chęć wędrówki odżyła, choć nie wiem czy zdołałbym teraz wyruszyć. Ale pomysł wydaje mi się niezły - nie wiem jak miałaby wyglądać taka wyprawa, na pewno bezdroża, ostępy leśne i małe wioski. Nie - sportowa walka a włóczęga i wielkie wędrowanie.
Inny pomysł: z Rysów na Hel...?
Czy jest jakiś włóczęga, wędrowiec, włóczykij, który tęskni za czymś takim?

4xh0.jpg
 

piotr99900

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z nieba =)
ajjj to brzmi pieknie. Sam bym sie przeszedl takim czyms wzdluz granic polski albo z Rysów na Hel. Wyprawa moze byc ciekawa, lecz ja jestem za mlody na to ale jak bede starszy no to kto wie :) a ajk narazie zycze Tobie powodzenia w poszukiwaniu przygod :)
 

AAnnggeelliikkAA

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Kiedyś odbiło mojemu tatcie i....pojechaliśmy samochodzikiem przez góry nad morze:D

To było rok temu w wakacje ... a tak ogólnie to często gdzieś podróżuję jak nie samochodem to rowerem albo piechotą ......

Uwielbiam podróżować:D:D
 

agathadz

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Śląsk
Kurcze...to by było świetne...

Mażę o takiej wyprawie...bez ograniczenia czasu, bez wyścigów...poprostu ja (no może z toważyszem) i przyroda...ehhh...coś pięknego ...rozmarzyłam się....

Pomysł super :eek:k:
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Shatanie, w lipcu planuje zrobić sobie dłuższą (kilku tygodniową) wyprawę ale rowerem... I nie koniecznie dookoła Polski :p Raczej jakimś dokładniejszym szlakiem - np. Zamków bowiem jestem pasjonatem historii...
 

agathadz

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Śląsk
Hmmm...to chyba do mnie :)

No więc było to rok temu...oczywiście na wakacje ;)
W sumie nic specjalnego ale wybraliśmy się z grupką 6 zakręconych harcerzy na 14 dniowy rajdzik zwykłymi rowerkami ze zwykłymi namiocikami po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej... głównie nastawienie to były warownie, bunkry i skałki na których się wspinaliśmy...faaajnie było... :D
Mirów, Bobolice, Udórz...te okolice...mało znane ale fajne :D
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Ja o takim czym marze cały czas :)) teraz to bym chciał czym popadnie dookoła europy ( no moze nie do konca) tylko nie własnym samochodem :)

Moja trasa : Poznan- Zielona Gora - Berlin - Hamburg - Amsterdam - Dortmund - Strassburg - Monaco - Turyn - Zurych - Insbruck - Monachium - Praga - Wrocław - Poznan :)

Ciekawe czy kiedys sie spełni :))
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Aj brzmi ciekawie jednak jestem zbyt leniwa jak na takie wyprawy :p no chyba że z paczką dobrych znajomków wtedy kto wie kto wie napewno byłby to najdłuzszy i najbardziej nie zapomniany spacer jaki mnie spotkał :)
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Fajnie by było :D
Tak wybrać sie ekipą w taką podróż.
Chyba zaczne o tym myśleć :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Sam przejazd koleją trans-syberyjską przez całą jej długość to tydzień podróży...
 

AAnnggeelliikkAA

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Dookoła Polski to bym się skusiła ale naokoło Rosji to chyba nie.....ale to jeszcze zalezy z kim miałabym iść lub jechać:p
 

shatan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
Jak już to po górach bym się przeszedł :)

takoż i ja! Teraz na bieżąco, z wypiekami na twarzy śledzę wyprawę pewnego szaleńca, który podąża Głównym Szlakiem Beskidzkim. Oto relacje z jego samotnej wyprawy: TUTAJ! Odżyły moje wspomnienia sprzed kilku lat, gdym podążał tym szlakiem również. Jest piękna rzecz w wędrowaniu.... ech...
 

Faustyna

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bydgoszcz
Cudowne pomysły! Też już o dawna marzę o takiej wędrówce!Albo...podróży dodkoła świata, stopem np.:) Narazie na koncie mam jedynie improwizowaną wyprawę w Bieszczady...echhh, było wspaniale!!
 

jedrek85

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
coś pięknego, chętnie wyruszyłbym w taką podróż, dookoła polski lub z Rysów na Hel, niestety ograniczają mnie studia i praca :(
ale w jakiś wolny weekendzik zamierzam wyruszyć w kolejną część mojej pieszej wyprawy z Sosnowca do Gdańska (ale drogą dość nietypową bo przez Kraków, Kielce, Warszawe i Olsztyn) jak do tej pory pokonałem odcinek Sosnowiec-Kraków :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
takoż i ja! Teraz na bieżąco, z wypiekami na twarzy śledzę wyprawę pewnego szaleńca, który podąża Głównym Szlakiem Beskidzkim. Oto relacje z jego samotnej wyprawy: TUTAJ! Odżyły moje wspomnienia sprzed kilku lat, gdym podążał tym szlakiem również. Jest piękna rzecz w wędrowaniu.... ech...


Hehe :D Przeczytałem to, niezłe ^^
 
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Trafiłem na Wasze forum właśnie przez ten temat. Otóż wczoraj, 7 marca, mój przyjaciel Wojtek Różycki wyruszył w samotną wyprawę wzdłuż granic dookoła Polski.
Jeśli ktoś czyta Dziennik to dziś był artykuł o tej wyprawie, a dziś lub jutro w Wydarzeniach na Polsacie o 18,50 będzie materiał.

Relacje i aktualności z wyprawy tylko na www.odkryjbieszczady.pl i www.dookolapolski.2net.pl
 
Do góry