Wybory Prezydenckie 2010

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Od prezydenta głównie należy wymagać wyczucia dyplomacji
OK, Twoje prawo mieć takie poglądy. Zgodzę się, że JKM jest trochę taką karykaturą Vaclava Klausa - ten ma podobne poglądy, a potrafi nie zrażać do siebie tak wielu ludzi.
 

Zed89

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nakło Śląskie
OK, Twoje prawo mieć takie poglądy. Zgodzę się, że JKM jest trochę taką karykaturą Vaclava Klausa - ten ma podobne poglądy, a potrafi nie zrażać do siebie tak wielu ludzi.



Nie tyle jego poglądy są przeszkodą (JKM aż takim znowu radykałem nie jest) ale zbyt szczery sposób okazywania poglądów, żyjemy w czasach mediów a Korwin jest dla nich idealnym kandydatem by przekręcać jego słowa
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zed twoja ostatnia wypowiedź idealnie oddaje to co powoduje, że Korwin nie ma realnych szans
bo jego poglądy w wielu krajach podziela kilkadziesiąt procent społeczeństw
natomiast to w jaki sposób je przekazuje jest problemem

odwrotny w swym zachowaniu jest Komorowski, ten używa słów nie mówiąc nic, jak raz już się zapomniał i "bryknął" o pochwale eugeniki to trochę rabanu się podniosło..., co powoduje, że można sie jednak przekonać o tym, iż Komorowski nie jest jednak idealnie bezpłciowy i bezbarwny..
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
komorowski_aborcja_plakat_550.jpeg
nie zła reklama ,jeszcze mogli zakazać mu uczestnictwa w komunii św. za popieranie in-vitro
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
A ja ostatnio po obejrzeniu wywiadu z panem Kornelem Morawieckim, miło się zaskoczyłem i zastanawiam się jednak nad pójściem na wybory, oprócz paru kwestii (jak np. kara śmierci czy ponowne zaczynanie wątku reparacji wojennych) nawet sensowny z niezłym życiorysem, pomijając małe braki w prezencji spowodowane pewnie też brakiem wyspecjalizowanej armii sztabowców :)
Tu ankieta z nim : http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nie-powinno-sie-podnosic-wieku-emerytalnego_139652.html
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Jak dla mnie, mało atrakcyjny program, narodowy socjalista i tyle. Takich w Polsce pełno.
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
Mój poprzedni post o JKM spotkał się ze sporą krytyką, więc podejmuję wątek i staram się odpowiedzieć moim rozmówcom.

1. JKM i kobiety:
a) Załóżmy na chwilę, że wspomniane badania o niższej inteligencji kobiet są prawdziwe i że kobiety i mężczyzn dzieli nieprzebyta przepaść 4 punktów IQ. I co w związku z tym, czy jeśli twój kolega ma o cztery punkty mniej, to wyciągasz z tego jakieś daleko idące wnioski, bo ja nie. Czy uważasz, że masz prawo nim zarządzać, a on powinien Ci się podporządkować, bo takie właśnie wnioski jeśli chodzi o kobiety wyciąga JKM. Zresztą owe 4 punkty to tylko statystyka, a u konkretnej pary może to wyglądać inaczej.
b) Mimo podziwu dla kilku konkretnych kobiet JKM jest przeciwnikiem równouprawnienia, bo jak sam twierdzi to szkodzi przede wszystkim kobietom. Zresztą w ogóle uważa, że kobiety nie powinny móc głosować.

2. JKM i kościół katolicki:
a) Podobno JKM jest jednocześnie deistą i katolikiem. Jeśli to prawda, to nie mogę wyjść z podziwu, jak można jednocześnie nie uznawać Biblii i twierdzić, że się jest wiernym kościoła katolickiego.
b) JKM jest przeciwnikiem rozwodów, legalizacji związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji, in vitro. Za to nie widzi np. problemu pedofilii wśród księży, ani dofinansowywania kościoła przez państwo. Chodzi na pasku biskupów, aż miło.
3. Demokracja i monarchia.
a) Liberalizm jest nurtem dość szerokim i jest wielu różnych liberałów. Nie twierdzę, że monarchia jest sprzeczna z liberalizmem, ale moim zdaniem król mający rzeczywistą władzę kłóci się z umową społeczną i prawem do samostanowienia obywateli.
b) Demokracja nie jest idealnym systemem, ale jeśli ktoś uważa, że monarchia byłaby dla Polski lepsza to chętnie usłyszę jakie ma argumenty.

Na koniec mój ulubiony ostatnio cytat z JKM

„Wg. mnie spora część "polskich" polityków to płatni agenci innych państw - m.in., i USA.”
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
a) Załóżmy na chwilę, że wspomniane badania o niższej inteligencji kobiet są prawdziwe i że kobiety i mężczyzn dzieli nieprzebyta przepaść 4 punktów IQ. I co w związku z tym, czy jeśli twój kolega ma o cztery punkty mniej, to wyciągasz z tego jakieś daleko idące wnioski, bo ja nie. Czy uważasz, że masz prawo nim zarządzać, a on powinien Ci się podporządkować, bo takie właśnie wnioski jeśli chodzi o kobiety wyciąga JKM. Zresztą owe 4 punkty to tylko statystyka, a u konkretnej pary może to wyglądać inaczej
Nie do mnie, ale odpowiem:
Wspomniałes, że nie podoba ci sie u korwina to, że uważa kobiety za mniej inteligentne. Dostałes jakies tam uzasadnienie takiego pogladu. Koniec.
Ty jednak teraz podnosisz inna kwestie - wyciąganie z tego powodów wniosków. O tym nikt tu nie wspominał.
JKM nie uważa, że mężczyzna ma prawo zarządzać kobietą. Zawsze mówi, że w związku władzę ma mieć ta osoba, która to sobie wywalczy :)
Podobnie z pracą kobiet. Twierdzi, że każda powinna mieć prawo robić co chce, ale jego lepiej by było, gdyby...
To fundamentalna różnica.
Jedynie problematyczny może być jego chęć odebrania czynnego prawa wyborczego kobiet. Tylko tu też należy zwrócić uwagę na to, że najchętniej wszystkich pozbawił by tego prawa, gdyż nie jest demokratą.

a) Podobno JKM jest jednocześnie deistą i katolikiem. Jeśli to prawda, to nie mogę wyjść z podziwu, jak można jednocześnie nie uznawać Biblii i twierdzić, że się jest wiernym kościoła katolickiego.
Ojtam, niektórzy ludzie mają skomplikowany i złożony stosunek do religii. Ja również taki mam. Dla JKMa np wiara i religia to dwie zupełnie inne sprawy, które zupełnie inne funkcje pełnią.

b) JKM jest przeciwnikiem rozwodów, legalizacji związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji, in vitro. Za to nie widzi np. problemu pedofilii wśród księży, ani dofinansowywania kościoła przez państwo. Chodzi na pasku biskupów, aż miło.
O rozwodach nie słyszałem. Podejrzewam, że może chodzić o rozwody koscielne, czy cos w tym stylu (przysiege sie składało w koncu) oraz z przyczyn społecznych. Co do slubów cywilnych - twierdzi ze stwarza to wiecej problemów niż pożytku i że takie rzeczy w cale państwa nie powinny interesować. Wiec w takich rozwodach nie widzi pewnie problemu. Poza tym - czy czasem sam nie jest rozwodnikiem?

Co do aborcji - zawsze wspomina o znajomych ateistach, ktorzy twierdzą, że ludzie niewierzący powinni zdecydowanie bardziej sprzeciwiac sie aborcji niz wierzący. Dlaczego? Gdyż smierc nie jest wielkim problemem dla wierzacych w dusze wieczną.

In vitro - z tego co sie orientuje, to nie uważa że powinno byc to nielegalne.

Eutanazja -twierdzi, że każdy ma prawo popełnić samobójstwo, nie uważa że ktos inny powinien miec obowiązek mu w tym pomagać. A jesli jest taka koniecznosc, to zrobic to pokryjomu. Zostawic otwarte okno, albo przypadkowo - paczke z tabletkami.

Pedofilia wsród księży - twierdzi, że jest problem pedofilii u konkretnych osób i nie ma sensu dzielić ich na grupy zawodowe (odpowiedzialnosci zbiorowej nie popiera).
Poza tym (to ode mnie już) - złodzieje są tam, gdzie jest co ukrasc. Z pedofilami jest podobnie.


Czy jakiekolwiek dofinansowanie przez państwo państwo może nie być problemem dla JKM? Nie żartuj :)

Dlaczego nic nie wspominasz o karze smierci, czy o tym co sądzi on o "społecznej nauce koscioła"? :)


b) Demokracja nie jest idealnym systemem, ale jeśli ktoś uważa, że monarchia byłaby dla Polski lepsza to chętnie usłyszę jakie ma argumenty.
JKM setki razy uzasadniał swoje zdanie na ten temat. Na forumowisku są tematy o monarchii i demokracji.
 

Algernon

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
116
Punkty reakcji
10
Wiek
39
Miasto
Zawsze w sobie
A ja po prostu jestem w szoku. Tyle zła narobiła Platforma Obywatelska przez ostatnie kilka lat, a wciąż ma spore poparcie. Nie wierzę Polacy.. nie wierzę. :/

Tyko błagam, niech Komor nie wygra..
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Paru kandydatów w "Młodzież kontra..."
Kornel Morawiecki:
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/mlodziez-kontra/wideo/kornel-morawiecki/1844146

Marek Jurek:
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/mlodziez-kontra/wideo/marek-jurek/1806500#

Grzegorz Napieralski
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/mlodziez-kontra/wideo/grzegorz-napieralski/1772691

Waldemar Pawlak
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/mlodziez-kontra/wideo/waldemar-pawlak-psl/1708024

Janusz Korwin-Mikke
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/mlodziez-kontra/wideo/janusz-korwinmikke/1585027 (poprawiony link)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Korwin jak zawsze w dobrej formie :) Pod względem obyczajowym - pełna zgoda, pod względem gospodarczym - nie pełna, ale i tak go lubię :)

Addam... złe linkowanie zrobiłeś. Link "Korwinowy" odsyła do filmiku z Pawlakiem.
 

blogspot

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Połączyłem tematy, ankietę musiałem zrobić od nowa, więc się wyzerowała.
Ze względu że połączono mój temat, który zawierał sondę z poprzednim innym archiwalnym tematem, który akurat był bez sondy, musiałem usunąć w całości teraz swój wątek, ponieważ w ogóle nie pasował tutaj, nie ma to jak pozostawić użytkownika na pastwę losu.

No niestety moderatorzy łączą tematy by było lepiej, ale często nie robią to w pełni dobrze zapominając o innych elementach ...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Jarosław ma na naszym forum 100% głosów w tym momencie... cudownie :DSondaże jednoznacznie stwierdzają kto wygra w pierwszej turze.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Połączyłem tematy, ankietę musiałem zrobić od nowa, więc się wyzerowała.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tak i wyniki tej ankiety posłużą po wyborach jako dowód na to, że wyniki prawdziwych wyborów zostały sfałszowane!
 
Do góry